Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaczarowana

Też powiedziałam wcześniej i powiedziałam kiedy planuje odejść, żeby miał czas na znalezienie kogoś na moje miejsce. Bardzo się stresowałam ta rozmowa ale niepotrzebnie. Kierownik powiedział, że spodziewał się tego i pogratulował. 

We wtorek byłam na wizycie. Na 100% chłopak, nawet ja zauważyłam na USG jego interes więc nie mam złudzeń co do płci. Mały waży ok 500 g. Co do cukrów kazał mierzyć rano, bo jak mu powiedziałam że w domu jak mierze to mam wynik ok 80 a nie wiem skąd taka różnica w wyniku. 

Uspokoił mnie co do mojego wysokiego pulsu i chwilowego osłabienia. Kolejna wizyta 4 mają. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ile przytylyscie od początku ciąży? 

Wczoraj byłam na wizycie. Lekarz stwierdził że za dużo przytylam (6kg) i straszy mnie cukrzycą ciążowa. Krzywa mam zrobic dopiero pod koniec miesiąca. Kolejna wizyta po majówce.

Byly badania polowkowe i wszystko dobrze. Na 100 % mam Miłosza i waży też około 500g 😉

Odnośnik do komentarza

Tez będzie synek u mnie i za każdym

razem na wizycje widac interes tak jak u cjebje nie mam złudzeń ze to chłopak. Mam pytanie puchną  wam juz stopy bo mi tak a to nie za wcześnie na takie objawy a i jeszcze jedno pytanko. Stosujecje ćwiczenia  dla   kobiet wciąży. 

A co do przytycia ta ja przytyłam 9 kg. Robiłam krzywa cukrową wyszła w porządku wiec martynka nie stresuj się tym cukrem .

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Martyna

U nas też Miłoszek😊 ja od początku jestem +4 kg. Ruszyłam wreszcie z wagą. A 6 kg nie wydaje mi się żeby to było za dużo. 

Sylwia

Stopy może nie ale palce u rąk tak. Musiałam zdjąć już obrączkę i chodzę tylko w pierścionku zaręczynowym. Zresztą obrączkę trochę za ciasna kupiliśmy na ślub i tak jakoś schodzi żeby ją powiększyć. Co do ćwiczeń to jakoś brak mi mobilizacji.

Odnośnik do komentarza

Ja nie cwicze. Zwykla aktywnosc fizyczna w domu mi starcza. I nie mam żadnych boli placów ani nic takiego. 

Te 6 kg też wydaje mi się w porządku. Biorąc pod uwagę że od początku wcale nie wymiotowalam. Tylko sukcesywnie przybierałam na wadze. A przecież już połowa ciąży za mną. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiabrzoza

Ola Witamy nową mamusię! U mnie tez druga ciąża. Obecnie mam 14 miesięcy szczęścia ... i powiem Ci ze dla mnie to katorga chociaż czuje się ok w porównaniu z 1 ciążą. Kazdego dnia najchętniej bym nie wstała taka jestem zmęczona/ znudzona itp.  Ja mam termin na 20 sierpnia tak ze obok Ciebie 😉 

Alima- trzymam kciuki ze wszystko będzie dobrze. Czy ty masz się oszczędzać będąc już mamą czy to twoja 1 ciąża?  Jak byłam na IP tez kazali mi się oszczędzać ... ale jak ... jak ja mam taki motorek Tadziorek napędzany słońcem .:)

co do imion  to my też mamy gigantyczny problem. Nic nam się nie podoba.  Zastanawiamy się pomiędzy Stefą a Romą ale tak naprawdę to czekam na objawienie. 
 

Co do cukrzycy ciążowej i wagi: przytyłam od początku ciąży zależy jak patrzeć bo najpierw schudłam od 3 do 5 kg.  Brzuch tez już wielki Alepodobno w 2 ciąży tak jest. 
 

ja w pierwszej miałam cukrzyce ciężarnych ( i tylko jeden parametr 2 albo 3 przekroczony - nie pamietam 🙂 ). Miałam bardzo duży problem z wyregulowaniem cukrów bo tez nic nie wiedziałam. Pomogła właściwa dieta  i to dopiero po miesiącu.  Do tych co już wiedza - nie czekajcie zacznijcie jeść 7 stałych małych zbilansowanych posiłków na stronach szpitali np karowa w Warszawie jest do pobrania cały jadłospis dla słodkich mam i zalecenia. Drukujcie stosujecie już dziś . 
 

ja jako antyteza swojego gadania pewnie będę miała c ciążowa i teraz ( bo po ciąży nie wyregulował mi się cukier) ale ... tak jak powiedzieli czekam do krzywej ... wiem głupio robię Ale jak pomyśle ze będę musiała tak się katować ( dla mnie ta dieta przy dziecku to i dużo zachodu i dużo ograniczeń na które zwyczajnie nie mam siły)  oni nie nalegali wiec tak sobie jestem w zawieszeniu. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam na 19go to może się jeszcze spotkamy na porodówce ;)

Nasze przeczucia się sprawdziły i jest chłopak :) mąż zadowolony, mi tam wszystko jedno, ale dla dziewczynki imiona miałam wybrane, a dla chłopca pustka w głowie. 
Cukier jeszcze nie mierzony, pewnie po kolej wizycie dostanę.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to z tych cięższych już powoli zrezygnowałam, ale został pilates, rower i basen (dopóki były otwarte), choć kręgosłup i tak boli, bo praca jednak siedząca robi swoje. 

Odnośnik do komentarza

U mnie 4kg na plusie, ale brzuch naprawdę już duzy🙈 w 1 ciąży w 6 mscu taki nie był jak teraz... 

U nas na usg połówkowym potwierdzili dziewczynkę, także mąż zadowolony. Ja czekałam po cichu na drugiego chłopca, ale najważniejsze żeby było zdrowe, płeć to już naprawdę nie gra roli. 

Ja niestety nie ćwiczę bo nie wiem co za bardzo mogę przy tym łożysku, obczajam powoli jakąś fizjoterapię żeby sobie pomoc w najbliższym czasie. Mam tyłozgięcie więc dodatkowo kręgosłup mi siadzie, muszę się w porę ogarnąć by być przygotowana🙈

Krzywą cukrową robię chyba za 2 tyg i zastanawiam się czy kupować tą cytrynową, w 1 ciąży NUE miałam problemu z wypiciem zwykłej ale ta ciąża wygląda zupełnie inaczej... 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
11 godzin temu, Gość Martyna napisał:

Dziewczyny 

Kompletujecie już wyprawkę?  Lozeczko, wózek? Jakieś pampersy, chusteczki? Nie wiem czy zaczynac już o tym myśleć czy dac sobie jeszcze czas 

Dużo rzeczy mam po pierwszym synu ale czekam jak się przeprowadzimy i dopiero zacznę przeglądać te rzeczy co tam mam. Wózek i łóżeczko mamy. Myślę że zacznę koło czerwca kupować. Teraz jakoś wydaje mi się za wcześnie. Ale przy pierwszym synu dużo wcześniej zaczęłam kompletować.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Zaczarowana napisał:

Dużo rzeczy mam po pierwszym synu ale czekam jak się przeprowadzimy i dopiero zacznę przeglądać te rzeczy co tam mam. Wózek i łóżeczko mamy. Myślę że zacznę koło czerwca kupować. Teraz jakoś wydaje mi się za wcześnie. Ale przy pierwszym synu dużo wcześniej zaczęłam kompletować.

To moja pierwsza ciąża.  Dlatego pytam i cały czas modyfikuje listę potrzebnych rzeczy 😂

Odnośnik do komentarza

Co so wyprawki to ja w pierwszej ciąży bardzo pojedyncze ciuszki zaczelam kupować po 4 tym miesiącu ...  wózek zostawiłam na 7 ... a spokojnie mógł być 8 miesiąc ... 

 

teraz będzie dziewczynka i co ty dużo mówić kupiłam już prześcieradła, różowy rożek,  troszkę ubranek, ponieważ moja bratowa rodzi pod koniec maja oddawałam jej nasze ciuszki  po synku a ona mi po córce wiec w sumie już przebrałam i mam. Wyprałam ale schowałam narazie do toreb j wyjmę żeby poprasować na miesiąc przed ?  Ja Potrzebuję dokupić sobie nową rurkę do laktatora a jak coś będę przy okazji w dobrej cenie to będę dokupowała na bierząco. Wole mieć wcześniej bo czuję, że i tak wiele zapomnę.  Jak odnowimy pokoik i przerobimy na dziecięcy to z czasem kupie komodę i szafę i jak będzie Złożona to wtedy ruszę z wypełnianiem. Mi osobiście kupowanie tych rzeczy sprawiało wielką frajdę i lubię tak sobie dozować „ przyjemności” przy czym te wydatki  warto rozłożyć na 2-3 miesiące ... bo kupić na raz fotelik łóżeczko, wózek wyprawkę i jesCze rzeczy do porodu to majątek jak dla mnie! 

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. zrobiłam listę co chce kupić i już niektóre produkty mam. Takie co mogą leżeć i czekać.  Np. Pieluszki tetrowe i inne. Artykuły higieniczne dla mnie. I inne rzeczy dla maluszka. Powoli rozglądam się za ubrankami żeby może trafić na jakieś fajne promocje. Na koniec zostawiam lozeczko i wózek bo narazie nie mam miejsca na to.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Ja po drugich prenatalnych i na 100% będzie dziewczynka😃 jutro idę do lekarza, w pracy panuje koronawirus i może w końcu da mi zwolnienie... Nie mam pojęcia jakie wybrać imię, dla chłopca miałam już wybrane. Ubranek mam dosyć dużo od siostry, na razie rozglądam się nad łóżeczkiem i spodobało mi się to okrągłe, cena jest wysoka, ale jest prześliczne💗

Odnośnik do komentarza

Cześć, dzień dobry 😊

Jestem studentką ostatniego roku Dietetyki klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Piszę pracę o kobietach w ciąży (preferencjach żywieniowych, aktywności fizycznej). Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety 😊

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSetoRxXBk6soYMeUJp9jvga6bbkFJ2HjXIIynmxvXLvWy5cPw/viewform

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
3 godziny temu, Gość Martyna napisał:

Dziewczyny pytanie

Skarpetki czapeczki. 

Jakie rozmiary kupujecie? Jest tyle tego że ja nie ogarniam jaki rozmiar bedzie odpowiedni. To moja pierwsza ciaza i rozmiary to czarna magia 🙈😔

W ubrankach to raczej na początek 56 chociaż mój pierwszy syn urodził się z długością 60 cm, ledwo się zmieścił w ubranka, które przyszykowalam na wyjście 🤣 co do skarpetek to 9/11 jakoś tak. A czapeczki to coś około 34 albo nie raz dla ułatwienia piszą 0-3 miesiące. Możesz też wejść do jakiegoś sklepu żeby Pani w sklepie Ci doradziła, pokazała jak one wyglądają. Bo np w sieciowkach to ciężko żeby ktoś na spokojnie doradził 😊 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...