Skocz do zawartości
Forum

Moczenie się w nocy


Gość druska

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek moczył się w nocy (każdej) do ok.6 roku życia i nie jest to odosobniony przypadek. Przetrenowaliśmy wybudzanie w nocy, kontrolę płynów, wyciszanie, nagradzanie samodzielnego wybudzania, badanie pojemności pęcherza, konsultacje urologiczne etc. Z dnia na dzień problem sam przeszedł. Dla niektórych dzieci moczenie jest na tle psychosomatycznym. Proszę uzbroić się w cierpliwość...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że suchyporanek jest naprawdę pomocy, ja kiedy odkryłam tę stronę spędziłam kilka godzin studiując ją, czytając i mnie to uspokoiło. Nadal walczymy z moczeniem nocnym, ale wierzę, że uda się z tego wyjść. Myślę o tym, żeby wprowadzić alarm wybudzeniowy. Macie jakieś doświadczenia z tym urządzeniem? 

Odnośnik do komentarza

Słyszałam, że pomaga, ale trzeba regularnie używać. Dziecko ma do majtek przyczepioną sondę i w kontakcie z wilgocią alarm wydaje dźwięk, na który dziecko się wybudza i kończy siku w toalecie. Chodzi o wyrabianie nawyku wstawania na siku i z czasem alarm można odstawić.

Odnośnik do komentarza
Gość Przedszkole Effectis

Nocne moczenie się dotyka wielu dzieci. Dotyka to ok 10% dzieci w wieku 5-6 lat. Jego przyczyny mogą być różne. Zjawisko to może być związane z chorobami pęcherza, cukrzycą, zaparciami, może mieć również podłoże psychologiczne. Pierwszym krokiem w diagnozie jest dokładne przebadanie dziecka, aby wykluczyć czynniki chorobowe. Jeżeli są one wykluczone można spróbować ograniczyć ilość płynów przyjmowanych przez dziecko na ok 2 godziny przed pójściem spać, pilnować dziecko, aby oddawało mocz chwilę przed pójściem do łóżka oraz zastosować trening wybudzania. Polega on na tym, że budzimy dziecko codziennie o ustalonej porze, aby poszło do łazienki i załatwiło się. 

Przedszkole Terapeutyczne Effectis

02-798 Warszawa, ul. Pod lipą 1 lok. Nr 2

tel.: +48 505 868 502; +48 515 591 870; 

e-mail: biuro@effectis.edu.pl

www.effectis.edu.pl

Odnośnik do komentarza
W dniu 28/11/2020 o 7:53 PM, Gość Karla napisał:

Daj znać jak będziesz po wizycie i co Ci lekarz poradził. Aplikacja na pewno się przyda, a alarm - sama ciekawa jestem, może warto spróbować jak problem nadal będzie...

byliśmy na wizycie, na razie porobiliśmy różne badania, mamy stosować alarm wybudzeniowy, jeśli po paru miesiącach nie będzie poprawy to by może wejdzie farmakologia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...