Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny tak się zastanawiam jak odczuwa się tzw stawianie macicy albo skurcze? To tak jak na miesiączkę, czy w którym miejscu? 

We wtorek dopytam gina, czasami mam lekko napięty (nie twardy) brzuch, ale to jak stoję wyprostowana, jak usiądę to jest miękki i tak się zastanwiam, czy to jest to. 

Jak to u Was wygląda? ☺

Odnośnik do komentarza
Gość natalia3g

Beata, trzymaj się i oszczędzaj. Znam dziewczyny, które mini skróconej szyjki rodziły w terminie albo nawet po 🙂 ja ostatnio pytałam o szyjkę i była ok, mi o że brzuch mnie często pobolewa no i noszę małą, często razem z zakupami. Mam wrażenie, że organizm się przyzwyczaił do dźwigania od początku, w tamtej ciąży nie wyobrażam sobie tego 🙂

Jak często macie teraz wizyty? U mnie w ostatnim trymestrze co 2 tygodnie. Kolejna w środę. Na poprzedniej maluch ważył ponad 1200 g, ciekawe ile będzie teraz 🙂 wagowo jestem niecałe 10 kg na plusie czyli podobnie jak w poprzedniej ciąży (wtedy przytyłam 15 kg). Gdyby nie ta paskudna zgaga to byłoby super a tu jeszcze 2 miesiące...

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gość natalia3g napisał:

Beata, trzymaj się i oszczędzaj. Znam dziewczyny, które mini skróconej szyjki rodziły w terminie albo nawet po 🙂 ja ostatnio pytałam o szyjkę i była ok, mi o że brzuch mnie często pobolewa no i noszę małą, często razem z zakupami. Mam wrażenie, że organizm się przyzwyczaił do dźwigania od początku, w tamtej ciąży nie wyobrażam sobie tego 🙂

Jak często macie teraz wizyty? U mnie w ostatnim trymestrze co 2 tygodnie. Kolejna w środę. Na poprzedniej maluch ważył ponad 1200 g, ciekawe ile będzie teraz 🙂 wagowo jestem niecałe 10 kg na plusie czyli podobnie jak w poprzedniej ciąży (wtedy przytyłam 15 kg). Gdyby nie ta paskudna zgaga to byłoby super a tu jeszcze 2 miesiące...

Dziękuję☺

Dalej co 3 tyg teraz już będzie ktg przed wizytą 🙂 Ale myślę, że jak dalej będzie kłucie to zadzwonię do gina 😕

W 30 tyg Młody prawie 1900 g, a u mnie 7 kg na plusie

Odnośnik do komentarza

Cześć u mnie szyjka 42mm, młoda 28+3 wazyla 1516 - chyba sporo. Ja 7 kg na plusie, brzuch mam dość mały:) z negatywów to to, że mam zastój moczu w nerce I czasami boli. Termin z miesiączki na 23 maja z pierwszych prenatalnych 20.05 A teraz wychodzi na 9.05. Na co się nastawić? Sama nie wiem 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, pokico napisał:

A mnie od czwartku kłuje szyjka. Martwie sie, to takie nieprzyjemne... czytalam ze to moze byc objaw infekcji . No ale kłuje mnie tylko jak chodze. Jestem w 32 tc, jutro ide do lekarza. Oby mi nie powiedział ze to skracająca sie szyjka i mam lezec 👀👀👀

Miałam to samo, a na szczęście nic się nie skraca:) więc spokojnie 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie skracająca szyjka nie daje objawów. Chyba, że jest to silny ból podbrzusza, pleców i plamienia. Pytałam gina to już ten czas, że może kłuć i boleć i tzn, że trzeba trochę więcej odpoczywać, robić sobie przerwy 😉

Patte polecam sok z żurawiny 100% i częste picie wody. Nie więcej niż pół szklanki na raz 😉 Miałam kolkę nerkową i naprawdę to pomogło ☺ Co do terminu to też z OM inny, z usg inny i patrząc na to jak duża jest nasza Kluseczka to coś mi się wydaje, że może już być z nami pod koniec kwietnia 😅 Ale to chyba bliżej terninu po usg może też stwierdzić gin 😉

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Beata napisał:

Ogólnie skracająca szyjka nie daje objawów. Chyba, że jest to silny ból podbrzusza, pleców i plamienia. Pytałam gina to już ten czas, że może kłuć i boleć i tzn, że trzeba trochę więcej odpoczywać, robić sobie przerwy 😉

Patte polecam sok z żurawiny 100% i częste picie wody. Nie więcej niż pół szklanki na raz 😉 Miałam kolkę nerkową i naprawdę to pomogło ☺ Co do terminu to też z OM inny, z usg inny i patrząc na to jak duża jest nasza Kluseczka to coś mi się wydaje, że może już być z nami pod koniec kwietnia 😅 Ale to chyba bliżej terninu po usg może też stwierdzić gin 😉

Staram się pić dużo wody i zurawina też mi towarzyszy. Co do terminu nie wiem do końca jak to jest. Bo to że dziecko jest większe chyba nie znaczy, że się szybciej rozwija ? 😄 u mnie 2 maja patrząc na termin z miesiączki będzie 37 tygodni. Później już niech się dzieje co chce 

Odnośnik do komentarza
Gość Justvna

Bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety, wyniki posłużą mi do napisania pracy magisterskiej. Badanie dotyczy wiedzy kobiet na temat prawidłowego żywienia w okresie ciąży. 😉 https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=PijjW2bkW0eTisN2qbe5k_LnackMza9MhBMNVx_TGOFUQU5WTURXSEFFQVNCNTVKVzZYTE5JTlMzSi4u&fbclid=IwAR0jHLj6IN4haV4t4pdMHVEBVzQ2JHKAF8-dUAAu3gshZVV9KrlLv_qeiBE

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie leżę z bólem brzucha i pleców. Po usg niunio 1499 waży. Wszytko niby ok ale szyjki mi nie zmierzył. Spr na fotelu i pow że twarda i zamknięta ja oczywiście już panikuje. Szpital w którym planuje rodzić zamykaja od kwietnia więc jeszcze większy stres bo muszę szukać innego. Masakra 1 słowem. Zaczynamy malowanie pokoju i w weekend kupujemy mebelki. Wózek i nosiedli już mamy' pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Gość natalia3g

Jestem po wizycie. Młodzieniec waży prawie 1700. W nieco ponad 2 tygodnie przybrał prawie pół kg. Sporo. Wolałabym, żeby nie miał więcej niż 4 kg ;) ja zaczynam właśnie 32 tydzień (31+1). Generalnie dolegliwości większych nie mam prócz nieszczęsnej zgagi i bólów brzucha czasem. Zostały 2 miesiące. Z jednej strony chciałabym żeby już było po a z drugiej cały czas przeraża mnie jak ja tą naszą dwójkę ogarnę. Mała cały czas budzi się w nocy, ostatnio dodane staje jak tylko robi się jasno czyli między 5 a 6 (oczywiście w nocy pobudki)... Marzy mi się wyspać w końcu... ;)

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Gość natalia3g napisał:

Jestem po wizycie. Młodzieniec waży prawie 1700. W nieco ponad 2 tygodnie przybrał prawie pół kg. Sporo. Wolałabym, żeby nie miał więcej niż 4 kg 😉 ja zaczynam właśnie 32 tydzień (31+1). Generalnie dolegliwości większych nie mam prócz nieszczęsnej zgagi i bólów brzucha czasem. Zostały 2 miesiące. Z jednej strony chciałabym żeby już było po a z drugiej cały czas przeraża mnie jak ja tą naszą dwójkę ogarnę. Mała cały czas budzi się w nocy, ostatnio dodane staje jak tylko robi się jasno czyli między 5 a 6 (oczywiście w nocy pobudki)... Marzy mi się wyspać w końcu... 😉

Ja wczoraj byłam na wizycie. U nas waga 1900g w 31+5 i to jest prawidłowa waga jak na ten tydzień ciąży, także u ciebie jeszcze nie tak źle. Ja liczę na wagę urodzeniową do 3300g 😁 tak jak poprzednio bo z moimi gabarytami  przy wyższej wadze może być ciężko 😄 ale wiadomo, reguły nie ma. Jeśli jesteś sama i to cię podziwiam. Ja na szczęście mam pomoc w postaci dziadków w domu 😁 U nas na szczęście noce są ok, mały nie wstaje wcześniej niż 7:30. Jedyne co mnie budzi w nocy to ból pod prawym żebrem, tak się maluch rozpycha. Ale już się obrócił więc jest ok. Oby tylko nie wymyślił obrócić się z powrotem 😅

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...