Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamy 2021


Gość luna87

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane, 

Ja po wizycie u ginekologa. Robił USG, 5 tydzień, widać jedynie mały pęcherzyk 4,8 mm. Beta prawidłowa. Mam znowu powtórzyć betę i zrobić progesteron, a dodatkowo przepisał luteine i duphaston. W sumie to nie wiem po co, skoro na ten moment nie wiem jaki jest progesteron i jeśli jest dobry to po co się faszerowac , tym bardziej że ja źle reaguje na hormony. Jak mi dobry progesteron wyjdzie to chyba nie będę brać... Sama nie wiem, co myślicie 🤨

Miałam ostatnio jazdy emocjonalne takie że hoho😁😁😁 płacz z byle powodu.. Jakoś mam nadzieję że to przetrwam 🤪

Poza tym niewiele więcej się u mnie dzieje. Nic mnie nie boli, czasem inaczej się czuje a czasem jakbym wgl w ciąży nie była. Brakuje mi bardzo czarnej mocnej herbaty, pije jakieś lury😆

Jak u Was sytuacja i jak się macie? 🙃

Odnośnik do komentarza

Jestem załamana, nie wiem co robić. Dostałam nowe wyniki bety i progesteron. Beta 14.12 wyniosla 658,70 , 

Beta z dzisiaj 17.12 wyniosla tylko 933,70

Progesteron 6,20

Bardzo niski przyrost. Nie wiem co myśleć. Nic mnie nie boli, nie ma plamien...

Od dzisiaj zaczynam luteine dopochwowo. Miałam też teleporadę , dr powiedziała zeby sie tym nie przejmować  a wita dopiero 29.12.

Oszaleje😔😔😔😔 bardzo się martwię 😟

Odnośnik do komentarza

Witam się serdecznie. 

To będzie moja druga ciąża, pierwszą mam dziewczynkę prawie 1.5 roczną ❤️

Według obliczeń poród prawdopodobnie wypadnie pod koniec lipca lub na początku sierpnia, dlatego będę zaglądać i do sierpniowych i do lipcowych mam 😄

Mam wymagającą córeczkę, więc nawet nie wiem jak uda się z pisaniem na tym forum, ale potrzebuje wsparcia (bo bardzo się boję tej ciąży) i mogę służyć pomocą, jak będą pytania na tematy na których się znam 🌞

Wspierajmy się nawzajem 🧸

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Hart napisał:

Witam się serdecznie. 

To będzie moja druga ciąża, pierwszą mam dziewczynkę prawie 1.5 roczną ❤️

Według obliczeń poród prawdopodobnie wypadnie pod koniec lipca lub na początku sierpnia, dlatego będę zaglądać i do sierpniowych i do lipcowych mam 😄

Mam wymagającą córeczkę, więc nawet nie wiem jak uda się z pisaniem na tym forum, ale potrzebuje wsparcia (bo bardzo się boję tej ciąży) i mogę służyć pomocą, jak będą pytania na tematy na których się znam 🌞

Wspierajmy się nawzajem 🧸

Hej 😍

Ja co prawda mam termin na 24 sierpnia, ale tez sie zaliczam jeszcze do sierpnioweczek. Zauwazylam ze malo kto komu odpisuje na tym forum ale mimo wszystko wiedz ze w razie obaw jestem tutaj. To moja pierwsza ciaza wiec tez mam obawy ale staram się myslec pozytywnie. Dzisiaj po raz 3 jade sprawdzic bete ponieważ mam plbardzo duży przyrost bo ponad 247 % w ciągu 48 h i zastanawiam się czy dalej tak mocno przyrasta (jakas malutka nadzieja na blizniaki jest 😍) . Jakby coś to pisz tutaj czego się boisz moze uda mi się trochę cie pozytywnie nastawić 😀

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Miszka napisał:

Jestem załamana, nie wiem co robić. Dostałam nowe wyniki bety i progesteron. Beta 14.12 wyniosla 658,70 , 

Beta z dzisiaj 17.12 wyniosla tylko 933,70

Progesteron 6,20

Bardzo niski przyrost. Nie wiem co myśleć. Nic mnie nie boli, nie ma plamien...

Od dzisiaj zaczynam luteine dopochwowo. Miałam też teleporadę , dr powiedziała zeby sie tym nie przejmować  a wita dopiero 29.12.

Oszaleje😔😔😔😔 bardzo się martwię 😟

Ja bym sprawdziła znowu bete za kilka dni. Jesli przyrasta to moze nie ma sie czym martwic  🙂 może taka Twoja natura, tymbardziej ze lekarz mowil zeby sie nie martwić.  To ze nic nie dokucza to tylko sie cieszyc, aczkolwiek rozumiem Cie. W pierwszej ciąży meczyly mnie mdłości i przynajmniej wiedzialam ze jestem w ciąży. Czulam to ;-D a teraz, kompletnie zadnych objawow, jedynie piersi zaczely mnie bolec. Po wizycie u lekarza wyglada ze wszystko ok. Kazda ciąża jest inna 🙂

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Miszka napisał:

Jestem załamana, nie wiem co robić. Dostałam nowe wyniki bety i progesteron. Beta 14.12 wyniosla 658,70 , 

Beta z dzisiaj 17.12 wyniosla tylko 933,70

Progesteron 6,20

Bardzo niski przyrost. Nie wiem co myśleć. Nic mnie nie boli, nie ma plamien...

Od dzisiaj zaczynam luteine dopochwowo. Miałam też teleporadę , dr powiedziała zeby sie tym nie przejmować  a wita dopiero 29.12.

Oszaleje😔😔😔😔 bardzo się martwię 😟

Ja bym sprawdziła znowu bete za kilka dni. Jesli przyrasta to moze nie ma sie czym martwic  🙂 może taka Twoja natura, tymbardziej ze lekarz mowil zeby sie nie martwić.  To ze nic nie dokucza to tylko sie cieszyc, aczkolwiek rozumiem Cie. W pierwszej ciąży meczyly mnie mdłości i przynajmniej wiedzialam ze jestem w ciąży. Czulam to ;-D a teraz, kompletnie zadnych objawow, jedynie piersi zaczely mnie bolec. Po wizycie u lekarza wyglada ze wszystko ok. Kazda ciąża jest inna 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

To i ja się przyłącze. Ostatnia @ 3 listopada. Byłam już dwa razy u lekarza oczywiście za pierwszym razem za wcześnie i lekarz podejrzewał ciążę pozamaciczna. Ale byłam teraz w poniedziałek i jest pęcherzyk ciążowy. Kolejna wizyta 28.12. termin porodu 10 sierpnia. To moja druga ciąża o którą staralismy się 1,5 roku l. W domu mamy czterolatka, który też urodził się w sierpniu. Także będzie równo 5 lat różnicy. Lekarz założył mi kartę ciąży, zlecił badania i przepisał luteinę. Wczoraj po pracy bolał mnie brzuch i oczywiście strach ale ponoć to normalne. Z objawów bolące piersi l, lekkie mdłości, senność i często bardzo mi zimno. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Cześć dziewczyny, mi dziś wyszły 2 blade kreski na dwóch różnych testach, więc raczej też do Was dołączę:) termin wyliczyłam sobie na 27 sierpnia 2021:) Kłują mnie jajniki i mam lekki ból w dole brzucha, a piersi bolą dopiero od 3 dni. I mam jak nigdy ochotę na pomarańcze i sok pomarańczowy:)

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłam również prywatnie do lekarza. Lekarz który powiedział żeby się nie przejmować jest na NFZ. A prywatny wczoraj bardzo się zmartwił że tak mało przyrasta i taki progesteron. Jestem z nim umówiona już na poniedziałek i mam w poniedziałek zrobić betę poraz kolejny. Sama nie wiem już co o tym myśleć . Najgorsze jest to, że na początku jak beta przestała prawidłowo to ja czułam ze jest inaczej, miałam czasem zawroty głowy, metaliczny posmak, wiedziałam że coś jest na rzeczy. Teraz kompletnie nic . Czuje sie tak jak zawsze się czułam 😟. Dam znać w poniedziałek wieczorem co i jak.... Obawiam się najgorszego

Odnośnik do komentarza

Witam nowe przyszłe mamy. 🙂

Ja byłam wczoraj u dr. Z maleństwem wszytsko ok. Juz widac zarodek i bijące serduszko. Tylko ja cukry mam podwyższone i dostalam skierowanie do poradni diabetologicznej. Nigdy nie mialam problemow z cukrem. Mialam już robione obciążenie glukoza. Po glukozie cukry ok ale na czczo za wysokie wg pani dr. Na czczo raz mialam 113, a kolejnym razem 103. To chyba jeszcze nie tak dużo, prawda? 

Odnośnik do komentarza

Pomóżcie 😞 od 2-3 dni boli mnie głowa , boli i przestaje i tak w kółko . oszaleje . nie mogę funkcjonować. dziś od 3 nie śpię bo już boli 😞 pogoda  mi tez nie sprzyja , miewałam skoki ciśnień ale kontroluje . Łykam apap ale ile go mogę brać ? 😞 😞

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Ja jestem strasznie senna i czuję, jakbym opadła z sił. Do lekarza idę po nowym roku. Jakie witaminy bierzecie? Ja biorę mama dha premium plus, ale są strasznie niewygodne do połknięcia. Te wystarczą czy powinnam brać coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Aga nie pomoge niestety:-/ dozowlony jest chyba tylko paracetamol, ale on juz jest w apapie. Może jakieś naturalne sposoby? 

Karola, ja tez  biore te tabletki mama dha, ale  jeszcze dodatkowo kwas foliowy. Pytalam lekarza i mowil ze przede wszystkim kwas, a witaminy dodatkowo. Nie zaszkodzi brac jednego i drugiego.

 

Smarujecie cialo juz jakimis kremami?

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Karola

Mi pani w aptece powiedziała, że w tym mama dha premium plus jest już  kwas foliowy i dodatkowego nie muszę, bo 2 tabletki i tak zawierają podwójną zalecaną dawkę... w pregna start też było tyle samo kwasu foliowego. Nie smaruję się jeszcze, dopiero wczoraj po kąpieli mi się o tym przypomniało;) Ale im wcześniej tym lepiej. Piersi, brzuch oraz uda i pośladki. W pierwszej ciąży nie smarowałam dwóch ostatnich partii i powyłaziły mi rozstępy. Nie wiem też czy zdecydować się na oliwkę czy jakiś specjalny krem

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowana

 

Ja biorę kwas foliowy na zmianę z prenatal uno. Jednego dnia jedna tabletka a na drugi dzień druga. I co drugi dzień luteina. Dzisiaj bardzo boli mnie brzuch bardziej prawy jakby jajnik. Wzięłam nospe i trochę pomogło ale człowiek już ma czarne myśli. Ja jeszcze niczym się nie smaruję ale chyba najwyższy czas o czymś pomyśleć. 

Odnośnik do komentarza

Ania dzięki 🙂 jak na razie jest ok . Ale takiego bólu głowy nigdy w życiu nie miałam 😞

biore jak na razie Inofem jedynie i wit d. 

dopiero po wizycie będę coś pewnie brać ( a trochę tego będzie ) 

ja ogólnie się smarowalam jedynie oliwka . Szukam produktów z dobrym składem . Bo nie wszystkie dla mam mają dobry skład.

Zaczarowana mnie też pobolewa podbrzusze 😕 wiem że macica się rozciąga. Ale obawy zawsze są 😞

Odnośnik do komentarza

Ja biorę jedną tabletki mama dha. Na razie smaruje sie jakims tam kremem niby właśnie przeznaczonym na czas ciąży ale nie mam pewnosci czy on cos pomoze. Myslalam wlasnie nad jakims olejekiem ale nie zaglebialam sie jeszcze w temacie. Staram sie tez do dzisiaj pic duzo wody 😄 aczkolwiek u mnie jest z tym problem zeby wypisać chocby litr wody. Trzeba to zmienić. 

 

A tak z ciekawosci zapytam, powiedzialyscie juz wszystkim? U mnie tylko mąż wie. Z informowaniem wszystkich chce poczekac jak bede miala pewność ze serduszko bije i ciąża sie prawidłowo rozwija.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...