Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc w interpretacji wyników cytologii. 

8 miesięcy temu moja cytologia wyszła następująco:

Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego (ASC)- nieokreślonego znaczenia ( ASC-US)

wykonałam test na obecność wirusa HPV- Wynik dodatni: Wykryto DNA wirusa HPV o genotypie 16, 33, 52, 68

kolposkopia: Kolposkopia adekwatna wg IFCPC 2011, typ strefy przekształceń 1/2- granica w ujściu. Po próbie octowej obraz zbielenia o różnym nasileniu , wokół ujścia w promieniu 10mm- ogniskowo gęste wyniosłe zbielenie, grube punkcikowanie- cechy ''major change''- HSIL

Konieczna biopsja celowana. 

  Pobrano wycinki- wyniki: 

01. Wyc. z szyjki- cervicitis et endocervicitis chronica. Dysplasia focale planoepithelii gradus minoris 

02. Wyskrobiny z kanału- endometrium proliferativum. Fragmernta endocervii.

Aktualnie wykonałam kontroloną cytologię wynik otrzymany dwa dni temu... Wynik: 

Rozpoznanie: Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych

Interpretacja: Neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia LSIL związana z infekcją HPV lub dysplazja gradus minoris CIN1

Jestem po dwóch naturalnych porodach. Mam 27 lat. Proszę o wytłumaczenie co może oznaczać ten wynik. Wizyte mam dopiero za dwa tygodnie a umieram ze strachu. 

Czy zmiana z ASC-US NA LSIL to dobra czy raczej zła oznaka. Czy to początkowa faza raka szyjki macicy. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...