Skocz do zawartości
Forum

Kupno mieszkania od dewelopera


Gość Stainnne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Historilia

Nie ma reguły. Ktoś może wprowadzić się w miesiąc, bo zaakceptuje mieszkanie w takiej konfiguracji, jaką dał deweloper (nie będzie burzył/ dostawiał ścian, nie będzie kombinował z elektryką), a meble kupi w sklepie. Ktoś inny natomiast bedzie robił to w minimum pół roku, bo dostosuje mieszkanie do siebie, a na meble będzie czekał dłużej, bo będą na zamówienie. Nie wspomnę już o tym, jak długo trwa rozplanowanie, jakie mają być meble, gdzie mają być meble i jakie wymiary. W miesiąc ciężko dokonać tego drugiego, a jeśli komuś się udało, to gratuluję.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Na takie pytanie dopowie Ci tylko sprawdzony deweloper. Mieszkania w Łodzi, to teraz bardzo aktualny dla mnie temat, więc widziałam już bardzo wiele ofert.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli kupujesz już gotowe i oddane do sprzedaży, to raczej długo to nie zajmuje. Co innego, jeśli kupujesz na dopiero bidowanym osiedlu. Tutaj może być różnie, w zależności od budowy. Najlepiej sprawdzić, co tam dany inwestor oferuje.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Decyzja czy mieszkać w domu czy w bloku zależy nie od pór roku, ale od wieku własnego i sytuacji życiowej. Młodym ludziom z dziećmi lepiej jest w domu, ja też tak mieszkałam. Gorzej było jak dzieci dorosły, komunikacja była nie najlepsza, a prawa jazdy nie mieli. W wieku starszym, gdy dzieci już były na swoim ilość prac jest ogromna, a sił i zdrowia coraz mniej. Wtedy mieszkanie, ale rozsądnie dobrane, do potrzeb z łatwym dostępem do sklepu, lekarza itd. Duża wygoda, ulga i swoboda, sprawdziłam i jestem zadowolona. Ważne są również indywidualne predyspozycje. Czy chcemy izolacji, czy bliskości ludzi?

My zdecydowalismy się na Wrzeszcz w Gdańsku [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wychodzę z założenia, że lepiej kupić nowe mieszkanie od dewelopera, niż jakieś z rynku wtórnego. Tak naprawdę, to jak zorientujecie się w cenach, to wychodzi praktycznie na to samo, a te deweloperskie są bez porównania lepsze - wnętrza są nowoczesne, nowe instalacje więc nie musicie robić żadnych większych remontów. Wystarczy tylko położyć panele, kupić meble i można mieszkać.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Myślę, ze warto poszukać mieszkania z biurem nieruchomości [reklama usunięta]. Znajdą dla ciebie najlepsze oferty, które spełnią twoje oczekiwania. Na spokojnie coś wybierzesz. Nie zawsze opłaca się kupować mieszkanie od dewelopera. Często rynek wtórny bardziej się opłaca.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Niestety, w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest rozwiązać kwestie związane z nieruchomościami bez udziału dobrej agencji nieruchomości. Stanęliśmy przed problemem znalezienia dobrego pośrednika. Dzięki długim poszukiwaniom i poradom ludzi znaleźliśmy [reklama usunięta]. Pozostał pełen współpracy. Agencja bardzo pomogła nam przy zakupie domu.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

W moim przypadku czynsz był mega niski i mówiono, że to zaleta tych mieszkań. Okazało się, że po prostu osoba która tam mieszkała zużywała bardzo mało wody i mieszkała sama. 

Warto jest się również zastanowić nad projektantem do zaprojektowania mieszkania [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...