Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy wykryta dopiero w 18 tc


Gość Srebrna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może któraś z Was miała taki problem. Rok temu urodziłam dziecko, przez całą ciążę nie miałam robionych badań w kierunku tarczycy, lekarz nie zlecił , ja nie byłam świadoma, że trzeba. Na miesiąc przed tym jak zaszłam w drugą ciążę miałam robione tsh bo wypadały mi bardzo włosy. Wynik 3,90 dermatolog stwierdziła, że jest w normie, bo górna granica to 4,20. Jestem teraz w 18 Tc i mój lekarz ginekolog zobaczył ten wynik i powiedział, że powinno być poniżej 2 i przepisał mi leki na niedoczynność. Zaczęłam czytac w internecie i okazuje się, że mogło dojść do poważnych wad u dziecka przez to, że miałam tak duże stężenie tsh. Obecnie czekam na aktualny  wynik i umieram ze strachu i moje dziecko, że może urodzić się niepełnosprawne. Czy Wy drogie Mamy też miałyście późno wykrytą niedoczynność, a dziecko urodziło się zdrowe?

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w 7 tygodniu ciąży. Dziś byłam u ginekologa, który również jest endokrynologiem. Dziś nad ranem dostałam delikatne krwawienie z małym skrzepem. Lekarz zrobił usg i mówił, że dziecko żywe i ciąża nie jest zagrożona, jednak nadal troszkę mam plamienia. Czy to normalne? Tsh wyszło mi 2,77 I przepisał mi euthyrox 75 mg tylko mam brać po 1/2 na czczo. Czy takie tsh jest wysokie?    

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...