Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Sylwia napisał:

Ja juz po prenatalnym doktor skierował mnie ta test papa z racji szybszego bicia serduszka ale to tez mogło mieć wpływ ze ja się denerwowałam  a po za tym powiedział ze w porządku .

W poniedziałek jadę żeby zrobić test i jeszcze raz usg takie mam zalecenia 

 

 

A plec juz bylo widac ? 😉

Odnośnik do komentarza

 

Tak plecy było widać paluszki u raczek też 

Płeć też mi powiedział mimo ze się nie pytał. Bo dla mnie jak dla wszystkich mam liczy się żeby było zdrowe dziecko 

No to teraz czekamy na następne dziewczyny prenatalne która następna ma wizyte 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Sylwia napisał:

No to teraz czekamy na następne dziewczyny prenatalne która następna ma wizyte 

Ja mam w środę o godz 9. Już nie mogę się doczekać, tzn. chciałbym mieć to za sobą, bo bardzo się stresuję czy wszystko ok. 

Jak będzie dobrze, to już będzie można się chwalić 🙂

Odnośnik do komentarza

Witam, robiłam ostatnio badanie moczu i wyszło w osadzie bardzo liczne bakterie, azotany reszta w granicach normy. Zrobiłam również posiew i wynik wykazał bakterie coli 10^7. Konsultowałam wynik z lekarzem, ale stwierdził, że jak nie mam objawów infekcji (pieczenie, ból itd) to nie będzie wdrażał żadnego leczenia bo bez sensu leczyć coś czego nie ma. Dodam, że próbkę pobralam według wytycznych do sterylnego pojemniczka. Trochę się niepokoje czy te bakterie nie spowodują przedwczesnego odejścia wód płodowych czy innych komplikacji. Jestem obecnie w 11tc. Czy któraś z Was boryka się może z takim problemem? 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Gość Angelika napisał:

Witam, robiłam ostatnio badanie moczu i wyszło w osadzie bardzo liczne bakterie, azotany reszta w granicach normy. Zrobiłam również posiew i wynik wykazał bakterie coli 10^7. Konsultowałam wynik z lekarzem, ale stwierdził, że jak nie mam objawów infekcji (pieczenie, ból itd) to nie będzie wdrażał żadnego leczenia bo bez sensu leczyć coś czego nie ma. Dodam, że próbkę pobralam według wytycznych do sterylnego pojemniczka. Trochę się niepokoje czy te bakterie nie spowodują przedwczesnego odejścia wód płodowych czy innych komplikacji. Jestem obecnie w 11tc. Czy któraś z Was boryka się może z takim problemem? 

Angelika, ja odpowiem Ci po weekendzie bo czekam na wynik z posiewu. 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Martuśka

To mamy tego samego dnia prenatalne. Ciekawe czy lekarz będzie w stanie powiedzieć mi płeć. W domu mam jednego synka wiadomo, że fajnie byłoby mieć teraz dziewczynkę ale jest mi to tak bardzo obojętne najważniejsze żeby dziecko urodziło się zdrowe.

Angelika

Też miałam jakieś bakterie w moczu ale nie robiłam posiewu. Lekarz przepisał mi 2x dziennie urosept.

Odnośnik do komentarza

Martuśka i Zaczarowana też mam prenatalne na 1.02. Musimy trzymać wzajemnie kciuki co do bakterii w moczu to moja przyjaciółka miała tak że po zrobieniu posiewu w innym laboratorium nic jej się nie potwierdziło a wyszło jej coś poważnego za pierwszym razem, daleko trzymam kciuki Angelika! 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Gość Zaczarowana napisał:

Martuśka

To mamy tego samego dnia prenatalne. Ciekawe czy lekarz będzie w stanie powiedzieć mi płeć. W domu mam jednego synka wiadomo, że fajnie byłoby mieć teraz dziewczynkę ale jest mi to tak bardzo obojętne najważniejsze żeby dziecko urodziło się zdrowe.

Angelika

Też miałam jakieś bakterie w moczu ale nie robiłam posiewu. Lekarz przepisał mi 2x dziennie urosept.

Płeć dziewczyny lekarz będzie w stanie wam potwierdzić na pierwszym prenatalnym .ja dzisiaj byłam ma teśćie papa bo serduszko malutkiej w patek biło za szybko 179 uderzeń a dzisiaj juz było lepiej 164 czyli w normie doktor powiedział ze w piątek się bardzo denerwowałam i to mogło mieć duży wpływ na serduszko 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Gość Sylwia napisał:

Płeć dziewczyny lekarz będzie w stanie wam potwierdzić na pierwszym prenatalnym .ja dzisiaj byłam ma teśćie papa bo serduszko malutkiej w patek biło za szybko 179 uderzeń a dzisiaj juz było lepiej 164 czyli w normie doktor powiedział ze w piątek się bardzo denerwowałam i to mogło mieć duży wpływ na serduszko 

To super ze okazalo sie, ze wszystko w normie. Masz to za soba i możesz byc spokojniejsza. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Martuśka;-) napisał:

No to trzymamy kciuki za siebie nawzajem 1 lutego.🙂 Staram sie jednak duzo o tym nie myslec zeby się nie stresowac. 

Ja jeszcze dzis nie mialam wyniku z posiewu. Może jutro sie uda. Mam nadzieję, ze bedzie ok i nie bede musiala brac antybiotyku. 

Ja postanowiłam skonsultować się z innym lekarzem i ten od razu zapisał antybiotyk bo bakterii było tak dużo, że groził mi pobyt w szpitalu. Także już jestem spokojna i mma nadzieje, ze lek pomoże. 

 

Odnośnie badań prenatalnych to właśnie byłam ciekawa czy w 12 tc podczas badań jest możliwość poznania płci dziecka ( Wiem, że to najmniej istotne, ale tak się właśnie zastanawiałam) 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Angelika napisał:

Ja postanowiłam skonsultować się z innym lekarzem i ten od razu zapisał antybiotyk bo bakterii było tak dużo, że groził mi pobyt w szpitalu. Także już jestem spokojna i mma nadzieje, ze lek pomoże. 

 

Odnośnie badań prenatalnych to właśnie byłam ciekawa czy w 12 tc podczas badań jest możliwość poznania płci dziecka ( Wiem, że to najmniej istotne, ale tak się właśnie zastanawiałam) 

Angelika, a czy oprócz wyniku badań miałaś jakieś inne objawy tego stanu zapalnego?

Odnośnik do komentarza

 

Drogie Sierpniowe Mamy! 🙂 Jestem studentką dietetyki i prowadzę badania na temat wiedzy kobiet w ciąży nt. programowania żywieniowego. Jeśli znalazłybyście odrobinę czasu, bardzo proszę o wypełnienie mojej ankiety. Z góry serdecznie dziękuję wszystkim za poświęcony czas <3 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf73vftKQiL1Q9Dl0WJEuQABWeTNkoXdCjXCDB52psn-XgAkw/viewform

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Angelika napisał:

Nie gdyby nie wynik moczu i posiewu to jie miałabym pojęcia że mam bakteriomocz bezobjawowy 

Ja dziś dostałam wynik posiewu. Nie ma stanu zapalnego, nie będę musiała brać antybiotyku. uf.. 😁

Za to z cytologii wyszedł mi stan zapalny na co pani dr przepisała mi Afastural.

Edytowane przez Martuśka;-)
Odnośnik do komentarza

Ja już jestem po prenatalnych i na szczęście wszystko dobrze. Kilka podejść do gabinetu było, bo dziecko nie chciało się pokazać z odpowiednich stron. 

Jeżeli chodzi o płeć to prawdopodobnie dziewczynka 🙂

Powodzenia dziewczyny 2 lutego! 

Odnośnik do komentarza

To moja 3 ciąża. Nie spodziewałam się, że jeszcze mi się przydarzy, chociaż chciałam, ale nasze 2 dziecko dało nam trochę w kość i już myślałam,  że mąż się nigdy nie zgodzi.  J I jednak jest. 3 cud. Tak jak bardzo chciałam, tak teraz jestem trochę przerażona, tym co mnie czeka. Mam jeszcze 2 dzieci, jedno 9 lat, ale drugie 2, więc może być trochę ciężko na początku i w ciąży i  jak się urodzi. Ale jestem silna i wiem, że dam radę 😄 Tu też są fajne dziewczyny, mamy sierpniowe, może ktoś dołączy? Bliższe mi jest jakoś to forum: https://brzuszek.net/temat/1346396-sierpnióweczki-2021/

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Klara55 napisał:

To moja 3 ciąża. Nie spodziewałam się, że jeszcze mi się przydarzy, chociaż chciałam, ale nasze 2 dziecko dało nam trochę w kość i już myślałam,  że mąż się nigdy nie zgodzi.  J I jednak jest. 3 cud. Tak jak bardzo chciałam, tak teraz jestem trochę przerażona, tym co mnie czeka. Mam jeszcze 2 dzieci, jedno 9 lat, ale drugie 2, więc może być trochę ciężko na początku i w ciąży i  jak się urodzi. Ale jestem silna i wiem, że dam radę 😄 Tu też są fajne dziewczyny, mamy sierpniowe, może ktoś dołączy? Bliższe mi jest jakoś to forum: https://brzuszek.net/temat/1346396-sierpnióweczki-2021/

Cześć! Też tam zaglądam :) Na razie mało jest tam brzuchatek ale widziałam na innych wątkach, że dziewczyny się wspierają. Kto wie, może się tam zarejestruję... widzę, że jakieś kluby też są i fotki można wrzucać... i nie ma tych denerwujących reklam!

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Gość Lena napisał:

Cześć! Też tam zaglądam 🙂Na razie mało jest tam brzuchatek ale widziałam na innych wątkach, że dziewczyny się wspierają. Kto wie, może się tam zarejestruję... widzę, że jakieś kluby też są i fotki można wrzucać... i nie ma tych denerwujących reklam!

Kluby też są?😮 Nie zauważyłam, a czy mogłabyś być tak uprzejma i wrzucić linka?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...