Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość luna87

Sierpniowe mamy 2021

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania
1 godzinę temu, Gość Sylwia napisał:

Ja juz po prenatalnym doktor skierował mnie ta test papa z racji szybszego bicia serduszka ale to tez mogło mieć wpływ ze ja się denerwowałam  a po za tym powiedział ze w porządku .

W poniedziałek jadę żeby zrobić test i jeszcze raz usg takie mam zalecenia 

A plec juz bylo widac ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia

Tak plecy było widać paluszki u raczek też 

Płeć też mi powiedział mimo ze się nie pytał. Bo dla mnie jak dla wszystkich mam liczy się żeby było zdrowe dziecko 

No to teraz czekamy na następne dziewczyny prenatalne która następna ma wizyte 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alicja
3 godziny temu, Gość Sylwia napisał:

No to teraz czekamy na następne dziewczyny prenatalne która następna ma wizyte 

Ja mam w środę o godz 9. Już nie mogę się doczekać, tzn. chciałbym mieć to za sobą, bo bardzo się stresuję czy wszystko ok. 

Jak będzie dobrze, to już będzie można się chwalić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej kobietki

Ja mam badania prenatalne 1 lutego, tez juz myślę i sie stresuje. 

Dzis pobolewa mnie w prawym boku. Obym nie dostala kolki nerkowej jak w pierwszej ciąży, bo ból byl straszny. 

Cukry sobie kontroluje glukometrem od 8 stycznia. Głównie udaje mi sie je utrzymac w granicach normy. 

Pozdrawiam wszystkie serdecznie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Angelika

Witam, robiłam ostatnio badanie moczu i wyszło w osadzie bardzo liczne bakterie, azotany reszta w granicach normy. Zrobiłam również posiew i wynik wykazał bakterie coli 10^7. Konsultowałam wynik z lekarzem, ale stwierdził, że jak nie mam objawów infekcji (pieczenie, ból itd) to nie będzie wdrażał żadnego leczenia bo bez sensu leczyć coś czego nie ma. Dodam, że próbkę pobralam według wytycznych do sterylnego pojemniczka. Trochę się niepokoje czy te bakterie nie spowodują przedwczesnego odejścia wód płodowych czy innych komplikacji. Jestem obecnie w 11tc. Czy któraś z Was boryka się może z takim problemem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Gość Angelika napisał:

Witam, robiłam ostatnio badanie moczu i wyszło w osadzie bardzo liczne bakterie, azotany reszta w granicach normy. Zrobiłam również posiew i wynik wykazał bakterie coli 10^7. Konsultowałam wynik z lekarzem, ale stwierdził, że jak nie mam objawów infekcji (pieczenie, ból itd) to nie będzie wdrażał żadnego leczenia bo bez sensu leczyć coś czego nie ma. Dodam, że próbkę pobralam według wytycznych do sterylnego pojemniczka. Trochę się niepokoje czy te bakterie nie spowodują przedwczesnego odejścia wód płodowych czy innych komplikacji. Jestem obecnie w 11tc. Czy któraś z Was boryka się może z takim problemem? 

Angelika, ja odpowiem Ci po weekendzie bo czekam na wynik z posiewu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zaczarowana

Martuśka

To mamy tego samego dnia prenatalne. Ciekawe czy lekarz będzie w stanie powiedzieć mi płeć. W domu mam jednego synka wiadomo, że fajnie byłoby mieć teraz dziewczynkę ale jest mi to tak bardzo obojętne najważniejsze żeby dziecko urodziło się zdrowe.

Angelika

Też miałam jakieś bakterie w moczu ale nie robiłam posiewu. Lekarz przepisał mi 2x dziennie urosept.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alima

Martuśka i Zaczarowana też mam prenatalne na 1.02. Musimy trzymać wzajemnie kciuki co do bakterii w moczu to moja przyjaciółka miała tak że po zrobieniu posiewu w innym laboratorium nic jej się nie potwierdziło a wyszło jej coś poważnego za pierwszym razem, daleko trzymam kciuki Angelika! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość Karola

Ja mam prenatalne dopiero 15 lutego, fajnie, że macie wcześniej:) Też nie mogę się doczekać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
19 godzin temu, Gość Zaczarowana napisał:

Martuśka

To mamy tego samego dnia prenatalne. Ciekawe czy lekarz będzie w stanie powiedzieć mi płeć. W domu mam jednego synka wiadomo, że fajnie byłoby mieć teraz dziewczynkę ale jest mi to tak bardzo obojętne najważniejsze żeby dziecko urodziło się zdrowe.

Angelika

Też miałam jakieś bakterie w moczu ale nie robiłam posiewu. Lekarz przepisał mi 2x dziennie urosept.

Płeć dziewczyny lekarz będzie w stanie wam potwierdzić na pierwszym prenatalnym .ja dzisiaj byłam ma teśćie papa bo serduszko malutkiej w patek biło za szybko 179 uderzeń a dzisiaj juz było lepiej 164 czyli w normie doktor powiedział ze w piątek się bardzo denerwowałam i to mogło mieć duży wpływ na serduszko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to trzymamy kciuki za siebie nawzajem 1 lutego.🙂 Staram sie jednak duzo o tym nie myslec zeby się nie stresowac. 

Ja jeszcze dzis nie mialam wyniku z posiewu. Może jutro sie uda. Mam nadzieję, ze bedzie ok i nie bede musiala brac antybiotyku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Gość Sylwia napisał:

Płeć dziewczyny lekarz będzie w stanie wam potwierdzić na pierwszym prenatalnym .ja dzisiaj byłam ma teśćie papa bo serduszko malutkiej w patek biło za szybko 179 uderzeń a dzisiaj juz było lepiej 164 czyli w normie doktor powiedział ze w piątek się bardzo denerwowałam i to mogło mieć duży wpływ na serduszko 

To super ze okazalo sie, ze wszystko w normie. Masz to za soba i możesz byc spokojniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Angelika
14 godzin temu, Martuśka;-) napisał:

No to trzymamy kciuki za siebie nawzajem 1 lutego.🙂 Staram sie jednak duzo o tym nie myslec zeby się nie stresowac. 

Ja jeszcze dzis nie mialam wyniku z posiewu. Może jutro sie uda. Mam nadzieję, ze bedzie ok i nie bede musiala brac antybiotyku. 

Ja postanowiłam skonsultować się z innym lekarzem i ten od razu zapisał antybiotyk bo bakterii było tak dużo, że groził mi pobyt w szpitalu. Także już jestem spokojna i mma nadzieje, ze lek pomoże. 

Odnośnie badań prenatalnych to właśnie byłam ciekawa czy w 12 tc podczas badań jest możliwość poznania płci dziecka ( Wiem, że to najmniej istotne, ale tak się właśnie zastanawiałam) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...