Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaczarowana
16 godzin temu, Gość Gość Karola napisał:

Dziewczyny a bierzecie coś na mdłości? Mnie okropnie męczy od 3 dni, dziś kupiłam kropelki Anaketon, ciekawe czy coś pomogą... Ciągle mi niedobrze i czuję jakbym miała pełny żołądek, a jem niewiele

Najlepiej zapytać lekarza. Wiem, że w pierwszej ciąży pod koniec miałam straszne mdłości i dostałam tabletki. Ale nie pamiętam nazwy. Z rana jak leze na łóżku i czuję że robi mi się niedobrze to muszę się chociaż czegoś napić najlepiej łyka coli i trochę lepiej. Ale zauważyłam, że muszę jeść częściej ale mniejsze porcje. 

 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Gość Gość Karola napisał:

Dziewczyny a bierzecie coś na mdłości? Mnie okropnie męczy od 3 dni, dziś kupiłam kropelki Anaketon, ciekawe czy coś pomogą... Ciągle mi niedobrze i czuję jakbym miała pełny żołądek, a jem niewiele

Ja miałam z kolei mdłości przez cały drugi miesiąc. Pomagał mi wtedy sen i herbata miętowa. Jak najdalej od kuchennych zapachów i broń boże, żeby trzymać kiełbasę w lodówce ;D

Wszędzie piszą o imbirze, ale nie czułam dużej poprawy, dodając go do herbaty. Moż rzeczywiście lekarz Ci doradzi coś więcej.

Odnośnik do komentarza

Jak tam, zauwazylyscie żeby wasze brzuchy sie powiekszyly czy zaokraglily? Ja tak myslalam ale okazalo sie ze to tylko po świętach bylam taka wzdeta ;-D ale nie ukrywam ze bylam troche w szoku ze tak szybko mialby mi sie brzuch pojawiac. W pierwszej ciazy okolo 5 miesiaca dopiero zaczal mi sie brzuch pojawiac.

Odnośnik do komentarza

Mi na mdlosci pomoglo jak zaczelam jesc czesciej a duzo mniejsze ilości. A jak juz cos jadlam to cos zdrowego i lekkiego. Slodycze, kawe, herbate też odstawilam bo mialam straszna nadkwaśność. 

Dzis bylam w poradni diabetologicznej, mam poczatki cukrzycy ciazowej, dostalam glukometr i diete 1600 kalorii. Pani dr powiedziala ze w miarę powiększania sie łożyska cukrzyca moze sie poglebic. Ale jestem dobrej mysli ze przy diecie uda mi sie utrzymać odpowiedni poziom cukru. Jeśli któraś z Was miala podobna sytuację prosze o podzielenie sie doświadczeniami. 

To jest moja druga ciąża i wydaje mi się, że brzuch mam juz lekko zaokrąglony. W pierwszej ciąży tak ok. 4-5 miesiaca zaczal sie powiększać. 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Martuśka;-) napisał:

Mi na mdlosci pomoglo jak zaczelam jesc czesciej a duzo mniejsze ilości. A jak juz cos jadlam to cos zdrowego i lekkiego. Slodycze, kawe, herbate też odstawilam bo mialam straszna nadkwaśność. 

Dzis bylam w poradni diabetologicznej, mam poczatki cukrzycy ciazowej, dostalam glukometr i diete 1600 kalorii. Pani dr powiedziala ze w miarę powiększania sie łożyska cukrzyca moze sie poglebic. Ale jestem dobrej mysli ze przy diecie uda mi sie utrzymać odpowiedni poziom cukru. Jeśli któraś z Was miala podobna sytuację prosze o podzielenie sie doświadczeniami. 

To jest moja druga ciąża i wydaje mi się, że brzuch mam juz lekko zaokrąglony. W pierwszej ciąży tak ok. 4-5 miesiaca zaczal sie powiększać. 

W cukrzycy jeśli chcesz podpowiem .

zakładam że mnie tez to czeka dziś glukoza na czczo z krwi 98 a z glukometru 89 .

 

ja mam tak jak przy 1 brzuch mam wzdęty przez cały 1 trymestr 😄 a brzuch miałam gigantyczny

Odnośnik do komentarza

Też mam lekko wzdęty brzuch, ale miałam też taki przed ciążą. Mam nadzieję, że za szybko mi nie urośnie gigantyczny, bo w 5. miesiącu biorę ślub (przekładany przez pandemię) i będę mieć problem z sukienką, a już od dawna kupiona 😅

Pochwalę się, że we środę jestem umówiona na badania prenatalne. Trochę oczywiście strach, ale muszé być dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

Kurczę a ja dziś zrobiłam wymaz i mam pozytywny test na koronę ..

z objawow mam tylko bardo obrzęknięty błonę śluzowa nosa bez kataru , i bolą mnie oczy jakbym była po prostu przeziębiona . Test zrobiłam bo teściu dziś wymazał pozytywny a mąż stracił smak i węch .. 

uwazajcie na siebie dziewczyny !

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Grabka napisał:

Kurczę a ja dziś zrobiłam wymaz i mam pozytywny test na koronę ..

z objawow mam tylko bardo obrzęknięty błonę śluzowa nosa bez kataru , i bolą mnie oczy jakbym była po prostu przeziębiona . Test zrobiłam bo teściu dziś wymazał pozytywny a mąż stracił smak i węch .. 

uwazajcie na siebie dziewczyny !

Współczuję. 😔 Ja przeszlam Covida tuz przed zajściem w ciążę. 

Dziewczyny czy Wy tez macie silniejsze mdlosci wieczorem niż rano? W ciagu dnia jest nieźle. Ale jak przychodzi wieczór gorzej sie czuje. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Martuśka;-) napisał:

Dziewczyny czy Wy tez macie silniejsze mdlosci wieczorem niż rano? W ciagu dnia jest nieźle. Ale jak przychodzi wieczór gorzej sie czuje. 

Mam podobnie. Do 14 jest bezproblemowo. Potem dopada mnie spanie a jedzenie jakby stało w przełyku... Gorzej że nie mam siły dotrwac do 16 w pracy i odebrać syna z przedszkola. W środę mam wizytę i chyba wolne sobie zrobię bo całego tygodnia nie pociągnę... Zdrówka dziewczyny dla Was

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość Alima napisał:

Mam podobnie. Do 14 jest bezproblemowo. Potem dopada mnie spanie a jedzenie jakby stało w przełyku... Gorzej że nie mam siły dotrwac do 16 w pracy i odebrać syna z przedszkola. W środę mam wizytę i chyba wolne sobie zrobię bo całego tygodnia nie pociągnę... Zdrówka dziewczyny dla Was

Ja miałam podobnie jak Alima - od 14.00 się zaczynało, starałam się cokolowiek zjeść, co było bardzo trudne, i od razu spanie, ale mi przechodziło dopiero koło 19.00 - wtedy odżywałam. Każdy organizm jak widać reaguje inaczej, ale mamy sporo wspólnego :)

Na szczęście ten zły stan mija Dziewczyny! Wkrótce zobaczycie. Ja mialam termin 31.07, teraz wychodzi 1.08, a już trochę lepiej się czuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Mi po tych kropelkach chyba jest lepiej... Przestałam wymiotować i pierwszą połowę dnia czuję się lepiej. Biorę rano i przed obiadem. Ok 14-15 muli mnie do spania, a jak już się obudzę, to wtedy mnie męczy najbardziej. I zaczęłam mieć ochotę na jedzenie, ale boję się jeść większe porcje, żeby znów mi nie było niedobrze. Ciekawe jak się będę czuła jutro w pracy

Odnośnik do komentarza

Cześć Wam! 🙂

Ja byłam dziś na wizycie. Dostałam skierowanie na posiew moczu bo mam częste stany zapalne chyba przez nadżerkę, którą też mam zbadac w centrum onkologii. Zakładam, że będzie wszystko dobrze. 

Trzymam dietę i cukier narazie udaje mi sie utrzymywac na odpowiednim poziomie. 

Maleństwo dziś na usg wyglądało już jak człowiek 🙂 widać było rączki i nóżki 🙂 10tc.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Aga

U mnie też wyszło coś w moczu ale ja tez nic nie czułam. Lekarz przepisał mi urosept. 

Ja wizytę mam 18 w poniedziałek. Pewnie dostanę już skierowanie na prenatalne 😊

Wczoraj czułam się fatalnie. Sama nie wiedziałam czy mam jeść czy chce mi się wymiotowac. Myślałam, że nie zawiozę syna do logopedy, ledwo żyłam.

Odnośnik do komentarza

Aga, też nie mogę doczekać się jutra:) 

Zaczarowana, mi na mdłości pomagaja te kropelki, zaczęłam nawet czuć głód w końcu. One są bezpieczne w ciąży, z ekstraktem z imbiru i rumanku + witaminy B.

Ja swoje wyniki poznam dopiero jutro na wizycie, bo u nas z laboratorium odbiera je położna.

Odnośnik do komentarza

no Ciekawe co mi powie na wyniki 😕 ogolnie mam średnie jedne się poprawiły inne pogorszyły.

tak strasznie się boje wizyty 😞 czy oby na pewno wszystko dobrze. ostatnia wizyta nie była zbyt fajna 😞 taka bez empatii, momentami czułam jakby nas spisała na straty już.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...