Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Srebrna

Blizna na czole po uderzeniu w kant szafki

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery tygodnie temu moja roczna córeczka uderzyła czołem w kant szafki. Ciągłość skóry nie została naruszana, powstał krwiak. Zniknął on po tygodniu, jednak na czole w tym miejscu został ślad, jakby zmarszka. Widoczna jest bardzo  gdy córeczka unosi lub marszczy brwi. Boję się, że jej już to nie zniknie, a jest to bardzo rzucające się w oczy i szpecące. Czy ktoś miał podobnie i zniknęlo to po dłuższym czasie?

IMG_20200930_201030.jpg

IMG_20200930_201045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kristi

Czesc! Jak czolo u corki teraz wyglada? U mojego synka byla skura naruszana i tak samo zostala ta zmarszczka, dziura 😢 nie wiem kiedy sie to zmieny, juz prawie rok bedzie od tego ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mój syn również ma tak po

moj syn tez ma tak po upadku na kamyczki.Została dziurka na czole widoczna jak marszczy brwi.Jest to ubytek w tkance podskornej.Neurolog mowila ze powinno z czasem sie wchłonac.Minal juz rok od tego czasu.Rowniez mi to przeszkadza no ale coz.zywe dziecko .Nie bedzie przeciez w kasku biegal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

Mój syn też tak ma, na razie 3 tygodnie po upadku, wchłonęło się u was ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Srebrna

Niestety nie. Od tamtego upadku minął już rok, może jest troszkę mniej widoczne, a może tylko przyzwyczaiłam się do tego. Mamy skierowanie do chirurga, który ma doradzić co z tym dalej robić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Joanna

Mojej córci po upadku z huśtawki została pamiątka w postaci blizny na czole. Stosowałam różne preparaty, ale i tak była widoczna. Dobrze, że dowiedziałam się o plastrach Sikatris, bo nie tylko na świeże blizny, ale i takie co nawet kilka lat mają. Jest różnica i to duża, teraz to trzeba się przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Liza

Hej, u nas to samo, czy zmieniło się coś. O dziwo jak nie marszczy czoła to nic nie widać :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Srebrna
16 godzin temu, Gość Liza napisał:

Hej, u nas to samo, czy zmieniło się coś. O dziwo jak nie marszczy czoła to nic nie widać 😕

Minął już ponad rok i nie ma większych zmian. Widać to tylko przy marszczeniu lub uniszeniu brwi. Bylismy na usg czoła i konsultacji chirurgicznej. Lekarz stwierdził, że wraz ze wzrostem dziecka powinno to znikakac. Gdyby jednak utrzymało się to za kilka lat, jak dziecko będzie bardziej świadome to jedna sesja laserem powinna pomoc bo jest to blizna tylko podskórna i łatwo ją usunąć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Srebrna

Tak, zwapnienie pod skóra. Charakterystyczne dla blizny zrostowej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...