Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Hania2525

Toxoplazmoza, IGG UJEMNE IGM DODATNIE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hania2525

Hej, czy któraś z Was miała podobny wynik do mojego tzn Toxoplazmoza IGG ujemna a IGM dodatnia.?. Wiem że prawdopodobnie doszlo do zarażenia niedawno sądzac po wyniku jednak bardzo się boję co dalej.  Jestem w trzecim miesiącu ciąży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olga

Hej, ja miałam IgG dodatnie i IgM też dodatnie . Dostałam antybiotyk,który biorę trzy razy dziennie plus osłonowe . Ten antybiotyk zapobiega dostania się bakterii do płodu żeby nie doszło do zakażenia płodu. Mnie zlecono dwa dodatkowe badania na Awidnosc i pcr genetyczne. Na oby dwa się trochę czeka bo próbka jest wysyłana . Mam już wyniki ale czekam na wizytę u mojej ginekolog . Jakby lekarz Ci takie badanie zlecił tak jak mnie to po pobraniu próbki krwi zaczęłam brać antybiotyk . Jeśli w tych badaniach okazałoby się ,że np. zaraziłam się miesiąc przed zajściem w ciążę spokojnie można odstawić antybiotyk a jeśli się okaże że jednak zaraziłam się w trakcie ciąży trzeba go brać aż do rozwiązania niestety .. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hiacynta

Taki wynik gdzie IgM są dodatnie a IgG ujemne świadczy o świeżym zakażeniu. Szybko skontaktuj się ze swoim ginekologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...