Skocz do zawartości
Forum

Majowe mamy 2021


Gość Gabi2991

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Gość Ana napisał:

Dziewczyny nie macie uczucia duszności i tak jak by was zatykało jak. Się kładziecie ja w ogóle nie mogę spać duszno. Mi teraz wróciłam że spaceru chciała się położyć na lewym boku i znów to. Samo uczucie jak bym. Miała się udusić. Otworzyłam okno i siedzę w fotelu i wyje z tej niemocy. Do. Tego. Zgaga okropna nie mogę nic na nią już zaradzić i okropny bol. Glowy 

Dzisiaj to i mnie głowa boli 😕 Czasami ciężko się oddycha. Dzisiaj na badaniu krzywej cukrowej rozpiełam stanik i tak siedziałam, bo ciężko było oddychać (miałam gruby sweter więc nie było tego widać) A stanik nowy, 2 tyg temu kupiony 😕 Brzuch jest coraz wyżej i może dlatego ciężej się oddycha...

Rozmawiałam z ginem o bólach pachwin i pipki. Więcej leżeć, mniej siedzieć, magne b6 i nospa oraz dużo wody i powinno pomóc 🙂

Pytałam też o ruchy na tym etapie (od czwartku 24 tydzień). Mogą być raz słabsze, raz mocniejsze, nawet przez 2 dni możemy nic nie czuć i to jest normalne 🙂

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gość Beata napisał:

Moje też -.- jakieś lekkie zmiany, ale dalej te same wskaźniki albo za mało albo za dużo. 

Twoje mieszczą się w normie dla kobiet w ciąży😊 moje są poniżej, jutro mam wizytę, może mi zmieni żelazo bo to słabo się wchłania☹️

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Gość Ana napisał:

Dziewczyny nie macie uczucia duszności i tak jak by was zatykało jak. Się kładziecie ja w ogóle nie mogę spać duszno. Mi teraz wróciłam że spaceru chciała się położyć na lewym boku i znów to. Samo uczucie jak bym. Miała się udusić. Otworzyłam okno i siedzę w fotelu i wyje z tej niemocy. Do. Tego. Zgaga okropna nie mogę nic na nią już zaradzić i okropny bol. Glowy 

Mi dzisiaj ogólnie słabo, cały dzień leżę i nic nie robię. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Beata napisał:

Dziewczyny, czy możecie opisać jak czujecie ruchy dziecka?☺☺

Kopnięcie delikatne jak by Ci wąż lazil. Pod. Skóra przelewanie takie przechodzenie. Przyjemne czasem. Lekki bol ale. Przyjemny. 

Moj maz. Ma. Jakas blokadę boi się panicznie... Raz na jakiś czas dotknie ale boi się ze ma za. Ciezka rękę śmiać. Mi się chce z niego. Panikuje od tygodnia że rady nie da. 

Odnośnik do komentarza

Beata, może to czkawka? 🙂 Jeśli nigdy jeszcze nie czułaś to na pewno z czasem poczujesz 😄 ostatnio czułam takie delikatne pulsowanie i nie wiem czy to możliwe że to byłoby bicie serca dziecka czy raczej mój puls...?

Ktoś pisał o niedoborach żelaza. Jeśli nie ma go w suplementowanych witaminach, to jak coś jest w Duphavit Pregna. U mnie były słabe wyniki w pierwszej ciąży ale to pod koniec dopiero i po urodzeniu dziecka i wtedy dodatkowo musiałam brać tardyferon czy jak to tam się nazywa. Ogólnie nie cierpiałam tych tabletek bobu mnie powodowały zaparcia 😕

Pisalyscie o czarnych myślach. Wcześniej miałam tak samo, lata czekania zrobiły swoje. Teraz nie mam czasu na nic, córa jest absorbująca, na szczęście ta ciąża jest mniej skomplikowana niż pierwsza 🙂

 

Odnośnik do komentarza

My już po badaniach 🙂 To pulsowanie to ruchy, czkawka lub lekkie skurcze macicy po mocnym kopniaku i jest to prawidłowe 😁 

Młody na usg zrobił sobie trening i wkładał rękę i nogę do buzi 😅

Natalia 3g właśnie chyba jak ma czym się zająć czas/głowę to nie ma kiedy siedzieć i się martwić ☺

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Patte napisał:

Dziewczyny dzisiaj 22 tyg 2 dni lekarz powiedział mi, że mój syn jest jednak córką. Wcześniej było niby jądra widać! Jestemw szoku I nie wiem co myśleć:(

Jądra wychodzą później więc dziwne, że je widział. Mógł widzieć po prostu, że może być siusiak. U mnie na pierwszych prenatalnych było widać siusiaka, ale ginekolog mówił, że i tak na kolejnych wizytach będzie sprawdzał, bo zdarza się tak, że jest to łechtaczka, która wygląda na siusiaka, a wraz ze wzrostem dziecka kształtuje się i później można stwierdzić, czy jest chłopak, czy dziewczyna 😉

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Beata napisał:

Jądra wychodzą później więc dziwne, że je widział. Mógł widzieć po prostu, że może być siusiak. U mnie na pierwszych prenatalnych było widać siusiaka, ale ginekolog mówił, że i tak na kolejnych wizytach będzie sprawdzał, bo zdarza się tak, że jest to łechtaczka, która wygląda na siusiaka, a wraz ze wzrostem dziecka kształtuje się i później można stwierdzić, czy jest chłopak, czy dziewczyna 😉

Więc dobrze, że zmieniłam lekarza bo on nawet nie wie, że jądra widać później. W każdym razie dzidziuś zdrowy i chyba jednak mogę zacząć kompletowac się na różowo 🙂 był szok! Przy kolejnej ciąży nie będę się już tak nastawiac 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Ana napisał:

Hejo kiedy wyprawkę zaczynacie 

A może już coś ruszyło 

Może ktoś posiada taka listę co trzeba. 

 

 

Powoli zbieramy wszystko. Ogólnie to wpisałam w google wyprawka dla noworodka i z różnych stron zrobiłam listę co trzeba 😉

Z kupionych rzeczy póki co mamy termometr bezdotykowy, termometr do kąpieli i szczotkę z grzebykiem do włosków 🙂

W aptece Gemini jest duży wybór różnych i tanich rzeczy 🙂 Można zrobić zamówienie i paczkę dostarcza kurier 😉

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Gość Asia napisał:

Czesc dziewczyny, kojarzycie moze w ktoryn tygodniu poznalyscie plec dziecka ? Czy na prenatalnych w 11 tygodniu jest szansa ze bedzie juz cos widac ?

Szansa jest, ja że swojego doświadczenia powiem Ci, że na 1 prenatalnych usłyszałam,,chłopak, bardzo się zdziwię jeśli to bedzie dzuewczynka" na polowkowych podobno na 100% dziewczynka:D Ale większości chyba się sprawdza 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Asia napisał:

Czesc dziewczyny, kojarzycie moze w ktoryn tygodniu poznalyscie plec dziecka ? Czy na prenatalnych w 11 tygodniu jest szansa ze bedzie juz cos widac ?

Ja płeć poznałam dopiero na 2 prenatalnych w 21 tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość Asia napisał:

Czesc dziewczyny, kojarzycie moze w ktoryn tygodniu poznalyscie plec dziecka ? Czy na prenatalnych w 11 tygodniu jest szansa ze bedzie juz cos widac ?

U mnie w 12 tygodniu na prenatalnych było widać, że chłopak i tak zostało 😉

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem po krzywej cukrowej. Przeżyłam, choć niedobrze mi będzie chyba cały dzień ;D mały po jakimś czasie zaczął szaleć, zupełnie jak wcześniej z córeczką 🙂

Co do płci to w pierwszej ciąży dowiedziałam się jakoś w 19 tygodniu chyba, teraz znacznie szybciej bo coś w okolicy 14 tygodnia, ale mój lekarz akurat jest taki że jak nie jest na 100% pewny to nie mówi 🙂

Co do wyprawki to ja mam część rzeczy po córeczce (na początku te z rozmiarów 56-68 zamawiałam neutralne rzeczy w razie gdyby miała się płeć zmienić 😄 ) ale ostatnio zaczęłam co nieco zamawiać z Lidla i ze Smyka. 

A skoro już taki temat wyszedł to dla tych które mamami zostaną pierwszy brąz podpowiem, że na początek najlepsze są body zapinane kopertowo a pajace takie z guziczkami na obydwie nóżki, nie tylko na jedną stronę 😉 nie inwestujcie w kaftaniki i typowe śpiochy - niepraktyczne 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie się rozglądam już za jakimiś ubrankami. Patrzę na sinsay hm Zara Reserved slyk i 51015. Ale te 50 62 68 rozmiar nie równy rozmiarowi... Bd trudno nie mma po nikim ubrabke wszytko muszę kupic.u nas na usg było widać sisusiaka więc na 100 Ignaś 💙🙊💙 jestem taka przejęta ale już nie mogę się go doczekać. 

Krzywa mam za tydzień mam nadzieję że uda się przetrwać. 

Jakie łóżeczko wózek kupujecie? Czy może dostawka do łóżka. 

Pozdrawiam Was kochane

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...