Skocz do zawartości
Forum

Brak apetytu


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry mam dwuletnia corke (10,7kg) ktora nie chce jesc okolo 4mies temu zjadla troche zupki tzn.kilka łyzeczek czy tez ziemniaczkow z mieskiem chlebka nie je do dzis. Cieszylam sie bardzo z tego ale jednak długo to nie potrwalo i przestała jesc. Teraz je tylko jogurty nie raz słźodycz  sucharki paluszki itd i oczywiscie podstawa u malutkiej to mleko. Nie wiem jak ja z powrotem przekonac do jedzenia. Przez takie jedzenie ma problemy z wypróżnianiem.... Prosila bym o jakas porade.

Odnośnik do komentarza

Może jakiś fajny zestaw talerzykow z ulubionym bohaterem, w czasie jedzenia czymś zająć, barwne kanapeczki itp. Mleko hmmm, moja nie piła od 13 m-ca więc?? Oczywiście je np owsiankę, płatki, kakao pije. Może za dużo mleka czy przekąsek i przez to nie chce posiłków? A jak było przy rozszerzaniu diety? Chętnie poznawala smaki? Sama przygotowywałas itp? Co na to pediatra? 10 kg dla dwulatka to chyba bardzo mało... 

Odnośnik do komentarza

Ja się zawsze zastanawiam, dlaczego rodzice konsultują się w pierwszej kolejności z pediatrą. A może tak najpierw konsultacja z dietetykiem dziecięcym? Bardzo polecam świetny e-book dostępny w sieci "Moje dziecko jest niejadkiem", stworzony przez dr. Uchman. Kosztuje 69 zł i tam jest ogrom wiedzy.


Sytuacja robi się groźniejsza jak taki maluch - niejadek z niedoborami choruje i wtedy ma faktycznie prawo nic nie jeść ale jednocześnie nie ma zapasów energii do walki z infekcją. No i słodycze czy nabiał, które zwykle wchodzą to nie najlepszy pomysł. Można wtedy próbować z żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego - są takie specjalne napoje smakowe, uzupełniające wszystkie składniki pokarmowe. Można je stosować ale TYLKO po konsultacji z dietetykiem czy lekarzem no i tylko w kryzysowej sytuacji infekcji. To często zapobiega odwodnieniu i niepotrzebnej wizycie w szpitalu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...