Skocz do zawartości
Forum

Wpadka.


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam 20 lat i wkrótce zostanę ojcem. Było to na imprezie, przespałem się z koleżanką i nieświadomie zrobiłem jej dziecko -   obecnie jest w 23 tc. Gdy się dowiedzieliśmy jakiś czas temu  byliśmy w szoku nikt tego nie planował, nie jesteśmy parą ,a raz tylko się przespaliśmy. Mamy po 19 (ona) i  jak już powiedziałem ja  20 lat. Od dłuższego  czasu pracuje i ustaliliśmy że pomogę jej w kwestii alimentów i opieki. Na stałe dziecko będzie  z nią co jakiś czas ja będę zabierać do siebie.   Do porodu trochę jeszcze zostało ale na maksa się stresuje myślę bardzo dużo o niej i dziecku  jak to będzie,(czy damy sobie radę) wyprawka już w zasadzie kuoiona,ja zacząłem pracować jeszcze przed ciążą więc jakieś tam pieniążki są. Moi i jej  rodzice zaakceptowali tą trudną sytuację choć z początku nie byli zachwyceni. Oczywiście ją wspieram chodzimy na wizyty ginekologiczne chodzimy do szkoły rodzenia.   Zwracam się tu z pytaniem do wszystkich którzy są/byli w podobej sytuacji co ja.  Jak w skali trudności 1/10 trudne jest opiekowanie się dzieckiem z początku i później ?, Jak wygląda poród  , chodzi mi o to jak ją wspierać w tym czy długo trwa itp, czy da się pogodzić zwykle życie z rolą rodziców.  Może niektóre są głupie pytania ale kompletnie nic nie wiem. Przyjme wszystkie porady na temat ciąży i wychowania dziecka i porodu. 

Odnośnik do komentarza

Ja tez zostalam mama w wieku 19 lat. Co do porodu naturalnego to nie pomoge bo mialam cesarke. Jesli chodzi o wychowywanie to wiadomo ze na początku jest trudno, ale to dlatego ze sie nie ma takiej wprawy, ale to przychodzi samo i na prawde wszystko sie robi intuicyjnie. Dacie rade 😉 ja skończyłam szkole sredna i studia. Co prawda tesciowa mi pomagala, ale gdyby nie facet ktory zarabial i to ciężko by mi bylo. Wiadomo ze zycie zmienia. Przestajemy byc odpowiedzialni tylko za siebie. Ale na prawdę mozna pogodzic zycie z rodzicielstwem. Rrzeba byc tylko parnteram w związku a nie ze ojciec tylko zarabia a matka musi sie zajmować cala reszta.

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka

Wow . Jestem pod wrażeniem tego co napisałeś . Mimo że masz dopiero 20lat myślisz jak dorosły i odpowiedzialny facet , a to czasami nawet się nie zdarza faceta po 30. 

Wiadomo początki będą trudne , ale super że pomogą wam wasi rodzice . 

Na pewno dacie radę 💪

Z tego co rozumiem to chcesz być przy porodzie ? Super , ale może przemyślcie to jeszcze . Mój mąż przy pierwszym porodzie nie był i przy drugim też nie będzie . On niby chce być ale wiem że będzie bardziej spanikowany niż ja i tylko nie potrzebnie będzie mnie stresował . Ale to jest decyzja indywidualna każdego . 

Co do opieki nad dzieckiem , to szybko się nauczycie 😉 wiem że trudno wam teraz sobie to wyobrazić ale instynkt was poprowadzi . 

Trzymam kciuki . Zdrówka dla mamy i dzidziusia 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...