Skocz do zawartości
Forum

Problem z zajściem w trzecią ciążę


Gość Amanda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwójkę dzieci. z zajściem w pierwszą i drugą ciążę nie było żadnego problemu. Młodsza pociecha ma w tej chwili 4 lata. Moim marzeniem była zawsze trójka dzieci, ale od dwóch lat nam nie wychodzi. Co może być przyczyną, skoro z dwójką nie było kłopotu?

Odnośnik do komentarza

Przyczyn może być wiele: zaburzenia hormonalne (stąd warto się gruntownie przebadać-LH, FSH, prolaktyna, tarczyca,progesteron), sprawdzić czy nie ma problemów z owulacją (monitoringi). Warto zbadać nasienie partnera-parametry też mogły się drastycznie pogorszyć. To tak na początek. Niestety niepłodność wtórna jest częstym zjawiskiem. Sama jej doświadczyłam-starania o drugie dziecko zajęły 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia_Samson

U mnie problem z niepłodnością wtórną pojawił się już po pierwszym dziecku i okazało się, że jedynym wyjściem jest in vitro. Zapisałam się wtedy do kliniki leczenia niepłodności i tam faktycznie mi pomogli, jestem teraz w ciąży 🙂 Udało mi się zajść przy trzecim transferze, teraz jestem już w czwartym miesiącu. Niestety niepłodność wtórna dotyka wielu kobie, najlepiej wtedy zapisać się do kliniki i skonsultować problem ze specjalistą od niepłodności. Nawet byś nie uwierzyła, jak wiele par tam przychodzi. Wydawać by się mogło, że zajście w ciążę to taka prosta sprawa, a jednak niepłodność w dalszym ciągu jest tematem wstydliwym i tabu. Nie powinno tak być, to przypadłość, której można zapobiegać i to nic złego być w klinice leczenia niepłodności 🙂 Ja osobiście polecam, inaczej pewnie nigdy nie doczekałabym się drugiej ciąży.

Odnośnik do komentarza

U Nas sytuacja wygląda podobnie, z tym że wina leży po mojej stronie.

Po panelu badań jednej i drugiej strony diagnozą było zbyt mała ilość plemników w ejakulację. Spowodowana wnętorstwem wykrytym zbyt późno bo w wieku 6 lat (bezpieczna granica to 3 latka)

Dlatego też naturalne sposoby zajścia w ciążę są zerowe i jedynie in Vitro może przynieść pożądany skutek.

Założyłem zrzutkę, bo zabieg nie jest tani 

Edytowane przez Wywijaska
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...