Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Mili i Gryy  ja w pierwszej ciąży też tak świrowałam z nudów. 
 

 Co do czapeczek i ubranek to ja polecam od 62 zacząć - te czapeczki to w te 1-3 moje dziecko właściwie od razu nie weszło. Ale to chyba dlatego ze  mi się wielkolud z dużą głową urodził 🙂. Ja bym brała większe - najwyżej będzie pływać.

 

Okrągłe łóżeczka są przepiękne !   
 

dziewczyny jak tam po wizytach ?   Ja w ko cu powiedziałam mojemu szefowi i kamień spadł mi z serca ... chyba się spodziewał. Zachował się bardzo kulturalnie ... ciekawe czy mają już porządek w papierach bo w tamtej ciąży bardzo ubolewałam nad bałaganem jaki tam panował i dużo krwi mi napsuł

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

U mnie po wizytach wszystko ok, zmieniłam lekarza prowadzącego i jestem zadowolona. Bez problemu dostałam zwolnienie na tydzień, wzięłam je ze względu na Covid w pracy. Chciał, żebym już nie wracała w ogóle do pracy, ale chcę jeszcze ogarnąć swoje sprawy do końca, żeby jak najmniej po sobie pozostawiać. Jak jestem w domu to czuję się lepiej, nie boli mnie brzuch ani plecy, dużo spaceruję.

A jak u Was z rozstępami? Mi pojawiło się kilka fioletowych i mimo smarowania nie znikają, wczoraj kupiłam sobie olejek na rozstępy mustela i mam nadzieję, że pomoże...

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Ja w pierwszej ciąży miałam rozstępy tylko na udach i pośladkach, a teraz to już wszędzie wyskakują... Smaruję się serum i masłem z perfekty, czasem też zwykłą oliwką i nic... też będę miała parkę, tylko u mnie będzie duża różnica wieku. A różowe ubranka są przesłodkie, kilka już kupiłam:)

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia Brzoza

 Ja rozstępów mam miliony z 1 ciąży chociaż cały czas smarowałam ... teraz w sumie rzadko smaruje bo serio dziewczyny gorzej być nie może. Niby genetyczne a u mnie nikt nie miał. Z kostiumem i eksponowaniem brzucha się pożegnam a i tak myśle ze nie wrócę nigdy do takiej formy żeby nim świecić. Przeżywałam ro strasznie szczególnie, że wyszły mi tak w 7-8 miesiąc dopiero i to jeden za drugim.  Oj ... różowe ciuszki ... muszę się przyznać, że kocham( ale te pudrowe) i w ogóle w kwiatuszki teraz jest taka piękna kolekcja -lila w newbie. .. może Ba przeceny w lato akurat coś dotrwa 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
1 godzinę temu, Gość Martyna napisał:

Dziewczyny 

Mam pytanie 25 tc i dzisiaj mam mega twardy brzuch. Czy to normalne? Dodatkowo bolą mnie plecy. Ruchy czuje normalnie 

Proponuje prysznic albo nospe wziąć. Brzuch raczej nie powinien twardnieć w ciąży. 

Co do rozstępów to mam na biodrach i piersiach po pierwszej ciąży. Teraz smaruje się oliwka z tołpa ale też ze względu na to że mam bardzo suchą skórę. 

Mi dzisiaj przyszły pierwsze ciuszki z Sinsay bo zamawiałam dla siebie sukienkę i przy okazji zamówiłam kilka ubranek. Jestem w szoku jakie one są malutkie chyba zapomniałam jaki mój synek był kiedyś mały. Ale jak tak patrzę na te ubranka to już doczekać się nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Ja jestem w 23 tygodniu i też kilka razy dziennie twardnieje mi brzuch, ale tylko na chwilę (nie dłużej niż minutę) i gdy poleżę na lewym boku to przechodzi. Skurcze Braxtona-Hicksa od 20 tygodnia są normalne. Plecy mnie bolą od siedzenia w pracy albo jak wybiorę się na zbyt długi spacer...

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia

Hejka co tu u nas taka cisza się zrobiła jak tam wasze samopoczucja u mnie nie tak źle oprócz pogody za oknem. Pod koniec maja mam wizyte u pani doktor i wybieramy sie z mężem za zakupy dla naszego maluszka nie mogę się już doczekać. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Ja dzisiaj mam wizytę o 15.30 zobaczę ile waży maluszek. Ale wierci się bardzo aż mi brzuch faluje 😉 dzisiaj zaczynam 26tc. 

Chyba muszę się też wziąć za szykowanie wszystkiego ale tak myślę, że może w czerwcu. Niby termin mam na 10 sierpnia ale to zawsze dwa tygodnie w ta lub w ta więc może też być z lipca. Wypadałoby mieć już na początku lipca wszystko poszykowane i powoli pakować torbę do szpitala. 

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna

Ciekawa jestem piątkowej wizyty . Jaki jest duży i jaki termin tym razem wyjdzie 😂 tylko ze względu że mamy mało miejsca w pokoju nie wiem kiedy składać lozeczko i kiedy wgl je kupić 🙈😂 nie chce zagracac pokoju a z drugiej strony nie chce żeby mąż skrecał jak bede w szpitalu bo lozeczko i materac chyba powinno troche odstac zeby nie bylo zapachów. 

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia
9 godzin temu, Gość Zaczarowana napisał:

Ja dzisiaj mam wizytę o 15.30 zobaczę ile waży maluszek. Ale wierci się bardzo aż mi brzuch faluje 😉 dzisiaj zaczynam 26tc. 

Chyba muszę się też wziąć za szykowanie wszystkiego ale tak myślę, że może w czerwcu. Niby termin mam na 10 sierpnia ale to zawsze dwa tygodnie w ta lub w ta więc może też być z lipca. Wypadałoby mieć już na początku lipca wszystko poszykowane i powoli pakować torbę do szpitala. 

I jak tam waga maluszka moj miał 770 g. Ponoc w normie tak pani doktor mówiła a termin mam na 4sierpnia 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
8 godzin temu, Gość Sylwia napisał:

I jak tam waga maluszka moj miał 770 g. Ponoc w normie tak pani doktor mówiła a termin mam na 4sierpnia

Kurcze nie zważył go. Sam zapomniał a mi też wyleciało z głowy żeby się zapytać. Wg USG termin na 16 ale mówił że patrzymy na termin z OM. Mały ładnie się ułożył buzia to sprawdził że nie ma rozszczepu warg, serduszko, pomierzył długości główki, uda a o tej wadze chyba zapomniał. Miesiąc temu mały miał ok 500. Zobaczmy na następnej wizycie.

U mnie plus 1,5 kg więc od początku mam 5,5 kg do wagi wyjściowej. Nie jest źle. Ważne że z maluszkiem jest wszystko ok. Ułożony jest główka do góry ale ma czas na przekręcenie się .

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia

Ja przytyłam 10 kg.na ta chwile stameła mi waga w nogi mi trochę mi puchną ze tylko w klapkach bedę mogła chodzić bo w zadne sandałki nie miesći sie stopa.

A jak tam nie macie problemu ze snem w nocy ja nieraz nie spie 2 lub 3 godziny mąż sie smieje ze organizm przyzwyczajam na puźniej 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Z tym spaniem to różnie. Ale też najczęściej po kilka godzin w nocy nie śpię. Dopiero nad ranem mi się przysnie a potem cały dzień chodzę jak zombi. Nieraz są noce, że prześpię całą ale bardzo rzadko. Najczęściej wybudzam się w nocy. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna

Ja nadal chodzę do pracy i nie mam problemu ze spaniem. Raczej śpię od 23 do 7.  W weekend dluzej. Po południu zdarza się drzemka. I w nocy nie raz budzę się na siku albo bo chce mi się pić. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Ja też śpię po pracy, około godzinkę, a w nocy codziennie latam siku raz albo 2. Śpię od ok 23 do 6, w weekend dłużej. I muszę zawsze przed snem mocno się nabalsamować, bo inaczej budzę się w nocy i jest mi niewygodnie. Nie mogę się doczekać aż po porodzie będę mogła spać na brzuchu, na tym lewym boku mi czasem niewygodnie i się przekręcam na prawy... U mnie na razie 6 kg do przodu i co jakiś czas wyskakują mi nowe rozstępy na piersiach mimo smarowania:(

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna

Ja już miesiąc temu miałam +6kg od początku ciąży to lekarz mówił że zdecydowanie za dużo 🙈 w piątek wizyta i zobaczymy ile przytyłam przez kolejny miesiąc. 

A co do rozstępów to na chwilę obecną nie widać żeby się pojawiały. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...