Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość Karola

Moje starania to był 1 cykl, nie wierzyłam na początku, że tak szybko się uda. Też macie już wyostrzony zapach? Mdli mnie na dziale mięsnym i muszę szybko uciekać, żeby nie zwymiotować:( w pierwszej ciąży wymiotowałam po 2-3 razy do końca czwartego miesiąca, mam nadzieję, że teraz tak nie będzie

Odnośnik do komentarza

Karola ja do tej pory nie mogę jakoś uwierzyć . Czuje ekscytację ale jakoś nie dochodzi ta myśl do mnie .

ciągle szukam i sprawdzam. - fiksuje już czy wszystko jest ok .

jutro powtarzam betę mam nadzieje że będzie ładny przyrost i na pewno się lepiej poczuje

 

ja mam jedynie wrażliwe piersi i pobolewa mnie czasem podbrzusze

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Aga

To tak jak ja. Jakoś do mnie to nie dociera a staraliśmy się 1,5 roku. Przez weekend źle sie czułam ciągle ciągnie mnie ten brzuch. Dobrze, że miałam wolne bo w pracy chyba nie dalabym rady. W środę muszę zrobić wszystkie badania zlecone przez lekarza i chyba zrobię sobie betę dodatkowo. Będę spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Alima

Cześć, mam nadzieję że i moje maleństwo będzie zdrowo się rozwijać i na stałe do Was dołączę na forum. Na razie to 40 dzień od Jestem po utraconej ciąży w czerwcu tego roku i mój strach jest ogromny. Tak wielki że czekam ze wszystkimi badaniami, jedynie profilaktycznie biorę duphaston. Co do tabletek w pierwszej ciąży brałam pregna plus i teraz tak samo. Oprócz tego euthyrox na niedoczynność tarczycy. Mam w domu 4 letniego chłopca z września , więc podobnie jak u Zaczarowanej będzie 5 lat różnicy. Oby wszystko było dobrze i każdej z Nas! 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Muszka tak bardzo mi przykro. Trzymaj się Kochana.

Aga

Dzisiaj byłam w pracy i po całym dniu brzuch mnie ciągnie. Kierownik stwierdził, że jak lekarz będzie chciał mi dać zwolnienie to m iść i się nie zastanawiać. Zresztą u mnie w firmie wolą żeby kobieta w ciąży od razu szła ma L4. 

Co do badań to mam pełną morfologię, mocz, glukozę, toksoplazmozę, HBS, VDRL, TSH, i chyba zrobię właśnie betę. Boje się że ten ból brzucha to zły znak. 

Odnośnik do komentarza

Zaczynam 9 tc (8+2) 2 USG za sobą, serducho bije, mdłości, wymioty, rozchwianie emocjonalne, i żywiołowy 10 miesieczniak na pokładzie. Ale czytam. Czytam Was. Któraś pisała że ma skierowanie do poradni diabet. Że nie wiele przekroczyła. E poprzedniej przekroczyłam o 2 punkciki procentowe. Dwa. DWA. i co miesiąc biegałam. Kulam się. Ale jedyny pozytyw że nie przenosiłam. Termin wpisany? Wywołujemy. Nie ma bata😅

Odnośnik do komentarza

Zaczarowana jaka dostaniesz zwolnienie to pewnie idź. A jeszcze jak masz takie wsparcie 🙂

Każda ciąża jest inna więc nie ma co tu ryzykować w razie czego. 

Karola ja lubię swoją lekarkę za to że ustaliła wizytę tak by już potwierdzić czy wsio jest ok. Chciałam w tym roku powiedziała że absolutnie 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Gość MalaMi napisał:

Zaczynam 9 tc (8+2) 2 USG za sobą, serducho bije, mdłości, wymioty, rozchwianie emocjonalne, i żywiołowy 10 miesieczniak na pokładzie. Ale czytam. Czytam Was. Któraś pisała że ma skierowanie do poradni diabet. Że nie wiele przekroczyła. E poprzedniej przekroczyłam o 2 punkciki procentowe. Dwa. DWA. i co miesiąc biegałam. Kulam się. Ale jedyny pozytyw że nie przenosiłam. Termin wpisany? Wywołujemy. Nie ma bata😅

Hej. Dzieki za info. 🙂 To ja pisalam o podwyższonym cukrze. Jestem umowiona do poradni diabetologicznej na 8 stycznia. Dostałam też od pani dr skierowanie na USG piersi. Pierwszy raz bede robic. 

U mnie juz 7t1d ciąży. Mam wrażenie, że mam mdłości ale tylko jak sobie o nich przypomnę, choc momentami wydaje mi sie ze zwymiotuje. Albo sobie tak wmawiam 😉 a jak u Was, mdłości dokczaja? 

Odnośnik do komentarza

Przy wyższym cukrze na czczo trzeba pilnować kolacji 🙂 z reguły węglowodany podnoszą cukier ale i z tym w każdej ciąży jest inaczej. Grunt to dużo warzyw 😄

jednak powtórzę jutro bętę ( 4 ) wczoraj mnie jakoś brzuch bolał dziś tez jakoś , w pachwinach i na dole brzucha . Chyba za dużo czytam internetu 😞 ciągle tylko złe wiadomości ;/ i tak świruje

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

Odebrałam wczoraj wyniki i wszystkie są w normie. Ale najbardziej ucieszył mnie wynik beta HCG > 10000 więc chyba jest ok zaczynam 7 TC. Kurcze za badania zapłaciłam 176 zł masakra dobrze, że poszłam do przychodni bo w diagnostyce myślę że zapłaciłabym blisko 300 zł. Nie mogę się doczekać 28 grudnia. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Zaczarowana napisał:

Odebrałam wczoraj wyniki i wszystkie są w normie. Ale najbardziej ucieszył mnie wynik beta HCG > 10000 więc chyba jest ok zaczynam 7 TC. Kurcze za badania zapłaciłam 176 zł masakra dobrze, że poszłam do przychodni bo w diagnostyce myślę że zapłaciłabym blisko 300 zł. Nie mogę się doczekać 28 grudnia. 

Super! 🙂

Ja mam kolejną wizytę dopiero 12 stycznia. 😬

 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana
4 godziny temu, Gość Aga napisał:

odebrałam bete 🙂 ostatni wynik 252 dzisiejszy 611 - przyrost o 152 % - to taki ładny przyrost nie powiem 🙂

jestem panikarą 🙂 ja nie wiem jak wytrwam do końca he 🙂

Aga

Piękny przyrost. Cieszę się że wszystko w normie. Oby tak do końca ciąży 

Odnośnik do komentarza

ja po 2 tygodniowej przerwie od forum wracam do Was, widzę, że nas coraz więcej - super 🙂 Witam wszystkie nowe przyszłe mamusie ❤️ 

U mnie niestety średnio.. nie wiadomo co będzie w sumie, bo mam od ponad tygodnia plamienia brązowe, byłam u lekarza od razu kiedy się zaczęły (dwa dni przed planowanym terminem wizyty ginekologicznej) dał mi duphaston na tej wizycie (co do plamien mowil ze sie po prostu zdarzają i nie trzeba się martwić) niestety na tej wizycie też nic nie było widać - żadnego pęcherzyka ani nic. Lekarz kazał mi przyjść za tydzień, więc cały tydzień miałam w stresie i strachu przed najgorszym(myslalam juz o cp).
Byłam w ten pn drugi raz i już pęcherzyk był widoczny, ale z kolei jeszcze bez zarodka 😞 Lekarz mówi, że znowu mam przyjść za 3 tyg i wtedy zobaczymy co i jak. Mówi też, że ciąża wygląda na młodszą niż wychodzi z @. ale ogólnie nie ma raczej takiej opcji aby była młodsza 😛 Dokładnie czułam moment owulacji i wiem kiedy doszło do zbliżenia. Więc tym bardziej się martwię czy wszystko będzie ok.. Dalej mam brać duphaston i zalecil lekarz wypoczynek.  teraz wg apki niby mam pokazane 6tc+6dc. termin 12sierpnia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...