Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Elena

VDRL dodatnie w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elena

Proszę o pomoc ponieważ w internecie jest malo informacji na ten temat. Jestem w 7 tyg ciąży właśnie otrzymałam wyniki morgologii wszystjo jest ok tylko Pani z laboratorium poinformowała mnie, iż wskaźnik WR wyszedl dodatni i muszą zbadać próbkę innymi metodami. Czy dodatni wynik w ciąży oznacza kiłę? Chcę podkreślić, że jestem zdrowa osobą regularnie się badam i nigdy nie mialam żadnych dolegliwości 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elaela

po pierwsze nie czytaj w Internecie - dla spokoju w ciąży, ta zasada obowiązuje przez 9 mcy. Spokojnie. Badania powtórzą, po drugie z tego co wiem moze to byc obciążenie genetyczne nie koniecznie Twoja choroba.nikt w Twojej rodzinie/partnera nie miał rozszczepu podniebienia, albo tzw zajęczej wargi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iii

Bardzo proszę doświadczone osoby o jakieś informacje na ten temat. Ile będę jeszcze czekać na wynik? Czy fo prawda, że nawet do 2 tyg? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Nie bylo takich chorob u nas w rodzinie. Jeśli chodzi o badania ginekologiczne to też wykonywałam je regularnie. Nigdy nie mialam żadnych zakaże itp nie wiem czym ten wynik dodatni może byc spowodowany 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hiacynta

Czasem jest tak, że wyniki wychodzą fałszywie dodatnio w ciazy lub jeśli się choruje też na inne choroby np. autoimmunologiczne. Musisz zrobić pełen komplet badań, jeden wskaźnik to za mało. Zrób USR lub RPR oraz FTA i VDRL. Wszystko musi być oznaczone w tym samym laboratorium! Inaczej wyniki nie są miarodajne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...