Skocz do zawartości
Forum

Aparat na zęby dla dorosłych


Gość Lasta

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, nagle sie dowiedziałam, że mam mieć. Czy ktoś może nosił i mógłby się doświadczeniami podzielic? Mam umówioną wizyte u ortodonty, ale do niej trochę czasu, a ja świruję... Czy taki aparat sie zdejmuje i poprawia? Czy to boli? Czy ceny głownie zależa od widocznosci aparatu czy od czegos innego?

Nosiłam aparat wyjmowany jako dziecko i pamiętam, że nienawidziłam go szczerze, teraz mi na starośc przyszło...

Odnośnik do komentarza

Dałam sobie założyć równo rok temu i bałam się tak samo jak Ty. Strasznie głupia byłam... 😉
Noszę stały ortodontyczny aparat kosmetyczny, z przezroczystymi gumkami i pewnie jeszcze z rok go ponoszę.
Górnego łuku, który nosiłam przez pierwsze osiem miesięcy, nikt poza mną nie zauważał 😉
Potem doszedł łuk dolny, który jest nieco bardziej widoczny, ale też nie każdy się orientuje, że go mam :)

Bólu zębów bałam się jak diabli, bo ja generalnie fatalnie znoszę ból, ale naprawdę nie było powodu :)
Zęby są wrażliwe kilka dni po wizycie u ortodontki (czyli u mnie co 4-6 tygodni) i nie mogę wtedy gryźć twardszych rzeczy, ale to szybko mija i jem normalnie.

Musisz liczyć się z myciem zębów mięciutką szczoteczką po każdym posiłku, bo na aparacie zostają resztki jedzenia, co u mnie osobiście powoduje dyskomfort.
Ale naprawdę szybko się do tego przyzwyczaisz 😉 Zobacz sobie jakie są metamorfozy uśmiechów https://www.ortoprotex.pl/metamorfozy/

Jestem bardzo zadowolona, że dałam się namówić dentyście na tego rodzaju leczenie.
Nie sądziłam, że zęby są tak bardzo plastyczne i tak szybko dadzą się ustawić w równiutki szereg 😄
Zobaczysz, satysfakcja ogromna, gdy widać w lustrze coraz ładniejszy uśmiech 😉

Odnośnik do komentarza
Gość WeganskiRamen
W dniu 30/9/2020 o 1:23 PM, tofufu napisał:

po każdym jedzeniu mycie zębów? rety cieszę się że mam swoje proste ząbki

Ja staram się po każdym myciu zębów szczotkować + używać irygatora [reklama usunięta]. Teraz, gdy pracuję zdalnie jest to ułatwione, pewnie gdy wrócę do normalnej pracy będę musiała kombinować. Na pewno nie zrezygnuję z korzystania irygatora, bo uwielbiam to urządzenie i nie wyobrażam sobie teraz bez niego mojej pielęgnacji zębów. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Myślę, że przede wszystkim powinnaś udać się do dobrego specjalisty, który dokładnie wyjaśni Ci wszystkie kwestie związane z noszeniem aparatu. Ja miałam założony aparat kosmetyczny w wersji białej w gabinecie stomatologicznym [reklama usunięta]. Nie przeszkadzał mi w mówieniu, jedzeniu i codziennych czynnościach. Teraz moje zęby są proste, a ja jestem z nich bardzo zadowolona.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Karolinka

Aparat to męka, ale nie ukrywam wart swojej ceny, na zawsze pozbyłam się kompleksu krzywych zębów, a jak byłam dzieckiem to ciągle coś, warto zadbać o siebie, nawet po 30. Po aparacie wybielałam, opinie i jak przygotowac się na zabieg czytałam na  http://stomatologia.malopolska.pl/ i nie było problemu. Efekt trzyma się już długo. Zęby białe i proste. 

Odnośnik do komentarza
Gość ToJaMarysia

Dla mnie aparat na zęby kojarzy się pozytywnie. Nie miałam kompleksów a moi znajomi nawet prawili mi komplementy 😉 Trochę bolało wiadomo, ale warto pomęczyć się dla efektu. Jeżeli masz obawy przed wizytą, to polecam poczytać specjalistyczne artykuły, a zobaczysz że to nic strasznego 😉 
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Monika357

Ja niedawno zaczęłam leczenie ortodontyczne. Na szczęście stały aparat nie był konieczny i mogłam wybrać sobie takie przezroczyste nakładki na zęby  [reklama usunięta] - wcześniej niewiele o nich słyszałam, a to prawdziwa rewolucja! 🙂 Dla mnie takie leczenie jest idealne, bo nie wymaga częstych wizyt u specjalistów. Cały plan leczenia mam opracowany od razu, dostałam cały pakiet nakładek i informacje o wszystkich produktach. Podobno efekty mają być widoczne już po kilku tygodniach, więc nie mogę się ich doczekać, bo teraz jeszcze jest za wcześnie 🙂 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

 ja też zakładałam aparat jako dorosła osoba, nosiłam przez dwa lata, potem retainer :) po założeniu zęby bolą i potem jak ci zmieniają druty na mocniejsze czy mocniej dociskają zamki, a tak to nie. myłam zęby po każdym posiłku albo chociaż starałam się działac wykałaczką 😉 można się do tego przyzwyczaić, ale grunt że problemy z zębami minęły 😉

Odnośnik do komentarza

Nosiłam już jako osoba dorosła przez ponad 3 lata i nie mam złych wspomnień. Zakładanie bezbolesne, jedynie lekki dyskomfort bo to dla nas coś nowego i dziwne uczucie przy gryzeniu przez pierwsze kilka dni. Nie jest to takie straszne [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Niedawno zdjęłam aparat, a mam 32 lata. Uważam, że teraz naprawdę nie ma się czego obawiać - istnieje wiele różnych rodzajów aparatów do wyboru, w dodatku regularnie chodzi się na kontrole, więc ortodonta ma oko na to, jak przebiegają zmiany i może je na bieżąco korygować. Przez większość życia zęby były moim dużym kompleksem, a teraz nie mogę się napatrzeć na to, jak są idealnie równe. Jestem pewna, że gdy zaczniesz dostrzegać zmiany w swoim uzębieniu, sama polubisz cały proces i nie będziesz mogła doczekać się finalnego efektu. 🙂
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...