Skocz do zawartości
Forum

Okulary z filtrem UV


Gość iviana

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę mnie nie wyrzucać z tematem, bo choć trudno doszukać się w okularach przeciwsłonecznych jakiejś biochemii, to myślę, że wszystkie filtromaniaczki są nimi żywo zainteresowane 
Wiadomo, że okulary muszą mieć dobry filtr i że odpada byle badziewie za 5 zł ze stojaka na bazarze. Optymalnie byłoby kupować takie okulary u optyków, jednak ceny są tam zazwyczaj zaporowe.
Ochrona oczu jest dla mnie ważna, poza tym uwielbiam okulary jako element "wystroju"  , no ale nie mogę sobie pozwolić na wyskoczenie z kilkuset zł na markowe brylki ze sprawdzonym filtrem.
Pytanie moje brzmi: czy okulary dostępne w sieciowych sklepach typu H&M, Reserved, Camaieu, Diverse, można uznać za bezpieczne? Kosztują przeciętnie pomiędzy 30 a 60 zł i oczywiście wszystkie mają etykiety z napisem, jaka to cudowna w nich jest ochrona UV  Czy i jak można to sprawdzić? Jakie macie "źródła" okularowe?
Ja ostatnio nabyłam okulary w jednym sklepie typu wymienionego wyżej, bo poprzednie pękły (no. nie tak same pękły, jak się siada na okularach to one jakoś tego nie lubią  - kolejny argument przeciwko kupowaniu Ray Banów  ), mają świetny kształt, bo zachodzą nisko na policzki, więc przykrywają także moje skłonne do "plamistości" okolice pod oczami. Ciągle jednak mam wątpliwosci, czy rzeczywiście mogę liczyć na to, że w tych kawałkach plastiku jest jakiś filtr UV? 

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy są zaporowe? W sklepach takich bardzo często mają dobre promocje, w ramach których mozna zakupić sobie okulary w cenie o wiele korzystniejszej niż w sklepach stacjonarnych. Szczególnie teraz pod koniec sezonu. Dobre okulary to dobre filtry czyli lepsza ochrona wzroku. Sam mam jedne okulary od dobrych 3 lat i nic się z nimi nie dzieje.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Co do zasady to jeżeli okulary posiadają filtr UV400 to niezależnie czy kosztują one 10zł czy 1000zł ten filtr działa praktycznie tak samo. Są dostępne testy, które można sobie w internecie poczytać [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Badanie u optyka czy optometrysty w salonach, które możemy znaleźć na przykład w galeriach handlowych, zawiera tylko podstawowe badanie refraktometrem automatycznym oraz badanie wzroku przy pomocy tablicy Snellena. Tylko u lekarza okulisty wykonamy rozszerzone badania, a specjalista będzie w stanie zdiagnozować choroby narządu wzroku. Okulista jest w stanie wykonać badanie dna oka i gałki ocznej oraz badanie pola widzenia. Czy znajdę takie badania w tych salonach optycznych w Gorzowie Wielkopolskim https://www.krio.org.pl/salon-optyczny-optyk-w-gorzowie-wielkopolskim/ ?

Odnośnik do komentarza

Chociaż okulary przeciwsłoneczne z sieciówek mogą kusić niskimi cenami, to wydaje mi się, że ochrona oczu przed słońcem jest na tyle istotna, że warto zainwestować w okulary, które będą zapewniały naprawdę wysoką protekcję, a takie modele można dostać w salonach optycznych.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Witajcie, czy ktoś z was zastanawiał się nad zakupem markowych okularów i nad tym, czy warto właściwie w takowe inwestować ? W końcu gusta są zróżnicowane i nie każdemu odpowiada to samo co drugiej osobie, niektórzy skupiają się na designie, jeszcze inni na cenie czy też wielofunkcyjności okularów, ale tutaj można znaleźć ciekawe egzemplarze https://polecaj-zarabiaj.pl/okulary-tommy-hilfiger-klasyczny-design-i-nowoczesne-wzornictwo/. Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...