Skocz do zawartości
Forum

VDRL dodatnie w ciąży


Gość Elena

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc ponieważ w internecie jest malo informacji na ten temat. Jestem w 7 tyg ciąży właśnie otrzymałam wyniki morgologii wszystjo jest ok tylko Pani z laboratorium poinformowała mnie, iż wskaźnik WR wyszedl dodatni i muszą zbadać próbkę innymi metodami. Czy dodatni wynik w ciąży oznacza kiłę? Chcę podkreślić, że jestem zdrowa osobą regularnie się badam i nigdy nie mialam żadnych dolegliwości 

Odnośnik do komentarza

po pierwsze nie czytaj w Internecie - dla spokoju w ciąży, ta zasada obowiązuje przez 9 mcy. Spokojnie. Badania powtórzą, po drugie z tego co wiem moze to byc obciążenie genetyczne nie koniecznie Twoja choroba.nikt w Twojej rodzinie/partnera nie miał rozszczepu podniebienia, albo tzw zajęczej wargi?

Odnośnik do komentarza

Czasem jest tak, że wyniki wychodzą fałszywie dodatnio w ciazy lub jeśli się choruje też na inne choroby np. autoimmunologiczne. Musisz zrobić pełen komplet badań, jeden wskaźnik to za mało. Zrób USR lub RPR oraz FTA i VDRL. Wszystko musi być oznaczone w tym samym laboratorium! Inaczej wyniki nie są miarodajne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...