Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Martuśka;-) napisał:

Cześć dziewczyny! 

Piszę, żeby Wam sie zwierzyć. Bylam dzis na wizycie u ginekologa. Nie bylo mojej pani dr tylko inna ma zastepstwie, bardzo młoda pani dr. Zapytalam o płeć. Juz ciezko zniesc ta niewiadomą jak już tyle dziewczyn wie. Przyznam sie ze chcialabym drugą córeczkę miec, moja corunia tez marzy o siostrze. Tak wiec dzis na badaniu dzidziuś chwile sie pokazal i pani dr stwierdzila ze obstawiala by chłopaka. Stwierdzila ze na 80%. Usg bardzo slabej jakości. Myślicie, że może się mylić? 17 tydzień ciąży. Czy może mylić sie w tę stronę? 

A 16 marca idę na usg polowkowe prywatnie do innego lekarza wtedy może dowiem się na 90%.

Wiem ze najważniejsze zeby bylo zdrowe ale nie mam wpluwu na to co czuje niestety. Tak bym chciała uszczęśliwić córeczkę bo to głównie ze względu na nia zdecydowałam się na drugie dziecko. Prosze nie opierdzielajcie mnie, napiszcie jak u Was było. 

Pozdrawiam 

 

Doskonale Cie rozumiem 🙂 kazda chce poznac jak najszybciej plec swojego dzieciatka, wydaje mi sie ze w 17 tygodniu to juz chyba powinno byc widac, ale sama piszesz ze slaby aparat i niedoswiadczona Pani lekarz. A moze umow sie do kogos innego na usg kto ma bardzo dobry sprzęt ? Takie czekanie jest trudne. Ja od poczatku ciazy a nawet wtedy kiedy jeszcze nie wiedzialam ze jestem czulam podswiadomie ze to dziewczynka, nawet jak szukalam imion to jakos nie ciekawily mnie imiona dla chlopcow, tak samo jesli chodzi o ubranka. Na prenatalnych Pani doktor powiedziala ze chyba dziewczynka (byl super obraz na usg) i na wizycie pozniej u Pana doktora tez ze moze to byc dziewczynka (on ma juz slabszy sprzet). Ucieszyłam sie aczkolwiek wiem ze to jeszcze moze sie zmienic. Tez mam corke, w dodatku bedzie 6 lat roznicy i wiem ze z siostra chyba jednak lepiej by sie dogadywaly, aczkolwiek moj maz bardzo chce miec syna. Mam nadzieje ze na nastepnej wizycie tez mi lekarz powie co sie szykuje i potwierdzi wczesniejsze przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Gość Ania napisał:

Doskonale Cie rozumiem 🙂 kazda chce poznac jak najszybciej plec swojego dzieciatka, wydaje mi sie ze w 17 tygodniu to juz chyba powinno byc widac, ale sama piszesz ze slaby aparat i niedoswiadczona Pani lekarz. A moze umow sie do kogos innego na usg kto ma bardzo dobry sprzęt ? Takie czekanie jest trudne. Ja od poczatku ciazy a nawet wtedy kiedy jeszcze nie wiedzialam ze jestem czulam podswiadomie ze to dziewczynka, nawet jak szukalam imion to jakos nie ciekawily mnie imiona dla chlopcow, tak samo jesli chodzi o ubranka. Na prenatalnych Pani doktor powiedziala ze chyba dziewczynka (byl super obraz na usg) i na wizycie pozniej u Pana doktora tez ze moze to byc dziewczynka (on ma juz slabszy sprzet). Ucieszyłam sie aczkolwiek wiem ze to jeszcze moze sie zmienic. Tez mam corke, w dodatku bedzie 6 lat roznicy i wiem ze z siostra chyba jednak lepiej by sie dogadywaly, aczkolwiek moj maz bardzo chce miec syna. Mam nadzieje ze na nastepnej wizycie tez mi lekarz powie co sie szykuje i potwierdzi wczesniejsze przypuszczenia.

Właśnie idę do innego lekarza 16 marca. Ale nie robię sobie nadziei, że coś się zmieni choć bardzo bym chciała. Też mam córkę 6 lat, marzyłam dla niej o siostrze. Ja mam siostrę i brata i mam lepszy i częstszy kontakt z siostrą mimo, że jest 5 lat starsza a brat rok młodszy. Moja córka też chciałaby mieć siostrę ale myślę, że ona i tak zaakceptuje inna opcję lepiej niż ja sama. Do tego jeszcze kwestie materialne, mieszkanie mamy nie za duże chciałam dzieci ulokować w jednym pokoju i mam masę ubranek dla dziewczynki po córce. Eh..  W pierwszej ciąży czułam chyba, że będzie dziewczynka a teraz w drugiej nie wiem czy to przeczucia czy po prostu tak bardzo chciałam mieć dziewczynkę.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Martuśka 

U mnie na prenatalnych 12 TC na 70% był chłopak. Wizytę u mojego giną mam w poniedziałek to się dowiem, bo na ostatniej wizycie nic nie mówił, bo za wcześnie. Wtedy będę miała 18 TC więc prawdopodobienwo że się pomyli dużo mniejsze. Ale też chciałabym dziewczynkę, w domu mam synka. Ale od początku jakoś imię mam wybrane dla chłopca i każdy też mi mówi że chłopak. Więc pewnie będzie chłopak. Z drugiej strony wiem już jak się chłopaków obsługuje i mam wszystkie rzeczy po starszaku. Ale wiadomo na nic wpływu nie mamy i najważniejsze żeby zdrowe było. 

Chyba musisz na spokojnie poczekać do 16 marca i raczej wszystko się wyjaśni. Ale z drugiej strony w internecie pełno historii że miał być chłopiec a przy porodzie okazuje się że dziewczynka 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
7 godzin temu, Martuśka;-) napisał:

Dzieki Zaczarowana. Dzięki dziewczyny za zrozumienie i za wsparcie. 😚

Szczerze wątpię, że sie pani dr pomylila. Muszę oswajac sie powoli z myślą. Ale podobnie jak Ty Zaczarowana boje sie, że wszystko bedzie zupelnie nowe a z dziewczynka już wiedzialam co i jak. 

Damy radę. Kto jak nie my 😊 Najważniejsze, żeby było zdrowe i poród przebiegł bez komplikacji. 

Czujecie już ruchy ? Mi się wydaje, że czuje, bo coś mnie smyra od czasu do czasu poniżej pępka😊 Na początku myślałam, że mi się coś przelewa w brzuchu ale co raz wyraźniejsze to smyranie czuje i zawsze w tym samym miejscu. U mnie 17+1 TC. 😊

 

Odnośnik do komentarza

Hej, ja właśnie po wizycie. Poprosiłam o 2 tyg zwolnienia bo już nie dawałam rady, do tego stresująca atmosfera w pracy i wymiękłam. Właśnie wracam do domu i aż mi ulżyło że teraz trochę odpocznę. 

Ja jeszcze też nie znam płci, niby na prenatalnych lekarz sugerował że może być dziewczynka ale mój lekarz powiedział że nic jeszcze nie widać na 100%. Dziś usg nie miałam bo mój lekarz uważa że nie ma co za często go robić. Mężowi nic o dziewczynce nie wspominałam bo to jego marzenie i nie chcę by się rozczarował. Ja z kolei mogłabym mieć drugiego synka, bo po pierwsze obsługa jest prostsza a po drugie chyba i kontakt między braćmi byłby silniejszy niż z płcią przeciwną, ale co ma być to będzie. Oby tylko zdrowe i bez komplikacji🙏 

Co do ruchów to mi lekarz powiedział że możemy już coś czuć, zwłaszcza gdy to nie pierwsza już ciąża. 

Ja brzuch mam jak pod koniec 6 msca w pierwszej ciazy🙄🙉 normalnie dziś ciążowe jeansy pierwszy raz zalozylam🤦 jak tak dalej pójdzie to w drzwi się nie zmieszczę. 

A jak w ogóle się czujecie? Ja nie wiem czy przez pracę ale w tym tyg jest kiepsko, migrena, problemy z zaparciami, bolący brzuch, mam nadzieję że jak odpocznę to będzie lepiej. 

Wszystkiego dobrego! 

Odnośnik do komentarza

Mi tam wszystko jedno, co będzie to będzie. Mężowi chyba też, choć od początku mówi jakby to był syn 😊 najwyżej będzie musiał się odzwyczaić. 
U nas pierwsza i 16 tc, wiec nic nie czuć, może to i lepiej, jeszcze pewnie będę miała dość kopniaków. 😉

Do pracy chodzę normalnie (tzn. mamy home office), choć zdecydowanie bardziej się męczę wszystkim i kręgosłup mi siada, więc muszę, co jakiś czas położyć się na 5min.

Odnośnik do komentarza

Hejka dzisiaj byłam u mojej pani doktor. Jestem w 18 tygodniu po pierwszym prenatalnym doktor mowił ze bedzie dziewczynka a dzisiaj pani doktor powiedziała ze to bedzie chłopak. Zobaczymy na 2 prenatalnym co powie a mamy badanie 22 marca. A wy tez macie takie niespodzianki .Najważniejsze żeby było wszystko wporzadku. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna
pierwszy W dniu 6/3/2021 o 7:14 PM, Martuśka;-) napisał:

Gratuluję Martyna 🙂

U nas na prenatalnych sie nie dowiedzialam. Ostatnio na wizycie na 80% chłopczyk. 16 marca zobaczymy czy sie potwierdzi na prenatalnych, myślę, że tak. 

To było pierwsze określenie płci. Ale lekarz mówi że to na 100%

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Dzisiaj byłam na wizycie. Wg USG 18 TC termin porodu na 11.08 a z OM na 10.08 więc jest ok. Z maluszkiem wszystko w porządku. Lekarz potwierdził, że będzie drugi chłopak😊 ale tak czułam od początku😊 dostałam skierowanie już na krzywa cukrowa blee. Dziewczyny za dwa tygodnie i będzie półmetek... masakra tak mi to szybko zleciało, że nim się obejrzymy to będzie sierpień. Dobrze, że u nas w Szpitalu powróciły porody rodzinne tylko mąż musi mieć aktualny wynik testu na Covid. 

Odnośnik do komentarza

Gratulacje Zaczarowana! Masz rację, strasznie szybko leci. A ja nie myślałam jeszcze zeby cos juz kupic dla maluszka. Wózek, łóżeczko mam po córuni. Jeszcze remont niebawem zaczynamy. Chcialam to ogarnąć a następnie dopiero wyprawkę. Fajnie, ze wracają porody rodzinne. Też bardzo bym chciała rodzic z mężem, wrecz nie wyobrażam sobie rodzic bez niego. 

Wszytkiego najlepszego z okazji naszego święta ☺️🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

Edytowane przez Martuśka;-)
Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
57 minut temu, Martuśka;-) napisał:

Gratulacje Zaczarowana! Masz rację, strasznie szybko leci. A ja nie myślałam jeszcze zeby cos juz kupic dla maluszka. Wózek, łóżeczko mam po córuni. Jeszcze remont niebawem zaczynamy. Chcialam to ogarnąć a następnie dopiero wyprawkę. Fajnie, ze wracają porody rodzinne. Też bardzo bym chciała rodzic z mężem, wrecz nie wyobrażam sobie rodzic bez niego. 

Wszytkiego najlepszego z okazji naszego święta ☺️🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

Dziękuję 😊 nasz czeka jeszcze przeprowadzka w kwietniu do naszego domu. Nie wiem jak ja to ogarne, wszystko posprzątam i poukładam 😊 jak się przeprowadzimy to muszę popatrzeć co mam po starszym synku, ubranka, jakiś rożek pewnie też jest, wózek i łóżeczko też. Dzisiaj patrzyłam na wyprawkę dla maluszka to są takie piękne teraz te rzeczy. Oj niedługo będziemy szalały na zakupach 😊 Dla mnie mąż też był duża podpora przy porodzie. Ja akurat rodziłam w wodzie ale na sam koniec już na fotelu więc mąż dosłownie wyciągał mnie z tej wanny bo ja nie miałam już siły. Oby się już nic nie zmieniło w tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
Gość Justvna

Bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety, wyniki posłużą mi do napisania pracy magisterskiej. Badanie dotyczy wiedzy kobiet na temat prawidłowego żywienia w okresie ciąży. 😉 https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=PijjW2bkW0eTisN2qbe5k_LnackMza9MhBMNVx_TGOFUQU5WTURXSEFFQVNCNTVKVzZYTE5JTlMzSi4u&fbclid=IwAR0jHLj6IN4haV4t4pdMHVEBVzQ2JHKAF8-dUAAu3gshZVV9KrlLv_qeiBE

Odnośnik do komentarza

Hejka oj macie racje ze tan czas nam juz szybko leci juz mazec. U nas tez powrucily porody rodzinne .a co do krzywej cukrowej mowia zeby kupic sobje glukoze cytrynowa jest lepsza do picia ja tez juz dostalam skierowanie zebym zrobila w tym miesiacu 

Odnośnik do komentarza

Zaczarowana, no to super, też po cichu liczę że będzie drugi chlopak😁 wizytę mam 31.03, ale wątpię by zrobił mi usg, bo wg terminu po świętach powinnam mieć drugie prenatalne, to pewnie nie będzie chciał zaglądać🤔😔

No i przeprowadzka do nowego domku, ekstra, wpasowalas się w czasie idealnie. U nas to konieczny remont, mieszkanie malutkie więc trzeba będzie kombinować jak nas upchać 🙉 ja jeszcze o kupowaniu nie myślę, ale rzeczywiście czas goni. Krzywą cukrową mam na koniec kwietnia dopiero. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, zastanawiam się co do wózków i mam pytanie do mam z pociechami 1.5 - 2 lata lub mam z doświadczeniem "rok po roku". Czy warto kupować podwójny wózek? Mam na myśli taki co może mieć na początek gondolę dla noworodka, a obok fotel spacerowy dla starszaka na jednym stelażu.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
20 godzin temu, Gość Alima napisał:

Zaczarowana, no to super, też po cichu liczę że będzie drugi chlopak😁 wizytę mam 31.03, ale wątpię by zrobił mi usg, bo wg terminu po świętach powinnam mieć drugie prenatalne, to pewnie nie będzie chciał zaglądać🤔😔

No i przeprowadzka do nowego domku, ekstra, wpasowalas się w czasie idealnie. U nas to konieczny remont, mieszkanie malutkie więc trzeba będzie kombinować jak nas upchać 🙉 ja jeszcze o kupowaniu nie myślę, ale rzeczywiście czas goni. Krzywą cukrową mam na koniec kwietnia dopiero. 

Z tą przeprowadzka tak nam się przedłuża, że szok. Teraz mąż z bratem montują kuchnię i drzwi wewnętrzne. Gdyby święta były chociaż tydzień później pewnie zdążylibyśmy na święta się przeprowadzić. Ja wizytę mam 6.04 więc krzywa i badania zrobię przed świętami. 

 

Hart

Widziałam jeszcze takie dostawki do wózka, że dziecko może sobie na nich stać lub siedzieć. Nie wiem jaka różnica jest u Ciebie między dziećmi ale jak dwa latka to niedługo dwulatek będzie wolał jeździć na rowerku biegowym, hulajnodze niż siedzieć w wózku ale to też zależy od dziecka. 

Odnośnik do komentarza

Zaczarowana u Was z przeprowadzka jak z naszym remontem, tez sie odkłada w czasie, a to kwarantanne mamy teraz nałożoną na córkę bo pani w przedszkolu miala covid, a to fachowiec cos kreci, a chcialabym miec juz to za soba bo chcialabym juz zaczac generalne porządki, urzadzic dzieciom pokój i szykować wyprawkę. ☺️

Jeśli chodzi i wózek to u mnie faktycznie córka bardzo krótko korzystala. 

Odnośnik do komentarza

 
Cześć dziewczyny  można dołączyć jeszcze do Was ?  Mam na imię Kasia i  To moja druga Ciąża termin mam na 18 sierpnia czyli ... moje 30 ste urodziny.  Na pokładzie ze mną podobno dziewczynka 😉.  Nawet już uroniłam

łezkę ze szczęścia bo mam już rocznego chłopczyka przy którym przezywalam

bardzo, że ma siusiaka  xD. Teraz  było mi wszystko jedno a tu taka niespodzianka. Mam nadzieje, że się nie zmieni 🙂 

 

Martuśka - ja bardzo chciałam dziewczynkę przy 1 wszym. Mam synka - kocham go i teraz jest super ale nie ukrywam, że nie miałam tej frajdy ubierania w kwiatuszki itp. Więc ja rozumiem co to znaczy „ zależy mi na dziewczynce;) 

 

Hart- ja trochę zgłębiłam temat bo będzie u nas różnica dokładanie 1,7  i wstrzymuje się z zakupem do porodu. Mam już upatrzone ( boogaboo donkey jedyny sensowny ale cena powala wiec chyba wyceluje w używany) jeszcze te. Baby jogger jest spoko. Reszta co widziałam na żywo to dramat.  Na razie kupiliśmy lekką spacerówkę dla synka 13 miesięcy i zobaczymy czy będzie dalej chciał w wozku wtedy kupujemy ten podwójny czy  sprobojemy na 2 wózki albo tylko na 1 i dziecko na nogach. Tak jak pytałam wielu koleżanek to generalnie zależy od dzieci niektóre jeżdżą i śpią w wozku do ponad 3 lat a niektóre po 1,5 już nie chcą tam wsiadać. Wiec ja się wstrzymam.

a9c06389af.png 

Mama Tadeusza 29.01.2020 |Aniołek październik 2018 9tc

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Kasiabrzoza

Witaj i pisz śmiało. Im nas więcej tym lepiej. 

Ja też chciałam dziewczynkę ale jest chłopak. Ale nie ukrywam, że szkoda mi, że ominie mnie właśnie to wiązanie kokardek i ta cała dziewczęca otoczka. I chciałabym się pobawić lalkami a nie samochodami i pociągami 😂  a przy dwóch chłopakach w domu to mogę sobie tylko wyobrazić jak to będzie wyglądało.

Mam wpływ na wiele czynników to jak się odżywiać w ciąży, jak dbam o siebie i maluszka ale nie mam wpływu na płeć. Najważniejsze, żeby było zdrowe. Tak jak mój lekarz powiedział na ostatniej wizycie, że nawet sobie nie wyobrażam jakie to szczęście urodzić zdrowe dziecko. I chyba o tym często się zapomina a docenia w momencie jak się coś złego dzieje. 😊 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi, na pewno wstrzymam się z zakupem wózka do narodzin drugiego dziecka, to jeszcze prawie pół roku zostało i starsza może zmienić preferencje i nie będzie chciała siedzieć w wózku. Ale swój wytypowany model na wszelki wypadek trzeba mieć, bo potem nie będzie czasu na rozglądanie się 😂 Na pewno kupię dostawę do wózka wcześniej, żeby przetestować, bo to koszt ok. 80 zł i jak się nie sprawdzi, to nic strasznego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...