Skocz do zawartości
Forum

Własny biznes


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz przede wszystkim zastanowić się nad tym, czego ludzie potrzebują i czy jesteś w stanie im to zapewnić 😊. Ja na przykład zauważyłem, że żaden lokal gastronomiczny w mojej okolicy nie ma w ofercie piw kraftowych! A przecież wiadomo, że piwa rzemieślnicze z roku na rok zyskują coraz większą popularność! Co w związku z tym zrobiłem? Nawiązałem współpracę z browarem, który zapewni mi w okazyjnej cenie bardzo dobrej jakości piwa kraftowe i rozszerzyłem swoją ofertę w mojej małej restauracji! 😉 Na efekty nie musiałem długo czekać! Odpowiedni marketing i materiały reklamowe dostarczone przez browar, szybko przyciągnęły nowych klientów. Jeśli nie jesteś specem w danej dziedzinie, to nie bój się nawiązać współpracy z inną firmą, która oferuje gotowe rozwiązanie 😊. Niektóre firmy same często zapraszają do współpracy, np. Browar PROST: https://www.browarprost.pl/producent-sprzedaz-dystrybucja-piwa oferuje nie tylko piwa, ale i również wsparcie marketingowe w zależności od kanału dystrybucji 😉

Odnośnik do komentarza

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie otwarcie własnego biznesu, ale hmm niestety pomysłu brak..mieszkam w małej wiosce , latem przyjeżdża tu sporo turystów i znajdują się już tutaj agroturystyki więc nie chciałabym w tym kierunku zmierzać..myślałam może jakis pole kempingowe ale raczej zainteresowana by nie było..albo jakis park linowy ? Tylko z drugiej strony to bardziej w sezonie a ja chciałabym mieć zajęcie na cały rok jest u nas restauracja która bardzo dobrze prosperuje więc kolejna też odpada..chodzi mi po głowie może jakaś żywność eko ? Np jajka? Co myślicie? A może Wy mialybyscie inny ciekawy pomysł? coś co by mogło przetrwać i pozwoliło zarobić parę groszy z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość mama_kwiatka

czasem w gastronomii przydaje się konkurencja, tylko np. o jakimś konkretnym profilu np. pizza , ale nie koniecznie przecież...

w wiosce z którą ja sympatyzuję jest pizzeria, kilka zajazdów i 10 km. obok catering, który współpracuje z najpopularniejszym sklepem.. pizzeria z kolei współpracuje z zajazdem który jest w samym centrum i ta współpraca wychodzi 🙂

osobiście zakładam... fundację... ale będę rejestrować w mieście i nie wiem czy to polecać bo na początku pewnie będzie "zerodochodowa".

czasami na wsiach sprawdzają się komisy odzieżowe czy ciuchlandy.. a jeśli są dzieci to coś "dla dzieci"

 

pozdrawiam 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Podzielcie sie Waszymi historiami jak zalozylyscie wlasny biznes. Potrzebuje motywacji i potwierdzenia, ze osoba zawsze pracujaca na etacie w firmach, branza logistyka, ktorej swiat sie przekrecil o 180 stopni po urodzeniu blizniakow moze da rade otworzyc wlasny biznes. Planowalam wrocic do pracy ale zycie, problemy zdrowotne zmienily plany. Wiem, ze chce cos robic aby byc szczesliwa ale tez chce byc z dziecmi. Wlasna dialnosc wydaje sie najlepszym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza

Skoro jedna restauracja bardzo dobrze prosperuje, może druga tez by się utrzymała? Coraz wiecej osób jada poza domem oraz szukają miejsc, w których mozna zjeść smacznie oraz niedrogo. Ze swojej strony polecam zastanowić sie nie nad otwarciem restauracji ale nad otwarciem kawiarni w której serwowałabyś

smaczna kawę i herbatę

jakieś dobre ciasta

czy przekąski takie jak kanapki

Myśle, ze miejsce mogloby znaleźć wielu potencjalnych amatorów, którzy niekoniecznie byliby chętni na zjedzenie pełnego obiadu. 

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

U mnie tamat dzieciowy. Narodził się z potrzeby. Dosłownie! Moje drugie dziecko, wieczorne, kolki, trudności z usypianiem... Wózek nie działał, noszenie nie bardzo, pierś nie... Bardzo trudno było go uspać. Uszyłam hamak. Zorganizowałam sprężynę. Zaczęłam go tak bujać. Później kolejna osoba chciała taki hamak, zrobiłam lepszy. I tak poszło. Od kilku miesięcy sprzedaję hamaki już jako firma. Nie mam wprawdzie wiele czasu, (cały czas mam w domu 4 latkę i 2 latka), ale wierzę że przyjdzie taki czas, kiedy będę mogła poświęcić więcej czasu na moje Hamaki. 

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
W dniu 27/9/2020 o 2:25 PM, Gość Anetka napisał:

To moze ja sie podepne do tematu. Co zrobic jesli dluznik nie chce splacic naleznosci? Tylko skuteczne sposoby mnie interesuja:)

Wiele można przeczytać na ten temat w sieci jednak mało rad jest skutecznych. Jeśli masz możliwość to spróbuj to załatwić prywatnie i porozmawiać w cztery oczy. Oczywiście bardzo rzadko się to sprawdza bo pierwsze co to dłużnik urywa z nami kontakt. Daje nam to pewną informację zwrotną, mamy do czynienia z doświadczonym naciągaczem. Nie pozostaje nic innego niż wejście na drogę sądową. Oczywiście wcześniej trzeba zorientować się jakimi aktywami on dysponuje, może to być wynagrodzenie za pracę lub nieruchomości jakie posiada. Po zdobyciu wyroku warszawa komornik zajmie się resztą.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mała wioska... naturalne produkty, hodowle... Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to jakiś zakład mięsny lub sklepik z lokalnymi wyrobami. Myślę, że to mógłby być dobry biznes, tymbardziej jeśli mówisz, że jest tam wielu przyjezdnych. Otwarcie takiego biznesu wymaga nie tylko czasu, pieniędzy i dobrego planu, ale również odpowiedniego wyposażenia. Jeśli zdecydujesz się na tę pierwszą opcję, uwzględnij w kosztach również urządzenia takie jak np. masownica [reklama usunięta]. Znacznie ułatwią ci one pracę.

Powodzenia!

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Uważam, że najlepiej jest połączyć swoje zainteresowania z prowadzeniem biznesu. Ja od długiego czasu zajmuję się szyciem płaszczy i dodatków skórzanych. Półprodukty i skóry zamawiam od firmy [reklama usunięta]. Materiały posiadają piękny wygląd oraz wysoką trwałość.

 

Edytowane przez Dziubala
Odnośnik do komentarza

https://www.smartpack.com.pl/  tu możesz zamówić opakowania, które można dowolnie spersonalizować (logo, grafiki, hasła reklamowe, kolory itd. itp.). opakowania są tekturowe, ale bardzo solidne i z wykorzystaniem tekstury z recyklingu (90% składu). Ja polecam, u mnie współpraca się sprawdza, szczególnie że można liczyć na wsparcie logistyczne i co-packing

Odnośnik do komentarza
Gość Malivka3

Własny biznes to świetny pomysł - po latach na etacie mam dość, dlatego zaczęłam pracę na własną rękę. Jedyne, czego się bałam, to ogarnianie księgowości. Na szczęście znalazłam godne zaufania biuro [reklama usunięta], które ogarnia za mnie wszystko i jest niezastąpione 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Własna firma potrzebuje odpowiedniego zarządzania, [reklama usunięta].  Wdraża ona odpowiednie procesy, dzięki czemu zadbacie o wizerunek firmy, jak i o to, aby była na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o usługi.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim życzę Ci dużo powodzenia! :) :) :) Prowadzenie czegoś swojego wcale nie jest proste, a przy tym wymaga dobrej organizacji i siebie i życia. To wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Zanim podejmiesz jednak ten krok, postaw na przemyślenie sprawy - co tak naprawdę chcesz robić, bo można wiele pieniążków stracić i nie zyskać nic. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...