Skocz do zawartości
Forum

Okropny świąd skóry w ciąży


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowa na forum ale rozpaczliwie szukam pomocy. Otóż jestem obecnie w 29 tyg. ciąży. Jakieś 2 tygodnie temu wystąpił u mnie uporczywy świąd, głównie na dłoniach i stopach. Pierwsza myśl - cholestaza. Dostałam skierowanie na badania, wszystko (alat, aspat, bilirubina, kwasy żółciowe) wyszło zupełnie w normie, wręcz książkowo. Stosowałam przez tydzień maść przepisaną od dermatologa i hydroxyzinum w tabletkach. Nie powiem, bo pomogło. Ale od dzisiaj w zasadzie jest powtórka z rozrywki. I to dużo gorzej. Swędzi niemal całe ciało, nawet głowa. Jak się drapie to skóra robi się czerwona i robią się takie jakby napuchnięte blizny. Ktoś ma pomysł co to może być? Już płakać mi się chce bo nic nie pomaga. Próbuję się nie drapać ale momentami się nie da. Pomóżcie, błagam 😞

Odnośnik do komentarza

Na początku ciąży miałam łupież różowy. Nie dosyć że okropnie swędziało to do tego były mega duże suche plamy. Dermatolog dała masc by ukoić swędzenie. Mało pomogła. Ale jak to stwierdziła że zmiany skórne w ciąży są częste a to przejdzie za 6 tyg samo. O faktycznie tak było. Od wystąpienia 1 plamki po 6 tyg nie było nic. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo ci wspolczuje!!! W poprzedniej ciąży mój koszmar zaczął się w 25 tyg ciąży..badania wszytko ok.

Dziś mija prawie 5 lat..w tym czasie pojawiła mi się alergia i jestem pod stałą opieką alergologa.

Jestem uczulona na wszelkie kosmetyki,chemię,mam stwierdzone AZS... powiem też że nasila mi się wszystko w okresie grzewczym.

 

Badania wykazały mi alergię np na nikiel,na chemię zawarta w farbach do włosów,na barwniki z ubrań,na Lenora mam silnie uczulenie..na.leki..penivyline..

Dużo unikam tego wszystkiego.

Mogę polecić Ci serie Ziaja med azs-olejek do kąpieli natłuszczający..krem też..dużo mi to pomogło.

Głowę często mam rozdrapana..wtedy pojawia miś IE taki drobniutki łupież..nie mogę używać szamponów zapachowych ,jedynie co h&s daje radę.

Chłodniejsze prysznice,ten olejek do mycia i zobacz czy pomoże.

Obecnie jestem w 6tc ,też boje się powtórki..bo ja płakałam nocami i tak się drapalam że bolała mnie skora 😞

po ciąży warto zająć się alergia.w moim przypadku to potem wyszło..ale do końca nie wiem co było powodem jeszcze..bo wszystkich testów nie zdążyłam zrobić.

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...