Skocz do zawartości
Forum

Ciąża mamy


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim jak napisałam moja mama jest w ciąży w  14 tygodniu (to chyba jakoś 3 miesiąc) zacznę od tego dlaczego, zadaje to pytanie  : Moja mama ma 42 lat i 3 dzieci to jest 4 ciąża. Ja mam 20 i jestem najstarsza później brat  w wieku 8 lat następnie siostra 4.  Niedogadywała się z partnerami i nie wszyscy mają jednego ojca ja i brat jesteśmy z jej 1 małżeństwa, 4-letnia siostra ma innego i nienarodzone dziecko jeszcze z kim innym.    Co do pytania zmierzam do tego że, moja mama nie jest już jakaś młoda i cieszyła się na myśl o kolejnej ciąży to jednak trochę się o nią martwię jak sobie poradzi z ciążą, porodem, wychowaniem dziecka i powrotem do codzienności.   Co prawda już 3 razy przechodziła przez macierzyństwo to jest w tym doświadczona, oczywiście ja i jej partner (ojciec dziecka) pomożemy ale ja się jeszcze uczę a on pracuje. Chodzi o fakt że wszystkie porody były naturalne, (ten również planowany) i czy jej organizm jakoś to wytrzyma  4 porody to jednak  spory wysiłek. Zdaniem lekarza nic nie zagraża ciąży  ale ja dmucham na zimne. Również jak ja i Sebastian (jej facet) nie będziemy mogli być zawsze przy niej a trudno jednej zająć się 3 małymi dziećmi 4 lat 8 lat i noworodek. Również cieszyłam się z rodzeństwa ale jakoś dziwnie mi z tym ,że między nami będzie 20 lat różnicy. Bo  gdy będę szła np z wózkiem można by powiedzieć że ja jestem matką a nie siostrą 😁. Proszę was o porady jak mogę ją wesprzeć teraz i później pozdrawiam wszystkie mamuśki 😘

Odnośnik do komentarza

Hej! 42 to jeszcze nie tak dużo jak na 4 dziecko. Gorzej jakby to było jej pierwsze dziecko. Organizm sobie poradzi. Mam koleżankę co ma 4 dzieci praktycznie jedno po drugim i ma się dobrze a jest przed 40 🙂 Wspieraj mamę i pomagaj kiedy możesz ale też nie zapominaj że to jej dziecko a nie Twoje. Jesteś młoda a młodość rządzi się swoimi prawami. Musisz miec czas na naukę i na przyjemności, spędzanie czasu z przyjaciółmi czy chlopakiem. Będzie dobrze! Tym bardziej że jej partner ją wspiera i Ty! Razem dacie radę 🍀

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że bardzo dużym wsparciem będzie dla niej Twoja akceptacja tej ciąży 🙂 ja sama chciałabym mieć więcej rodzeństwa, a mam tylko brata.... To się dopiero docenia po latach. Jeśli mama się cieszy to w sumie najważniejsze. I dobrze by było jeśli pokażesz jej, że to też dla Ciebie jest ważne. Poza tym pomyśl sobie, że jak się urodzi bobasek, to będziesz mogła podglądnąć jak się takim maleństwem opiekuje i uzyskać cenne doświadczenie w młodym wieku. Takich rzeczy się nie zapomina. Ja sama pamiętam jak żona kuzyna się opiekowała synkiem. Miałam wtedy około 12 lat i pamiętam to jak dzisiejszy dzień. Zmiane pieluch, nakładanie kremu na pupke czy kąpiele i bujanie dziecka🙂 

Co do wieku to moja znajoma urodziła pierwsze dziecko mając rocznikowo 41lat. Dzieciak zdrowy, ładny a ona szczęśliwa🙂 także chyba nie jest tak źle z tym wiekiem. Ważne, żeby o siebie dbać: zdrowo się odżywiać, unikać chemii, infekcji i stresów 😉 

Życzę dużo zdrowia i wytrwałości dla Ciebie i mamy🙂

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Słuchajcie, mam problem ;( szukam dziewczyn z wynikami badań hormonów: estradiolu, testosteronu i amh, które chciałyby się przyczynić rozwojowi nauki na temat dlaczego w ogóle decydujemy się na zostanie mamami 😉

Od kilku dni próbuję zebrać grupę badanych ale bardzo trudno to idzie ;( Pomóżcie, jeśli macie takie wyniki lub znacie inne superbabeczki, które robiły takie badania!

Dzięki ❤️

Link poniżej:

https://ankiety.uksw.edu.pl/index.php/926257?lang=pl&fbclid=IwAR273pqVPeAAZp0GyTcoZ1oTJjUb5czWhwGom6YGXjn0cg69FPb9ikY9SmA

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...