Skocz do zawartości
Forum

Ciąża na okresie próbnym pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post tutaj. Mam umowę na okres próbny na 3 miesiące na pół etatu na najniższej krajowej. Okazało się że jestem w ciąży 9 tydz. W dniu zakończenia umowy będę jakos w 15 tygodniu licząc od daty ostatniej miesiączki. Gdy podpisywałam umowę byłam w 3 tygodniu i nie miałam pojęcia że jestem w ciąży. Wcześniejsze starania były bezowocne.  Mój ginekolog chce od razu wysłać mnie na zwolnienie ponieważ w tamtym roku poroniłam w 10 TC. Chciałabym jednak dochodzić do końca okresu próbnego mimo iż do pracy dojeżdżam busem codziennie 40 km. Wzięłam te prace głównie po to by zdobyć doświadczenie w zawodzie. Praca jest z trudną młodzieżą. Teraz pytanie czy jeśli po okresie próbnym pójdę na zwolnienie i zostanie umowa przedłużona do porodu ZUS może ja podważyć? Dodam że mam badania lekarskie przeszłam szkolenie BHP i pracę wykonuje o czym świadczy chociażby moje imię i nazwisko w dzienniku każdego dnia przy odpisywaniu codziennych zajęć z dziećmi czy listy obecności. Przypomnę że to pół etatu i na rękę 1000 zł. Czy któraś była w takiej sytuacji? Bardzo proszę bez głupich i obraźliwych komentarzy. Po prostu szukam wyjścia z sytuacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...