Skocz do zawartości
Forum

Segregowanie śmieci w kuchni


Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam worków biodegradowalnych na bioodpady. Mam pod umywalką pojemnik na mieszane odpady i bio. Codziennie rano wyjmuje woreczek i idac do pracy wrzucam do kontenera na bioodpady. Nie muszę brać ze sobą pojemnika i wracać z nim do domu. W bloku sprawdza się doskonale. Worki o różnej pojemnosci kupić mozna w sklepach eco.

Podpowiem, ze warto jest również zainwestować w szuflade w kuchni pod zlewozmywakiem oraz zakupic sobie do niej zestaw pojemników:

[reklama usunięta]

Takie kosze na śmieci drogie nie są a są bardzo praktyczne. 

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

To prawda. Warto rozmawiać z dziećmi na temat szeroko pojętej ekologii, dlaczego ważne jest segregowanie śmieci czy dlaczego trzeba oszczędzać wodę. Taka edukacja zaprocentuje na przyszłość, oczywiście na poziomie zrozumiałym dla dzieci. Dzięki kampanii https://nieprzelewaj.pl/  będzie można dzieciom przybliżyć wiele zagadnień. Dla najmłodszych będzie  przygotowane słuchowisko, gdzie w przystępny sposób poruszane będą różne zagadnienia z ekologii, ochrony wody czy gospodarki wodnej. My dorośli też znajdziemy tam dla siebie ciekawe materiały. Edukacja to podstawa.

Odnośnik do komentarza

Ja mam pod zlewem właśnie, tylko te pojemniki sa małe, tzn są jakby w wysuwanej szufladzie. Prawda jest taka, ze porządek musi byc nawet w takich przypadkach jak śmieci 😉 Tak samo jak ktoś ma własną firmę jak warsztat gdzie sa odpady niebezpieczne bardzo ważny jest ich transport [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...