Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Ana napisał:

Natalcia dziękuję kochana ❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️mi przyszył ubranka z hm i się popłakałam 🤣 że takie ładne male no poprostu takie emocje że łzy poleciały 🙊 

Mnie rozczuliło jak wyprałam ubranka w proszku dla niemowląt i one tak słodko pachną takim malusim dzidziulkiem 😅  

Natalia serdecznie dziękujemy ❤

Nie wiem, czy już pisałam o tym, ale zamówienie robiłam w aptece Gemini i porównując ceny tam jest najtaniej ☺

Odnośnik do komentarza

Nie ma sprawy dziewczyny, oby się przydało 🙂

już pierzecie ubranka? 🙂 Ja prałam tak miesiąc, półtora przed terminem. A urodziłam po, także no 😄 u nas też jak pralismy te pierwsze malusie to takie rozczulające to było, mąż ma nawet zdjęcie jak przykłada do siebie taki mały kaftanik hehe 🙂

 

A tu wrzucę rzeczy do torby do szpitala:

Dla mnie

Karta ciąży, wyniki, dane pracodawcy (NIP), Plan porodu, 3 koszule, szlafrok, 2-3 staniki do karmienia, 4-5 par majtek, 3 pary skarpet, kapcie, klapki pod prysznic, 5-10 podkładów higienicznych (wg mnie 5-6 max bo w szpitalu dają), 20 podkładów poporodowych, kilka dużych podpasek ewentualnie choć podkłady lepsze, 5-6 sztuk majtek poporodowych, 10-14 wkładek laktacyjnych (u mnie praktycznie nieprzydatne w czasie całego KP), ręczniki (2 duże i 1 mały), małe kosmetyki (żel, szampon, pasta, płyn do higieny intymnej), szczoteczka, szczotka do włosów, gumka i wsuwki, pomadka ochronna, gąbka/myjka, papier toaletowy (nawilżany i zwykły), Tantum Rosa, Octenisept, kubek, talerzyk, sztućce, 2 wody ze smoczkiem, jakieś batoniki (ja nie zdążyłam zjeść :D), telefon i ładowarka, moja poduszka (jasiek)
 
Dla dziecka:
Ubranka, ze 3-4 komplety (pajacyk, body, polspiochy, ewentualnie kaftanik, niedrapki, czapeczka, ewentualnie skarpetki), ze 3 pieluszki materiałowe, jakieś 20 pampersów (ja miałam i zerówki i jedynki), płatki kosmetyczne dla niemowląt, chusteczki nawilżane, Bepabthen, (smoczek, butelka, laktator)
 
Na wyjście:
Grubszy pajacyk, kocyk/otulacz, nosidełko, ubrania dla mnie
Odnośnik do komentarza

A i z takich rzeczy przydatnych to ja polecam bluzy polarowe na zamek bez kaptura. Miałam taką dla córci na wiosnę, super się sprawdzała, nosiła ja jeszcze jesienią pod kurtkę. Teraz też taką kupiłam tylko większą. Ostatnio w smyku też wyczailam taką chłopięca i wzięłam 74. Będzie na koniec lata i początek jesieni.

Wrzucam link do czegoś innego w innym rozmiarze ale żebyście wiedziały o co chodzi. Moim zdaniem świetna rzecz. Lepsze niż sweterki na guziki, dobre pod kurtkę bo raz dwa się nakłada, no i na nieco chłodniejsze dni. Przydatne w zasadzie cały rok prócz lata 🙂

https://www.smyk.com/p/cool-club-bluza-dziewczeca-polarowa-rozpinana-granatowa-gwiazdki-iCCCG2112055/i6688576

Odnośnik do komentarza

Natalia bardzo nam pomagasz ❤

Już poprałam, bo z usg wychodzi 02.05, ale Młody jest większy i ciekawe, czy już w kwietniu nie będzie chciał wyjść 😃 A dostaliśmy dużo ubranek, 3 pełne pralki poszły, a to nie koniec 😅

Dziewczyny, czy któraś miała kolkę nerkową? Trafiłam na sor, ból taki, że nie mogłam oddychać, ale z ciążą ok, wyniki też ok, po lekach przeszło. Stosuje się do zaleceń gina, ale i tak boję się powtórki 😕

Odnośnik do komentarza

Beatko ja jestem z zawodu pielęgniarka i badam wszytko od kwasu fioliowego po poziom vit d a lekarz oczy wytrzeszcza po co. Ja robiłam crp bo mnie ciągle gardlo bolało a miałam zawsze na zimę problemy z gardłem. Ale wszytko jest ok. W czwartek ide na krzywa i też rb badania dodatkowe morfo tsh mocz progesteron vit d żelazo próby wątrobowe. Ale ja mam za darmo w luxmed badania to inaczej.

Nie piore jeszcze nic. Narazie kupuje dalej. Teraz szukam wanienki. Kupuje ta składana silikonową. Ktoras z Was ma taką?? 

Kupilam kombinezon dresowy i czapka na strobie https://zyzio-and-zuzia.pl/pl/p/Wygodny-bawelniany-Kombinezon-z-kapturem-pajac-56-86-szary/1967

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Gość Ana napisał:

Beatko ja jestem z zawodu pielęgniarka i badam wszytko od kwasu fioliowego po poziom vit d a lekarz oczy wytrzeszcza po co. Ja robiłam crp bo mnie ciągle gardlo bolało a miałam zawsze na zimę problemy z gardłem. Ale wszytko jest ok. W czwartek ide na krzywa i też rb badania dodatkowe morfo tsh mocz progesteron vit d żelazo próby wątrobowe. Ale ja mam za darmo w luxmed badania to inaczej.

Nie piore jeszcze nic. Narazie kupuje dalej. Teraz szukam wanienki. Kupuje ta składana silikonową. Ktoras z Was ma taką?? 

Kupilam kombinezon dresowy i czapka na strobie https://zyzio-and-zuzia.pl/pl/p/Wygodny-bawelniany-Kombinezon-z-kapturem-pajac-56-86-szary/1967

 

Ana, a powiedz mi proszę, czy taki wynik mieści się w granicach normy? Ginekolog mówił, że może być podwyższony, ale i tak mam powtórzyć żeby zobaczyć, czy rośnie i czekamy na wyniki posiewu moczu. Może to przez tą kolkę i będzie ok, ale i tak się martwię 😕

Wanienkę mamy zwykłą i tak się zastanawiam jak w maju ubierać dziecko żeby nie było mu chłodno, a żeby nie przegrzać 😅 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2021 o 7:26 PM, Gość Beata napisał:

Ana, a powiedz mi proszę, czy taki wynik mieści się w granicach normy? Ginekolog mówił, że może być podwyższony, ale i tak mam powtórzyć żeby zobaczyć, czy rośnie i czekamy na wyniki posiewu moczu. Może to przez tą kolkę i będzie ok, ale i tak się martwię 😕

Wanienkę mamy zwykłą i tak się zastanawiam jak w maju ubierać dziecko żeby nie było mu chłodno, a żeby nie przegrzać 😅 

Zależy jaki będzie maj 😀 w tamtym roku był zimny, większość czasu chodziliśmy w kurtkach. Jakby miała być powtórka z rozrywki to przyda się polarowy pajacyk ale taki cieńszy plus może jakiś cienki kocyk. Ciężko przewidzieć. Moja starsza była z jesieni więc wiadomo że wszystko grubsze, na długi, koce kocyki itp. a teraz dziecko z wiosny, za chwilę lato i też mam zagwozdke, tym bardziej że noworodek na początku będzie musiał mieć ciepło 🙂

My wannę mamy bodajże największą z firmy tega. Nie żałuję zakupu, mniejsza starczyłaby pewnie raptem na 2-3 miesiące 😀

Odnośnik do komentarza
Gość natalia3g

Nie mam takiego termometru ale na blogu pana tabletki kiedyś wpis o tym.

My mamy wózek po starszym dziecku z firmy roan. Ja jestem zadowolona. U nas sporo mam je ma. W nowszych modelach zmieniają się kształty spacerówki i gondoli ale jak my wybieraliśmy to stelaże byly te same w nowszych i starszych modelach (a są solidne i ok).  

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, bławatek 1 napisał:

Jak ja szukałam to najbardziej polecany był Microlife. Kupiłam, ale nie ufam mu na 100%

Jutro idę na krzywą cukrową. Oby dobrze wyszła

Ja byłam na krzywej w zeszłym tygodniu a w przyszłym idę do lekarki na wizytę. Cukrzycy chyba nie mam, ale zastanawia mnie bo dosyć niskie mam te poziomy glukozy a do tego po powrocie do domu z badania dostałam niedocukrzenia i dobrze, że mąż był w domu (zajmował się starszym synkiem na moją nieobecność) i na szybko podawał mi różne rzeczy do zjedzenia bo ja już nie byłam w stanie nic zrobić, bo tak odpływałam....drzaly mi ręce, straciłam czucie w szczęce i nie myślałam logicznie. Jeszcze trochę a straciłabym przytomność. Pierwszy raz miałam taka akcje, a pomiar krzywej robiłam że starszym synkiem w ciazy i kontrolnie w lipcu zeszłego roku i nic mi nie było. Zobaczę co mi powie lekarka. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość KasiaF napisał:

Ja byłam na krzywej w zeszłym tygodniu a w przyszłym idę do lekarki na wizytę. Cukrzycy chyba nie mam, ale zastanawia mnie bo dosyć niskie mam te poziomy glukozy a do tego po powrocie do domu z badania dostałam niedocukrzenia i dobrze, że mąż był w domu (zajmował się starszym synkiem na moją nieobecność) i na szybko podawał mi różne rzeczy do zjedzenia bo ja już nie byłam w stanie nic zrobić, bo tak odpływałam....drzaly mi ręce, straciłam czucie w szczęce i nie myślałam logicznie. Jeszcze trochę a straciłabym przytomność. Pierwszy raz miałam taka akcje, a pomiar krzywej robiłam że starszym synkiem w ciazy i kontrolnie w lipcu zeszłego roku i nic mi nie było. Zobaczę co mi powie lekarka. 

Boże straszne.. Ja siedzę na krzywej głodna jestem i słabo mi się robiło tetno. Mi podskoczyło. Mam nadzieję że wyniki będą ok

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny oddychajcie głęboko, pierwsza godzina jest najgorsza 😕 W drugiej powoli wszystko schodzi 😉 Właśnie dlatego poszłam na 7, bo bałam się, że będę tak głodna i zamulona od glukozy, że zwymiotuje 😕

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Beata napisał:

Dziewczyny, miała któraś z Was problem z bakteriami w moczu? 

Beataka ja mam liczne bakterie i szczawiany.. Właśnie odebrałam wyniki. Tak samo żelazo mam słabe i morfologia mimo tabletek buraków. Trochę się zmartwiłam. W sb mam lekarza. Jutro robię posiew moczu. A jak Twoje crp i Twoje badania?? 

 

Dziewczyny ja biegunki dostałam po krzywej myślałam że do domu nie dojadę i leze a łóżku nie mma na nic siły okropny dzień. Wyniki są na szczęście dobre 70 121 119 ale co ja przeszłam rewolucję w toalecie... 

Odnośnik do komentarza

Jakaś tragedia... Od samego początku bardzo dbam o higienę, nigdy nie miałam problemów z pęcherzem. Crp spada, ale z posiewu wyszła bakteria ecoli. Wczoraj przyjęłam jedną dawkę antybiotyku, w piątek mam powtórzyć badania, a we wtorek wizytam, żadnych objawów nie miałam. Tyle dobrego w tej kolce nerkowej, że chociaż wiem o tej bakterii i od razu działam. Piję dodatkowo sok z żurawiny 100 %

Odnośnik do komentarza

Slabo leżę cały dzień bola mnie plecy.. Miałam konsultacje z rodzinna w spr. Wyników. Mam brac tab z buraków 1 raz i 2 razy taftyfdron tabletki. Do tego sok z żurawiny. Na ten mocz. Dziś jest słaby dzień bardzo słaby.. Oby jutro było lepiej. 

No właśnie z tym. Pecherzem tak bywa w ciąży.. Ja to.biore luteine dopochwowo 2 x dziennie też dbam wiadomo ale to. Częsta dolegliwość u ciężarówek. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...