Skocz do zawartości
Forum

Czy jest jakaś różnica przy posiadaniu 2 dziecka?


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 34 lata a mąż 33 jesteśmy rodzicami 3 letniej córki. Właśnie się dowiedzieliśmy o kolejnym dziecku ,które przyjedzie na świat za kilka miesięcy (termin na czerwiec) w kontekście mojego pytania chodzi mi o kwestię posiadania drugiego dziecka, czy trudno przestawić się na opiekę dwójką  małych dzieci, czy jest trudniej z tym wszystkim.  I najważniejsze jak przygotować córkę na to że będzie mieć brata/siostrę?  Zdaje sobie sprawę że dla każdego to sprawa indywidualna,po prostu chodzi o wasze indywidualne przeżycia. 

Odnośnik do komentarza

Przestawić się nie jest trudno, ale lekko nie jest gdy staniesz przed wyborem, co zrobić gdy karmisz piersią i usympiasz maleństwo A z łazienki zaczyna cie wołać 3 latka że zrobiła kupę i trzeba ja podetrzeć  i tak się dże przez 5 min. Każda twoja decyzja i tak wtedy skończy się płaczem. Gdy najmłodsze skończy 2 lata A starsze 5 wszystko będzie się normalizowac, ale dojdą awantury, i walka o uwagę mamy. Ogólnie wiesz ile jest pracy przy noworodku, więc teraz ta pracę pomnóż ×2. 

Ale jest fajnie 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Cichadoro

Między moja dwójka jest różnica 3 lata i 3 miesiące. Akurat w moim przypadku ta różnica wieku się sprawdziła. Syn już wszystko rozumiał, chciał pomagać, zakochał się w siostrze od momentu kiedy się dowiedział, że będzie miał rodzeństwo. O dziwo z organizacja nie było problemów, właściwie lepiej sobie radziłam ogarniają dwójkę niż przy pierwszym dziecku. 

Za miesiąc rodzę 3 dziecko, różnica tez ponad 3 lata, ale tutaj nie jestem aż tak pozytywnie nastawiona. Niby starsi czekają na dzidziusia, ale wiem jak we dwójkę potrafią się kłócić o każdy drobiazg. Nie sadze, że się będą przejmowali śpiącym noworodkiem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...