Skocz do zawartości
Forum

Objawy porodu?


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Dziewczyny podzielcie się swoimi doświadczeniami. Jestem w pierwszej ciaży, termin z miesiączki mam na dziś (14.09) a z USG na (20.09). 

Wczoraj rano zauważyłam różowaty śluz z nitkami krwi, dwie godziny później wyleciał mi czop śluzowy (galarerowata grązowa kulka), odczuwałam bóle jak na okres. Dziś rano zauważyłam brązowawy śluz i nadal odczuwam bóle jak na okres, maluszek się rusza tak jak zawsze. Ale ja już chciałabym urodzić, odczuwam oczywiście skurcze przepowiadające. Napiszcie jak to było u was? Pozdrawiam !  

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Gość Kamila napisał:

Witam Wszystkich! Dziewczyny podzielcie się swoimi doświadczeniami. Jestem w pierwszej ciaży, termin z miesiączki mam na dziś (14.09) a z USG na (20.09). 

Wczoraj rano zauważyłam różowaty śluz z nitkami krwi, dwie godziny później wyleciał mi czop śluzowy (galarerowata grązowa kulka), odczuwałam bóle jak na okres. Dziś rano zauważyłam brązowawy śluz i nadal odczuwam bóle jak na okres, maluszek się rusza tak jak zawsze. Ale ja już chciałabym urodzić, odczuwam oczywiście skurcze przepowiadające. Napiszcie jak to było u was? Pozdrawiam !  

Co prawda pierwszy porod miałam wywoływany a do konca drugiej ciazy wedlug OM zostalo mi 15 dni jednak tego podbarwionego śluzu bym nie lekceważyła i też gdzieś czytałam żeby tego nie bagatelizowac. Z tym czopem sluzowym jest roznie. Jednym dziewczynom czop odchodzi tuz przed porodem a inne bez tego czopa moga chodzic jeszcze nawet kilka tygodni. Ja tak na przyklad mialam w pierwszej ciazy a teraz tez nie jestem pewna czy czop odpadl czy nie bo nie wiem czy to bylo to. Moze wybierz sie na SOR aby cie zbadali i sprawdzili co u maluszka?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.

Dzwoniłam do szpitala i powiedzieli, że dopóki nie mam regularnych skurczy lub wody odejdą to nie ma czym sie martwić. Ale... nie mieszkam w Polsce i oni tutaj mają inne podejście niż u nas w kraju. Dlatego postanowiłam napisać tutaj i zobaczyć jakie miałyście doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza

Zabarwiony śluz świadczy najprawdopodobniej o tym że szyjka przygotowuje się do porodu czyli robi się rozwarcie.

Niestety odejście czopa śluzowego w drugiej ciąży u mnie nie zwiastowało szybszego porodu. Czop odszedł u mnie 3 tygodnie przed porodem. Od tamtego czasu miałam podbarwiona wkładkę na różowo i brązowo bo szyjka się skracała i rozwierała. 2 tygodnie chodziłam z rozwarcie 4 cm. 

Polecam w trakcie pojawiających się skurczy udać się od razu do łazienki by wziąć gorącą kąpiel - 37 stopni, zanurzenie do pępka przez 30 minut. Jeśli skurcze będą tylko przepowiadające to ustaną, jeśli porodowe nasilą się. Najlepiej żeby ktoś był wtedy z tobą w domu bo u mnie sytuacja po takiej kąpieli bardzo przyśpieszyła. W pierwszej ciąży miałam delikatne bóle jak na miesiączkę i spinający się lekko brzuch. Nie wiedziałam czy faktycznie to zbliżający się poród, więc wzięłam taką kąpiel, po 20 minutach wolałam męża by pomógł mi z wanny wyjść i się ubrać bo przyszły regularne skurcze do 2-3 minuty od razu.

Powodzenia, życzę szybkiego porodu!

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Kamila napisał:

Witam Wszystkich! Dziewczyny podzielcie się swoimi doświadczeniami. Jestem w pierwszej ciaży, termin z miesiączki mam na dziś (14.09) a z USG na (20.09). 

Wczoraj rano zauważyłam różowaty śluz z nitkami krwi, dwie godziny później wyleciał mi czop śluzowy (galarerowata grązowa kulka), odczuwałam bóle jak na okres. Dziś rano zauważyłam brązowawy śluz i nadal odczuwam bóle jak na okres, maluszek się rusza tak jak zawsze. Ale ja już chciałabym urodzić, odczuwam oczywiście skurcze przepowiadające. Napiszcie jak to było u was? Pozdrawiam !  

Co prawda pierwszy porod miałam wywoływany a do konca drugiej ciazy wedlug OM zostalo mi 15 dni jednak tego podbarwionego śluzu bym nie lekceważyła i też gdzieś czytałam żeby tego nie bagatelizowac. Z tym czopem sluzowym jest roznie. Jednym dziewczynom czop odchodzi tuz przed porodem a inne bez tego czopa moga chodzic jeszcze nawet kilka tygodni. Ja tak na przyklad mialam w pierwszej ciazy a teraz tez nie jestem pewna czy czop odpadl czy nie bo nie wiem czy to bylo to. Moze wybierz sie na SOR aby cie zbadali i sprawdzili co u maluszka?

Odnośnik do komentarza

Byłam w szpitalu, jedyne co sprawdzili to serduszko maluszka i wszystko z nim w porządku. Usłyszałam, że takie zabarwienie śluzu jest naturalne na dobę lub dwie przed porodem i mam oczekiwać w domu. 

Będąc już w poczekalni znalazłam ciekawa stronę, która dokładnie wyjaśnią zabarwienia śluzu. 

https://www.google.com/amp/s/www.rodzice.pl/plamienie-pod-koniec-ciazy/amp/

Także teraz czekamy na rozwiązanie 😊

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...