Skocz do zawartości
Forum

Remont łazienki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kryzys remontowy... i to na początku. Rozpoczęliśmy od wyboru płytek do łazienki i ciężko idzie... beton drewno biel i wszystko matowe.... nie widzę tego... Zdecydowaliśmy się na projekt w castoramie... białe płytki 3d i szary gres... i jakoś nie czuję tego, a nic innego mi się nie podoba. Mąż zły a ja już mam dość myślenia i rozmów o płytkach... a co będzie dalej... Czas goni trzeba się decydować a mi chce się ryczeć... Też tak macie ? Help...

Odnośnik do komentarza

W mojej łazience ostatnio był kapitalny remont – włącznie z kuciem płytek i wymianą wszystkiego, co tylko znajduje się w łazience. Na fali unowocześniania mieszkania zrezygnowaliśmy z płytek, a na ścianach położyliśmy klinkier [reklama usunięta]. Polecam, bo to najlepsza alternatywa, która dodaje łazience modnego i innego wyglądu. Fajny sposób na odświeżenie wnętrza.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcecie usunąć z łazienki płytki, ale nie wiecie, co położyć na ścianach w zamian – polecam klinkier – obecnie można kupić tani klinkier, ale bardzo dobry jakościowo  [reklama usunięta], moim zdaniem warto. To materiał, który będzie służył latami.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Najważniejsze jest mieć wizję opartą o najnowsze rozwiązania dostępne na rynku. Nie ma się co oszukiwać ale kolejna taka okazja będzie zapewne za kilka dobrych lat więc warto jest doinwestować teraz, niż pluć sobie w brodę za kilka miesięcy. Nowoczesne wykończenie łazienki to duże wyzwanie dla urządzających. W dzisiejszych czasach wystrój wnętrza to coś więcej niż tylko dobór odpowiedniej glazury i kolorystyki. To także kwestia tego jakie oświetlenie wybierzemy. Na przestrzeni ostatnich kilku lat wiele pozytywnych zmian widać na przykładzie technologii led. Do miejsc o podwyższonej wilgotności zostały opracowane ledy wodoszczelne  [reklama usunięta] pozwalające na instalację ich nawet w łazienkach. Dają one bardzo duże możliwości aranżacji z wykorzystaniem specjalnych profilów. W internecie znajdziecie więcej inspiracji 🙂

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Remont domu nigdy nie jest sprawą prostą i szybką, niezależnie do tego, jakie prace muszą zostać wykonane. Żeby przejść przez niego sprawnie i bez większych problemów, powinniśmy powziąć pewne przygotowania. W pierwszej kolejności należy zakupić odpowiedni zestaw narzędzi [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się także nad skuciem kafelek i położeniu nowych. W sieci czytałam na ten temat wiele, wybrałam już nawet odpowiedni klej do płytek ceramicznych  [reklama usunięta]. Płytki o niskiej nasiąkliwości, takie jak gres, czy klinkier są jednym z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych. Gres jest bardzo uniwersalny. Można go stosować na różnego rodzaju podłożach, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Natalina

Ceny to widzisz w markecie więc porównaj. Ogolnie dużo tutaj zależy od tego jaką firme wybierzesz - nie polecam oszczędzać, czasami lepiej jest wybrać solidniejszą firmę niż kiepską i potem narzeka ze się nie sprawdza.

Natomiast sam musisz zdecydować co tobie bardziej się przyda. Jeśli masz małe dzieci to pewnie lepsza jest wanna lub prysznic z głębokim brodzikiem a jeśli dzieci już duże to może być prysznic, ale nie zrobisz sobie nigdy pachnącej kąpieli w obłokach piany. Wybieraj.

U mnie jest po prostu walk in z takimi prostymi drzwiami:
[reklama usunięta]

Dla mnie rozwiazanie idealne pod katem wygody.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zacząć od decyzji czy samemu czy ekipa. Jeśli ekipa to nie będą rozkładać na etapy tylko skończą w ciągu kilku dni. Jeśli samemu to ja bym zaczęła od skucia starych płytek.

Osobiście raczej nie podjęłabym się samodzielnego remontu łazienki - szczególnie jeśli nie macie doświadczenia.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

 

Chyba każdy podczas swojego remontu przechodzi mały lub większy kryzys. w końcu jest z tym związane spore wyzwanie i masa nerwów. Łatwiej z pewnością będzie, gdy użyjemy do tego celu dobrej jakości narzędzi [reklama usunięta]. Pójdzie nam szybciej i bez jakichś niepotrzebnych przestojów.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Cóż, może trudno Ci się zdecydować, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić Twój stres. Zaplanuj więcej czasu na dokonanie wyboru, abyś miała odpowiednią ilość czasu na ocenę wszystkich opcji. Skonsultuj się z projektantami wzornictwa, aby umówić się na indywidualną sesję, w której mogłabyś skupić się na swoich potrzebach i rodzaju używanych materiałów. Upewnij się też, że masz wystarczająco czasu, aby skorzystać z wizyty i dokonania wyboru. Bardzo ważne jest również znalezienie zaufanego sklepu hydraulicznego [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mam składany prysznic w mieszkaniu, z takimi drzwiczkami i spadem.

Kocham go, lepszy byłby tylko walk-in 

Osad nie zbiera się bardzo.

Jak chodzi o łazienkę - czarne kafle na podłodze to życie.

Mam zabudowę od podłogi do sufitu, mega wygodne na chemię etc. Dodatkowo w meblach mam wysuwana półkę gdzie mogę np położyć pranie/ręcznik.

Duże lustro w miejsce płytek.

Szafka pod umywalkę, która nie sięga podłogi ale ma duże szuflady. Ładowarka do szczoteczek zamontowana w szufladzie  grzejniczek z możliwością ustawienia czasu grzania  i półka przy lustrze na rzeczy.

W łazience często ma się do czynienia z odstającymi nieestetycznymi rurami, warto jest zastanowić się nad ich zabudową [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...