Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2021 o 10:18 PM, Gość Beata napisał:

U nas miał być Staś, ale po przemyśleniach jednak Wojtek 😅 Z OM 05.05, z usg 02.05, a po usg w szpitalu 30.04 więc zobaczymy jak to w końcu będzie 😃 

Od początku wizyty mam co 3 tyg, a czy tak będzie do końca to nie wiem ☺ 

Ginekolog mówił Wam o teście Becka? Dzisiaj robiłam, można sprawdzić, czy może wystąpić depresja poporodowa 😉

Przychodzą już do Was położne? Ja dopiero biorę się za szukanie 😅

Ja 6 maj😁

Sorry ze nie pisałam długo!

U mnie z aktualności- mam nadciśnienie ciążowe i bałam się baaardzo hipotrofii. Na ostatniej wizycie- 90 centyl 😅

Raczej będzie cesarka bo z racji przegrody  grubcio raczej sie nie obróci. Wolałbym SN ale kto wie, może posłucha mamy;)

Myślicie o takiej położnej dla siebie jeśli porod będzie SN? albo na dzień po? Ja się boje tego dnia po, bo to moja pierwsze dziecko i że będę sama 🙈

Nawet bardziej się boje tych pierwszych dni niż porodu

 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość natalia3g napisał:

Taa, robiłam ten test, musiałam jedna odpowiedź zmienić bo przekraczałam skalę i już mi wychodziła ta depresja czy coś 😜 ale u mnie to nie kwestia ciąży a tego że mam jedno absorbujące dziecko w domu 😁 w każdym trymestrze niby taki test się robi choć drugiego nie robiłam.

Ja jeszcze nie kontaktowałam się z moją położna. Wtedy ja do niej chodziłam, po urodzeniu dziecka ona do nas. 

No ciekawe która pierwsza urodzi 😀 podejrzewam, że będzie kilkoro dzieciaczków z kwietnia 🙂 ja mam nadzieję, że mi się nic znacząco nie przyspieszy. Ostatnio jak noszę małą to niestety odczuwam znów pobolewanie brzucha... Musiałam zacząć brać no spe i magnez. A tu jeszcze 3 miesiące do terminu...

Natalia mi do tego zestawu gin polecił 2 szklanki wody i leżenie z nogami w górze 😉 Wyjaśnił, że jak coś robię to góra przez pół godz i 15 min odpoczynku to nie będzie bolało ☺ 

Boże, w czwartek zaczynamy 28 tydzień, a Kluseczka ma 1275 gram 😅😅

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Emka napisał:

Ja 6 maj😁

Sorry ze nie pisałam długo!

U mnie z aktualności- mam nadciśnienie ciążowe i bałam się baaardzo hipotrofii. Na ostatniej wizycie- 90 centyl 😅

Raczej będzie cesarka bo z racji przegrody  grubcio raczej sie nie obróci. Wolałbym SN ale kto wie, może posłucha mamy;)

Myślicie o takiej położnej dla siebie jeśli porod będzie SN? albo na dzień po? Ja się boje tego dnia po, bo to moja pierwsze dziecko i że będę sama 🙈

Nawet bardziej się boje tych pierwszych dni niż porodu

 

Rozmawiałam z koleżankami i mówiły, że niezależnie jaki poród to jeszcze w trakcie ciąży jak przychodzi położna to wyjaśnia jak się przygotować, sprawdza puls, można pytać o wszystko, jak zająć się dzieckiem, a już po porodzie sprawdza Malucha i nas, czy się dobrze goimy, może pokazać jak kąpać, karmić itp ☺

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Gość Beata napisał:

Kurde, zapomniałam dopytać gina. Można jeść wędzoną makrele? Znalazłam różne informacje, że wędzone na ciepło tak, ale na zimno już nie, że jednak makrela odpada. Wiecie coś może? 😉

Mięso i ryby należy spożywać tylko po obróbce termicznej, czyli gotowane, pieczone, smażone. 

 

Kurde ale. Wam zazdroszczę i jestem zła. Na mojego gin że mi nie powiedział jaka waga i ile. Cm ma. Niunio.. Tym bardziej że place za każdą wizyte. Nie wiem. Może powinnam dodatkowe usg zrobić? Jak myślicie. Wizyte mam 6 marca dopiero. Mam powtórzyć grupę krwii i parę innych badań krwii. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Patte napisał:

Hej I ja się melduję po dłuższym czasie:) u nas 25+2 wg om 25+5 wg usg. Jutro wizyta, dowiem się może wreszcie czy to dziewczynka tak jak ostatnio mówił lekarz czy chłopiec jak byłam poinformowana wcześniej:) poza tym czuję się nawet dobrze

O super 3mam kciuki ❤️

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gość Ana napisał:

Mięso i ryby należy spożywać tylko po obróbce termicznej, czyli gotowane, pieczone, smażone. 

 

Kurde ale. Wam zazdroszczę i jestem zła. Na mojego gin że mi nie powiedział jaka waga i ile. Cm ma. Niunio.. Tym bardziej że place za każdą wizyte. Nie wiem. Może powinnam dodatkowe usg zrobić? Jak myślicie. Wizyte mam 6 marca dopiero. Mam powtórzyć grupę krwii i parę innych badań krwii. 

Dziękuję 🙂

Ana na spokojnie 🙂 zobacz na usg albo w karcie, czy masz wpisany tydz ciąży i wtedy można sprawdzić w necie ile waży 😉 Z dzisiejszej wizyty nie mam usg, bo cały czas zakrywał buzię rączkami i nie chciał się pokazać 😞

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny:) 

Strasznie rzadko tu zaglądam i mam potem masę do nadrabiania. Co do ubranek to ja przy córce kuoiłam tylko kilka 56 i powiem Wam, że gdybym nie miała ubranek od kuzynki to by mała nie miała co ubrać, w nowych 56 się topiła! Tylko takie sprane, zmniejszone były dla niej ok. Ale zawsze można dokupić. Także nie namawiam. U nas sprawdziły sie bodziaki, półśpiochy (spodenki ze stópkami) i pajace a na lato rampersy, uwielbiałam je:) nasza córa rosła szybko ale nie przybierala na wadze dużo, bo bardzo ulewała, więc nam ubranka starczały na długo:) co do kosmetyków polecam blog srokao, autorka sprawdza sklady kosmetyków i pisze co jest spoko a co absolutnie nie. My korzystaliśmy z kosmetyków z babydream. Osobiscie duzo osob odradzało nam ciągle korzystanie np z bepanthenu, dlatego, że po nim skóra się staje bardzo delikatna. U nas nie sprawdziły się zresztą żadne kremy bez cynku, także nue nastawiajcie się, każde dziecko jest inne. Za to nie korzystaliśmy z żadnych emolientów, ani do kąpieli ani po. Proszku używaliśmy z loveli, ale to też co szkrab to inna reakcja, więc na pewno nie róbcie jakiś mega zapasów niczego, bo potem się okaże, ze coś Waszemu urwisowi nue pasuje i nie ma co z  tym zrobić (tak samo z pampersami, btw też możecie poczytac u srokio o nich). 

U nas wszystko fobrze, za tydzień w czwartek mamy 3. Prenatalne i najfajniejsze jest to, że tatuś też może iść ze mną! Cieszy się jak dziecko, bo przy córci był na większości a teraz jeszcze ani razu przez pandemie:( Idziecie na 3. prenatalne czy nie?

Odnośnik do komentarza

Emka na szkole rodzenie mówili, że są fizjoterapeuci, którzy pomagaja stworzyć takie warunki, zeby dziecko się obróciło, znaczy nie obracają tylko tak rozluźniają odpowiednie partie, że dziecko się obraca. Jeżeli Ci zależy na sn to poszukaj takich w swojej okolicy, może pomoże:) chyba, że masz blisko do Kato to podam Ci namiary:)

Odnośnik do komentarza

Mnie męczy zgaga -.- Mały zmienił godziny swojej gimnastyki i urządza sobie kopanie i rozciąganie od 12-2 😅 więc jak zasnę to na chwilę, bo jak kopie mocno to kładę się trochę niżej to tak mocno nie czuję i zasypiam (w dzień ciężko odespać, bo też kopie+zgaga). To zaraz budzę się ze zgagą i kładę się wyżej. To budzę się, bo plecy od tego bolą 😂😂 Ale zjadłam śledzie w oleju z cebulką i nie wiem jak, ale póki co przeszło 😂😅

A jak u Was? 😁😁

Ana z tego co czytałam to lepiej nie brać z naturalnym wkładem, bo mogą tam siedzieć robale -.- 

Odnośnik do komentarza
Gość natalia3g

Ja nie zdążyłam wrócić z macierzyńskiego do pracy 😂 

U mnie też zgaga, kiedyś tylko wieczorem a teraz w ciągu dnia. Wiem że lepiej nie będzie. Pod koniec pierwszej ciąży nie miałam ochoty jeść przez to 😭

Co do ułożenia dziecka to słyszałam że pomagają prace robione na kolanach np zmywanie podłogi, zbieranie zabawek itp. znam jedną dziewczynę, której udało się w ten sposób "namówić" dziecko do obrotu w 36 tygodniu 😀

Karo, super komentarz, mogłabym się pod nim podpisać 🙂 a powiedz czego używaliście pod pieluszkę? U nas bepabthen był non stop przez jakieś 5-6 miesięcy, potem tylko przy kupce, potem długo nic i ostatnio znów wróciłam do smarowania po kupce bo pupa była podrażnione. Emolienty się u nas nie sprawdzały z uwagi na ŁZS, jeśli chodzi o babydreaam to lubię chusteczki 99% wody od nich.

Mój lekarz na każdej wizycie dsjemi mi wydruk, na którym jest m.in. waga, ale z rozmów prowadzonych z innymi mamami doszlysmy do wniosku, że ten jego sprzęt zaniża pomiary, bo każda rodzi trochę większe dziecko 😁 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Beatka. 

Kurde ale wam zazdroszczę ja nie wiele. Ile waży i to. Mnie mega stresuje... Boże chyba pójdę do innego gin na dodatkowe usg. 

 Prenatalne robię tez u innego'moj gin ma słaby sprzęt usg mimo prestiżowej kliniki.. Na dole mają super nowe a. On ma. Starszy i słabszy wiem bo. Sama. Pracuje w Szpitalu. 

Jestem na zwolnieniu od 6 tc pracuje w Szpitalu i odrazu poszlam na Zwol. Podziwiam że do tej pory pracujesz... 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zdania że jak dziecko ma się obrócić to się obróci a jak nie to nie. Mój syn obrócił się w 36+6 tc. Już rozmawialiśmy z lekarzem o cesarce a jednak się obrócił. Na temat innych metod wcześniej porozmawiałbym z lekarzem. 

Ana jestem zaskoczona że na wizycie prywatnej lekarz nie udziela takich informacji. Wydruku z USG też nie dostajesz? 

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, bławatek 1 napisał:

Ja jestem zdania że jak dziecko ma się obrócić to się obróci a jak nie to nie. Mój syn obrócił się w 36+6 tc. Już rozmawialiśmy z lekarzem o cesarce a jednak się obrócił. Na temat innych metod wcześniej porozmawiałbym z lekarzem. 

Ana jestem zaskoczona że na wizycie prywatnej lekarz nie udziela takich informacji. Wydruku z USG też nie dostajesz? 

Dostałam wydruk ale nic nie jest na nim napisane. Ucięte w pół.. Nie widać cyferek jak by źle mu się wydrukował. No nic idę na dodatkowe usg 4d do innego bo ten mój nie robi a ja się nie bd stresować tyle czasu. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Ana napisał:

Dostałam wydruk ale nic nie jest na nim napisane. Ucięte w pół.. Nie widać cyferek jak by źle mu się wydrukował. No nic idę na dodatkowe usg 4d do innego bo ten mój nie robi a ja się nie bd stresować tyle czasu. 

Stresować się nie ma czym, bo jeśli nic nie mówił to na pewno wszystko w porządku i wagowo i wielkościowo. No chyba że nie powiedział ci o czymś o czym powinien to zmień lekarza od razu. Na każdej wizycie powinien powiedzieć ci ile waży bo jeśli chodzi o długość to po 12tc już tego nie mierzą bo dziecko prostuje nóżki ale przybliżony długość można obliczyć

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, bławatek 1 napisał:

Stresować się nie ma czym, bo jeśli nic nie mówił to na pewno wszystko w porządku i wagowo i wielkościowo. No chyba że nie powiedział ci o czymś o czym powinien to zmień lekarza od razu. Na każdej wizycie powinien powiedzieć ci ile waży bo jeśli chodzi o długość to po 12tc już tego nie mierzą bo dziecko prostuje nóżki ale przybliżony długość można obliczyć

Ogolnie zawsze mówił ale na ost. Wizycie nie i widać było że mu się spieszy.. Nie zmienia to faktu że powinien mi powiedzieć i lu to wypomnę na nast wizycie. We wtorek mam już usg u profesora udało mi się wcisnąć..

A można od tak zmienić ginekologa?? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...