Skocz do zawartości
Forum

(Korona)Wirus w ciąży


Gość Zuzia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak widać pytaniu chodzi o koronawirusa w ciąży.  Niedawno miałam kontakt z osobą z wirusem po teście  i przebytej kwarantannie wyszło że jestem zakażona.  Jestem w 8 miesiącu mam wysoką gorączkę i typowe objawy ,ciężko mi się oddycha, trwa to już z 2 dni myslałam ze się polepszy chociaż trochę a się pogorszyło.  Prawdopodobnie wezmą mnie do szpitala pod respirator.  Obecnie czuje się fatalnie.  Co do pytania to boję się o dziecko.Czy któraś z was przechodziła przez to będąc w ciąży i powie mi jak to jest,czy będąc chorym  jest możliwe bym zaraziła córeczkę, nawet nieświadomie? Mam choroby współistniejące (cukrzycę i nadciśnienie , biorę leki ) i bardzo boję się o swoje a w zasadzie nasze życie.  Czy może być taka sytuacja że umrzemy obydwie, urodze martwe dziecko czy też mąż będzie wdowcem z dzieckiem.  ? Mam dopiero 35 lat i to nasze 1 długo planowane dziecko.  Proszę o słowa.wsparcia wszystkich  i pomoc jak przez to przejść. 

Odnośnik do komentarza

Hej! Po pierwsze nie panikuj- na pewno wyzdrowiejesz! Jezeli coś Cię niepokoi dzwon po karetkę lub do lekarza.

ja przeszłam covid 3 tyg temu, obecnie jestem w 14 tyg. Objawy miałam skąpe - najpierw 2 dni miałam katar, a potem straciłam węch i smak na 4dni, jak odzyskałam, wszystko przeszło - łącznie u mnie trwała choroba 6dni.

pozniej miałam badanie 1 trymestru i wszystko jest książkowo- lekarz uspokoił mnie, ze obecnie traktują covid jak chorobę/infekcje i nie ma to wpływu na dziecko.

dlatego spokojnie, ważne aby nie mieć gorączki, dlatego jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...