Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w młodym wieku


Gość Gosc

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dziewczyna  Sandra  i ja spotykamy się od paru miesięcy.  Jest sporo młodsza ode mnie ja 22 ona  za kilka dni skończy 17. Mimo różnicy wieku dogadujemy się i chcemy być razem i się wspierać.  Niedawno była u ginekologa na profilaktycznej wizycie, podczas usg lekarka stwierdziła ciąże 12 tc. Nie czuła żadnych objawów i nie spodziewaliśmy się tego. 
Po tym jak dowiedziałem się o dziecku zachowałem się nieodpowiedzialne zostawiłem ją i 2 tygodnie była sama  musiałem przemyśleć rożne sprawy żałuję tego co zrobiłem .   Jednak wróciłem i mi na szczęście wybaczyła.
Oboje nie wiemy jak to będzie ale musimy sobie jakoś dać radę.  Co do pytania to jesteśmy przerażeni nową rolą  :  ona chodzi chodzi jeszcze do szkoły ma 2,5 roku  jeszcze nauki. Ja studiuje (pomagają mi finansowo rodzice) A w obecnej sytuacji nie wiem co zrobię zastanawiam się nad rezygnacją ze studiów i  rozpoczęciem pracy.  Ona tym bardziej się denerwuje, mieszka z mamą i młodszym bratem. Jej mama jest po rozwodzie i nie są jacyś bogaci.
   Natomiast ja wychowałem się w normalnych warunkach rodzice powiedzieli że pomogą ale my też musimy coś wykazać.
  Czy wyprawka dla dziecka dużo kosztuje czy tudna jest opieka nad dzieckiem dla  tych którzy są niewtajemniczeni w opiekę?
Bardziej boimy się tego co będzie po porodzie.
Co do początku naszej znajomości poznaliśmy się na imprezie coś   zaiskrzyło i wylądowaliśmy w łóżku, jesteśmy parą. 
Nasz wspólny seks zaowocował dziecko, teraz trochę dziwnie mi z tym że zrobiłem dziecko 16-nastce ale się cieszę z nowej roli i trochę się boję.

Odnośnik do komentarza

Koszt wyprawki zależy od wielu czynnikow. Czy będą to nowe rzeczy czy używane np z OLX. Może gdzieś w rodzinie było nie dawno dziecko i coś dostaniecie. Tak na prawdę to na samym początku dziecko nie potrzebuje wiele. Łóżeczko, kilka ubranek, wanienki, trochę kosmetykow, mleka mamy i miłości. A co do opieki, to macie kilka miesięcy przygotowań, w internecie jest sporo stron internetowych, wiele darmowych poradnikow, filmików instruktazowych jak powinna wyglądać pielęgnacja. Mamą zostanę za kilka miesięcy dopiero ale wszystkie mamy mi powtarzają że to jest instynkt i się po prostu wie co robić. 

Jeśli mogę coś zasugerować, to nie rezygnuj że studiów, możesz przejść na nauczanie indywidualne i pracować jednocześnie. Będzie ciężko, ale warto spróbować a jak będzie zbyt ciężko to wtedy zrezygnować zawsze możesz. 

Odnośnik do komentarza

Dacie radę!

Nie będzie łatwo, będzie zmęczenie, będzie stres, ale to wszystko jest do przejścia 🙂Nawet pary, które długo czekały na dziecko i miały masę czasu na przygotowanie też bywają przerażone tym co to będzie 🙂 

Wyprawkę da się ogarnąć budżetowo. Tak naprawdę wiele z tych wszystkich bajerów wcale nie jest dziecku potrzebnych 🙂 Gdy już będziecie gotowi do pochwalenia się ciążą w szerszym gronie, być może znajdzie się ktoś komu zalegają rzeczy po dziecku, jakieś łóżeczko, ubranka, wózek. Na olx czy lokalnych ogłoszeniach też można znaleźć rzeczy w naprawdę dobrym stanie. Przed Wami kilka miesięcy, więc macie jeszcze trochę czasu na rozłożenie wydatków w czasie. Powodzenia!

zi133e3kl1gu43kf.png

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gość sss napisał:

A ja wam zazdroszczę. Dziecko się powinno mieć w młodym wieku, ale nie na starość i być babciomamą.  Kiedyś dużo dzieci, rodzin mieszkało w akademiku razem.  Dziecko to początek życia wszystkich wokoło. Za 15 lat będziecie nadal młodzi, dziecko odchowane, można szaleć. Trzymam kciuki,  za 20 lat będziecie miło wspominać szalony czas teraz. 

👍👍👍👍👍dokładnie 😊

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...