Skocz do zawartości
Forum

Badania wstępne


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam stałego partnera, z którym współżyję od trzech lat, w tym z reguły bez zabezpieczenia. Teraz chcielibyśmy mieć dziecko i w związku z tym, że do tej pory nie uważaliśmy, a nic z tego nie wychodziło, to zastanawiamy się czy wszystko okej jest z płodnością u nas obojga. Chcielibyśmy udać się do lekarza, ale może już z jakimiś badaniami. Jakie powinniśmy na początek zrobić? Może ktoś już ma doświadczenie w temacie i nam podpowie. Dziękuję z góry.

 

Odnośnik do komentarza

Zróbcie oboje pełną morfologię, badanie moczu i TSH. Często tarczyca jest problemem, jeśli chodzi o zajście w ciążę. Dodatkowo polecam już w czasie starania się o dziecko brać kwas foliowy. 

Abyście móc mówić o niepłodności, musi minąć rok regularnego starania się o dziecko. 

Nie napisałaś też, ile macie lat. Dodatkowo często również tryb życia trochę przeszkadza. Najlepiej zrobić podstawowe badania i wyluzować się, spędzać dużo czasu razem, odpoczywać i zdrowo jeść 🙂 nie traktujcie teraz seksu wyłącznie po to, by zajść w ciążę. 

Odnośnik do komentarza

U mnie okazało się, że mam niedobór witaminy d3, która ma bardzo duży wpływ na płodność. Naprawdę warto to sprawdzić, brałam 6000 jednostek do tego Mama DHA, a mąż witaminy ogólne dla mężczyzn, do tego więcej warzyw i owoców, rezygnacja z palenia 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...