Skocz do zawartości
Forum

Czy mleko nie zaniknie (pierwsze dni)


Gość Dorota789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem juz przy kolejnym dziecku - chodzi o zbyt mala ilosc mleka i nieefektywne ssanie... W szpitalu omowilam ten problem, przez mala ilosc mojego mleka i b. meczace ssanie corka miala nawet lekko zaklocony poziom glukozy (zbyt niski) oczywiscie zgoda lekarza na dokarmianie - juz na oddziale. W tym momencie juz wyszlysmy, a ja poszukuje oczywiscie doradcy laktacyjnego ale nie wiem kiedy uda mi sie umowic. Po 2 dobach karmienia piersia corka juz niestety poranila mi brodawki, na ten moment odciagam laktatorem. Moje pytanie jest takie - w tym momencie doslownie juz nie moge jej przustawiac bo sa rany na obu brodawkach 😞 wiec pokarm odciagam... Zastanawiam sie czy jesli na tym etapie zrobie sobie 2 dni przerwy od przystawiania dziecka (gojenie) i bede tylko odciagac to pokarm nie zaniknie.... ?

Odnośnik do komentarza

Niestety ale kiedy dziecko nie ssie pokarm zanika.  WYnika to z tego, że zwiększa wówczas się stężenie prolaktyny we krwi, a to pobudza gruczoły do wytwarzania takiej ilości mleka. Kup sobie maść z lanoliną i smaruj brodawki. niestety w pierwszych dniach są bardzo wrażliwe. I kluczowy jest tu laktator - ręcznym się zajedziesz, ja polecam elektryczny Chicco Naturally Me, w mojej ocenie nie ma sobie równych, gdyż naśladuje to w jaki sposób ssie dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...