Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

natalia3g, my na pupkę z babydream ten krem z cynkiem, w takim okrągłym pojemniczku, ale tak jak mówię u nas nic bez cynku nie dawało rady, po wszystkim były odparzenia, a bepathen jest super, tylko podobno powinno się go stosować w sytuacjach kryzysowych i my tak robiliśmy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale koleżance nawet pediatra tak powiedziała, żeby nie stosować cały czas bo skóra staję się bardzo delikatna po bepathenie. Skoro nie zdążyłaś wrócić z macierzyńskiego, to jaka będzie różnica? Tak planowaliście, czy tak wyszło? Ja nie chciałam mieć dużej różnicy wieku, ale wyszło jak wyszło i będzie 4 lata, bo córa tez z maja.

Bławatek, ja wolę rodzić SN, więc jeżeli mój się nie obróci to na pewno spróbuje takiej konsultacji u fizjoterapeuty, w końcu to nie żaden szarlatan, a człowiek z wykształceniem medycznym. BTW fizjoterapeuci urologiczni często wiedzą dużo więcej o mięśniach dna miednicy niż lekarze ginekolodzy. A sama informacja o tym, że da się pomóc dzidziusiów obrócić, a właściwie umożliwić mu obrócenie się samemu jest od położnych na szkole rodzenia, więc też od osób, które wiedzą o czym mówią.

Co do przeglądania ciuszków to my już przeglądaliśmy i  wyciągaliśmy te unisex, bo u nas płeć tym razem inna, więc część odrzucona:) Dokupię m trochę bardziej męskich wzorów, żeby było widać, że to chłopak. A jeżeli chodzi o pranie i prasowanie to mam zamiar się zabrać za to za miesiąc:)

Już nie mogę się doczekać czwartku i zobaczenia małego:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 13/2/2021 o 6:04 PM, Gość Ana napisał:

Ogolnie zawsze mówił ale na ost. Wizycie nie i widać było że mu się spieszy.. Nie zmienia to faktu że powinien mi powiedzieć i lu to wypomnę na nast wizycie. We wtorek mam już usg u profesora udało mi się wcisnąć..

A można od tak zmienić ginekologa?? 

Jeśli chodzi o zmianę ginekologa to już jest twoja decyzja i ciężko tu coś doradzić. Może i dobrze że masz USG u innego lekarza, będziesz mogła porównać i może wtedy podjąć decyzję 👍

 

natalia3g no właśnie, jaka u ciebie będzie różnica wieku? U nas 18 miesięcy. Gdybym po pierwszym dziecku poszła na rok macierzyńskiego i od początku ciąży na L4 to też bym nie zdążyła wrócić 😆

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Wszytko dobrze 

Waży 1 kg 💗wody płodowe w normie. Profesor sprawdził przepływy i  serduszko nerki płuca żołądek pęcherz moczowy. wszytko mi pokazywał liczył paluszki. Pokazał obie stopki oglądałam uszy 💗💗 i mam 2 zdj wydrukowane 4d i cały filmik. IGNAS MI JĘZYK POKAZYWAŁ  ziewał i zakładał sibie nogę na głowę 🤣🤣🤣 boze juz jestem spokojna. 

Odnośnik do komentarza

Kasia, nic nie mów 🙈 My w czwartek 29 tydzień zaczynamy i jak czytam, że kobietki rodzą już np w 33 tygodniu i jest wszystko ok to z każdym dniem coraz bardziej do mnie dociera jak ten czas leci 🙈😅

Młody uparty jak ojciec, jak spodoba mu się jedno miejsce to ciągle w nie kopie xD Wczoraj dupką albo główką chyba uciskał żołądek, bo czułam takie wybrzuszenie, a zgaga męczyła cały czas 😅 Dzisiaj za to chyba liczy moje żebra xD 

Jak na początku schudłam ponad 2 kg tak teraz już od tej wagi po schudnięciu doszło 6kg, a codziennie rano mam wrażenie, że brzuch jest coraz większy i większy 😅

Ana, jak u Ciebie? Byłaś na dodatkowym usg? ☺☺

Odnośnik do komentarza
Teraz, Gość Ana napisał:

Wszytko dobrze 

Waży 1 kg 💗wody płodowe w normie. Profesor sprawdził przepływy i  serduszko nerki płuca żołądek pęcherz moczowy. wszytko mi pokazywał liczył paluszki. Pokazał obie stopki oglądałam uszy 💗💗 i mam 2 zdj wydrukowane 4d i cały filmik. IGNAS MI JĘZYK POKAZYWAŁ  ziewał i zakładał sibie nogę na głowę 🤣🤣🤣 boze juz jestem spokojna. 

Ana musiałyśmy napisać w tym samym czasie 😁 Bardzo się cieszę, że u Was wszystko w porządku 💪😁

Odnośnik do komentarza
Gość natalia3g

U nas będzie półtora roku 😀 ta ciąża to dla mnie jak wygrana w totka, super niespodzianka, bo zanim urodziłam to staraliśmy się kilka lat, leczyłam się, więc wiadomo, że wraz nikt sobie głowy antykoncepcja nie zawracał. Poza tym karmiłam (i nadal karmię) a to co prawda nie blokuje płodności ale tym bardziej nie nastawiałam się na nic. A tu taki prezent :)))

Mnie też męczy zgaga, już nie tylko wieczorami ale całe dnie 😭 a wiem że nie będzie lepiej. Jak rodziłam to jeszcze w nocy, gdy już miałam skurcze, musiałam wziąć tabletkę na zgagę. Co to była za ulga jak po porodzie wszystko się skończyło! Za to co innego dokuczało, coś za coś 😉

Odnośnik do komentarza

cześć, poczytuje ale nie mam czasu napisać. Mam termin na 6 maj i rodzi się niespodzianka - nie znamy płci bo nie chcemy 🙂 na pokładzie dwie córki. Na ostatnej wizycie (28 tc) bobo ważyło 1100 g. W ten czwartek zaczynam 30 tydzień. Powyciągałam już neutralne ubranka, mam część podkładów i rzeczy do szpitala kupionych, jeszcze czeka mnie kompletowanie wyprawki kosmetycznej z gemini ale muszę zobaczyć co mam po dziewczynach, bo większość mam - na pewno nie mam nic do kąpieli a używałam emolium i byłam zadowolona więc pewno to kupię. 

Z doleglowości ciążowych - obecnie nie dolega mi nic 😄  jak więcej pochodzę to "boli mnie noga w biodrze ;)" tzn taka jakby rwa kulszowa momentami bo boli mnie tak jakby połączenie miednicy z nogą w pośadku... najczęściej nocami. Ale poza tym jest naprawdę super.

 

pozdrawiam mamy z Bielska-Białej i okolic 🙂

Odnośnik do komentarza

Cześć Pokico, miło, że do nas dołączyłaś. Z OM mam identyczny termin:) Fajnie, że nie chcecie znać płci:) ja tak kiedyś chciałam, ale mój mąż mówi, że on by  i tak chciał wiedzieć, a jakby on wiedział to i cała rodzina, więc na pewno by ktoś chlapnął wcześniej czy później:) Co do bólu w pośladku, spróbuj rozmasować to piłeczką tenisową/kauczukową lub taką do fitnessu, ale dość twardą, po prostu znajdź miejsce bólu i tam masuj. Byłam dzisiaj u fizjoterapeutki i mega mi to pomogło na taki ból. 

Ja dzisiaj byłam na 3. prenatalnych, łobuz oczywiście nie pokazał twarzy, ale wszystko inne tak i wszystko dobrze. Rośnie, waży 1388 g.  Najważniejsze, że mąż mógł pierwszy raz usłyszeć serduszko i pooglądać go, chociaż od pupy strony xD Twarz zobaczymy po porodzie:)

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Beata napisał:

Jak się czujecie?

U mnie 29 tydzień i bolą mnie pachwiny i czasami boki brzucha i krocze 😕 Też tak macie?? 

U mnie 31 (30+0) i boli mnie wszystko 😂 jestem jak kaleka 😂 plecy, kręgosłup, po nocy jestem jak połamana a do tego zmagam się z okropnymo skurczami nóg itd 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gość KasiaF napisał:

U mnie 31 (30+0) i boli mnie wszystko 😂 jestem jak kaleka 😂 plecy, kręgosłup, po nocy jestem jak połamana a do tego zmagam się z okropnymo skurczami nóg itd 

Kasia, aż mi jakoś raźniej 😆🙈 

Pół nocy nie spałam, bo: pić, siku, zasnęłam za nisko- zgaga, za wysoko- Młody kopie, bo mu nie wygodnie, jak zaczęła boleć lewa pachwina to do tej pory 😅

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Gość Beata napisał:

Jak się czujecie?

U mnie 29 tydzień i bolą mnie pachwiny i czasami boki brzucha i krocze 😕 Też tak macie?? 

U mnie też 29 tc. Nie narzekam bo nic mnie jakoś szczególnie nie boli. Też bolało mnie krocze gdy jeszcze chodziłam do pracy. Wtedy więcej siedziałam a ból jest od kręgosłupa. Od tygodnia jestem na L4 i nawet przeszło. Zgaga też o dziwo odpuściła. Czasem boli pod żebrami, mały pewnie uciska.

Na razie ułożony w pozycji miednicowej, a jak u was?

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...