Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe mamy 2021


Gość Matylda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwóch synów 15i 5 lat. Nie planowałam więcej dzieci. Miesiąc temu zmieniłam pracę, teraz wracam do starej. Mam 34lata, niezbyt stabilną sytuację zawodową i moje dolegliwości przypisywałam stresowi oraz zbyt szybkiemu chudnięciu (bo stres).  A tu taka niespodzianka. 

Zastanawiam się jaka dostanę umowę i nie wiem co dalej, bo w obecnej pracy nie mogę pracować bo nie ma warunków, a w nowej jeszcze mnie nie zatrudnili. 

Idę dzisiaj do ginekologa, bo mąż panikuje ze miałam już dwie cesarki i czy ja to wytrzymam 🙈😅

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Gość Matylda napisał:

Gosiak super, że się udało. U nas, to bardzo świeża sprawa, bo w ciąży byłam w tym roku. My z mężem też cieszymy się, nawet bardzo, jednak nie nastawiamy się na nic, tzn.wierzymy w to, że będzie dobrze, ale podchodzimy do ciąży z dużym dystansem. 

Ja poroniłam w marcu, termin miałam na październik... Ale wierzę że  nasz Aniołek który jest tam na górze będzie się "opiekowal" siostra lub bratem.

Mój mąż jeszcze nic nie wie 🤭 tak się złożyło że dziś mamy rocznicę ślubu, więc dostanie ode mnie maly prezencik ❤️❤️  też mam takie podejście, że wszystko może się zdarzyć, więc nie nakręcam się bardzo...

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny.🙂

Matylda ,Emkaaa, Gosiak bardzo Wam współczuję, nie wyobrażam sobie co musiałyście/musicie czuć. Mam nadzieję, że wszystkie szczęśliwie doczekamy się naszych czerwcowych maluszków!!!

Zołza, oby wszystko związane z pracą sie wyjaśniło.

Jak narazie z objawów ciążowych to pobolewa mnie trochę podbrzusze i czuję się rozbita wieczorem, trochę tak jak bym była przeziębiona. Mam nadzieję,że nie będę  miała apogeum wszystkich dolegliwości naraz jak w pierwszej ciąży. 

Odnośnik do komentarza

Gosiak, Aguś czasem tak bywa i na wiele komplikacji czy wad nie ma się wpływu. Mi jest bardzo ciężko, zwłaszcza kiedy przypomnę sobie mojego Maluszka lub to, że do tego planowanego terminu zostałoby kilka tygodni. Ale trzeba iść do przodu, stąd też decyzja o kolejnym dziecku teraz, a nie później.

Mnie w dalszym ciągu pobolewają piersi i co jakiś czas czuję gorzki posmak w ustach.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Gość Ania napisał:

Hej Dziewczyny dołączam do Was 🥰 dzisiaj byłam u ginekologa widać malutki pęcherzyk. Za dwa tygodnie mam przyjść zobaczyć czy wszystko ok. Macie jakieś sposoby na bóle krzyża? 

Hej,

Gratulacje 🙂 A który masz tydzień? 

Ja wczoraj odezwałam się do mojej gin i wizytę mam 20.10 tj 6 tydzień i mam nadzieję, że już serduszko będzie bilo ❤

Mnie też od 2 dni boli lewa lopatka. Myślę, że to raczej bóle mięśniowe połączone ze stresem itd. Mąż mi rozmasowuje więc mam nadzieję, że przejdzie 

Odnośnik do komentarza

Hej Ania, super, że do nas dołączyłaś 😍 Mnie kręgosłup boli i bez ciąży, ale faktycznie delikatny masaż pomaga. W poprzedniej ciąży chciałam kupić sobie matę pranamat, ale niestety nie jest zalecana dla ciężarnych.

Mam pytanie, badania, które należy zrobić do 10 tc robicie przed pierwszą wizytą czy czekacie na skierowanie od lekarza?

 

Odnośnik do komentarza

Cześć Ania, mnie również i bez ciąży boli kręgosłup, pewnie od dźwigania Synka. Jakiś super sposobów nie mam raczej lekkie rozciąganie.

Matylda ja czekam na skierowanie, chociaż na dobrą sprawę mogłabym iść wcześniej, chodzę prywatnie, za badania i tak będę musiała zapłacić, ale zobaczę co mi zleci. 

Odnośnik do komentarza

Aguś ja też chodzę prywatnie i postanowiłam, że przed pierwszą wizytą zrobię morfologię, mocz, TSH i krzywą cukrową (skierowanie dostanę w środę od diabetologa, ale też zrobię prywatnie). Resztę wg uznania mojego ginekologa. Choć przyznam, że trochę liczę na to, że resztę wyników weźmie z badań, które robiłam w poprzedniej ciąży, w kwietniu.

Odnośnik do komentarza

Matylda ja niecałe dwa miesiące temu miałam robione obszerne badania krwi, bo podejrzewali u mnie reumatologiczne zapalenie stawów (bolały mnie strasznie kolana od roku) z badań wyszło, że jest wszystko ok, dostałam skierowanie do reumatologa do którego są mega terminy, poszłabym prywatnie ale odziwo wszystko przeszło. Pewnie,jak chcesz to idź szybciej,nie zaszkodzi-lekarz bedzie juz wiedział co i jak. 😉

Odnośnik do komentarza

Aguś ja morfologię robiłam w lipcu, ale to już nie są aktualne wyniki. W zasadzie te z kwietnia, w związku z nową ciążą, też nie są aktualne, czyli przed wizytą zrobię wszystko, jak leci 😁 bo podejrzewam, że do karty i historii kolejnej ciąży wszystko potrzebne jest na świeżo.

Odnośnik do komentarza

Hej ja tez postanowiłem do was dołączyć;) juz zrobiłam kilka testów wyszły pozytywnie dwie bety pierwsza 113 a druga 236. Byłam dziś u ginekologa ale zapisala na usg na 29.10. Zastanawiam się czy nie za późno ale może będzie ok ;p aplikacja pokazuje termin na 14.06

Odnośnik do komentarza

Matylda tak wiem, badania musimy wykonać na świeżo.😉Chodziło mi bardziej, że wyniki raczej będę miała ok, patrząc na to ,że niedawno robiłam więc się wstrzymam do czasu jak mi gin da skierowanie.🙂

Witaj Monia, ja termin z  apki mam na 13 a do ginekologa idę 16.10, poszłabym też trochę dalej  ale moja lekarka idzie na urlop, wiec jak masz usg na 29 to napewno nie jest za późno, będzie wszystko już ładnie widać. 

Odnośnik do komentarza

Matylda tak wiem, badania musimy wykonać na świeżo.😉Chodziło mi bardziej, że wyniki raczej będę miała ok, patrząc na to ,że niedawno robiłam więc się wstrzymam do czasu jak mi gin da skierowanie.🙂

Witaj Monia, ja termin z  apki mam na 13 a do ginekologa idę 16.10, poszłabym też trochę dalej  ale moja lekarka idzie na urlop, wiec jak masz usg na 29 to napewno nie jest za późno, będzie wszystko już ładnie widać. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Monia napisał:

Hej ja tez postanowiłem do was dołączyć;) juz zrobiłam kilka testów wyszły pozytywnie dwie bety pierwsza 113 a druga 236. Byłam dziś u ginekologa ale zapisala na usg na 29.10. Zastanawiam się czy nie za późno ale może będzie ok 😜 aplikacja pokazuje termin na 14.06

Nie to nie jest za późno. Beta wskazuje 4tc A w tym tygodniu jeszcze usg nic nie pokaże. 29.10 To 7tc i najlepszy czas na 1 usg. Będzie już i zarodek i serduszko. A jak byś poszła wcześniej to tylko byś się denerwowala bo nic nie widać. Tak więc zacznij brać kwas foliowy, gratuluję i dużo zdrówka życzę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...