Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy ciąży


Gość Ndja

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy, wczoraj rozbolała mnie głowa. Wzięłam jedną tabletkę paracetamolu. Średnio pomogło. Poszłam spać i w nocy obudził mnie pulsujacy ból w skroni jak by głowa miała zaraz eksplodować. Nie wytrzymałam i rano o 6 wzięłam znowu paracetamol 1,5 tabletki. Pomogło na tyle że zasnęłam. Cóż bol dalej jest a ja nie jestem wstanie funkcjonować. Czy ma ktoś jakieś sposoby? Dodam że cisnienie mam dobre. 

Odnośnik do komentarza

Przez całą ciążę miałam napady migreny, neurolog kategorycznie zakazała pić kawę! 

Pomagały okłady na czoło i wyciszenie się, odpoczynek, tabletki ani razu nie wzięłam z rozsądku lub obawy, że zaszkodzę dziecku. Pocie dużej ilości wody i odpowiednie jedzenie tez pomaga. 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za rady, ale liczyłam na jakieś doraźne sposoby to co piszecie jest oczywiste. Podobno paracetamol jest bezpieczny ale oczywiście też nie chce przesadzać, dlatego narazie leżę i cierpię. Najgorzej że ten ból potrafi trzymać kilka dni. Ciężko funkcjonować. 

Odnośnik do komentarza
Gość Moonika210

Kamila, powiedział dlaczego nie można pić kawy?

 

Ndja, polecam skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Mi wszyscy na każdym kroku powtarzają(w tym farmaceuci), że mam nic na własną rękę nie brać, dopiero po konsultacji.

Odnośnik do komentarza

Mam migreny bez aury i nawet ciezko bylo mi dobrać leki juz niestety bardzo silne na bole, bo po prostu nie działały na mnie. Teraz jestem w 5 ciąży i niestety przy takich bólach paracetamol jest zbędny. Po prostu przeczekać z zimnymi okładami po ciemku w ciszy próbować sie wyciszyc, chyba że starczy sil na prysznic to chlodny a nawet zimny na kark moze ulżyc na trochę plus duzo wody pić i w miarę jesc.

Powodzenia.

Dodam że na czas karmienia piersią migreny ustępują, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Gość Moonika210 napisał:

Kamila, powiedział dlaczego nie można pić kawy?

 

Ndja, polecam skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Mi wszyscy na każdym kroku powtarzają(w tym farmaceuci), że mam nic na własną rękę nie brać, dopiero po konsultacji.

Tak, powiedziała, że kawa może jeszcze nasilić ból, zwłaszcza migrenowy i powracający. Zaleciła też badanie krwi na obecność witaminy D. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość mom5 napisał:

Mam migreny bez aury i nawet ciezko bylo mi dobrać leki juz niestety bardzo silne na bole, bo po prostu nie działały na mnie. Teraz jestem w 5 ciąży i niestety przy takich bólach paracetamol jest zbędny. Po prostu przeczekać z zimnymi okładami po ciemku w ciszy próbować sie wyciszyc, chyba że starczy sil na prysznic to chlodny a nawet zimny na kark moze ulżyc na trochę plus duzo wody pić i w miarę jesc.

Powodzenia.

Dodam że na czas karmienia piersią migreny ustępują, przynajmniej u mnie.

Dzięki za radę. Chyba masz rację. Przykładam kostki lodu do skroni, coś tam przynosi ulgi. Paracetamol niestety jak cukierki. Przerąbane bo te bóle ostatnio mam co dwa dni. Tylko tym razem uderzyło z podwójną siłą. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...