Skocz do zawartości
Forum

Suche usta w ciąży i problemy skórne


Gość Alesandraa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alesandraa

Witam, 

Od samego początku ciąży miałam problem z ustami. W pierwszych tygodniach lekko piekły i były suche. Teraz w 9 tygodniu ciąży to istny dramat. Dostałam łupież, moje usta wyglądają, jak z horroru, do tego mam pare suchych plam na ręce i szyji, wygląda jak typowe atopowe zapalenie skóry. Dzisiaj byłam na pobraniu krwi, więc za jakiś czas będę mieć wyniki. 
Odżywiam i odżywiałam się zawsze zdrowo, piję wodę i herbaty ziołowe, ewentualnie świeżo wyciskane soki. Biore żelazo i kwas foliowy. Uprawiam 3 razy w tygodniu sport.. Mimo tego mam takie problemy skorne. Z czego to może wynikać? Czy też tak miałyście? 

Odnośnik do komentarza

Niestety, też miałam spory problem z przesuszoną skórą i fajnie wtedy mi pomogł zestaw kremów dexeryl. jeden do mycia a drugi do smarowania. Super sprawa, bo fajnie sie to uzupełnia i skóra faktycznie w miarę szybko wróciła do normy. Teraz idzie sezon grzewczy więc smaruję się systematycznie żeby nie doprowadzić do przesuszenia

Odnośnik do komentarza

Robić maskę na usta. Miód wymieszać z cukrem i zrobić peeling palcami, potem zmyć ciepłą wodą i nasmarować na noc wazeliną.

Super sprawdzi się też seria Atopicin:

https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/atopowe-zapalenie-skory/

Jest dedykowana do pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem ale sprawdzi się również dobrze w przypadku bardzo suchej skóry. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...