Skocz do zawartości
Forum

Kupowanie ubrań


Gość Mastiiste

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mastiiste

Pomóżcie mi proszę. Jakie materiały (ciuchy) najlepiej kupować? Poza dobrej jakości bawełną. Takie żeby ciężko się spierały i nie kulkowały zaraz. I powie niech ni ktoś (to może śmieszne ) ale czym jest ta wiskoza? Wygodne, nie gniecie się, przepuszcza?

Wyrzucam już któraś bluzkę która zwyczajnie się skończyła a praniu.

Odnośnik do komentarza

Materiał to jedno, jego jakość to drugie a trzecie sposób prania. Mam genialne legginsy z nylonu, nie kulkują się, nie spierają, ale piorę je ręcznie. Mało doprecyzowane pytanie totalnie, nie napisałaś czy to ma być odzież wierzchnia, czy zwykle koszulki/spodnie, czy bardzo marzniesz, no dużo tego można dodać co warto ująć w kontekście tego co chcesz wiedzieć.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Sama lubię dobrej jakosci ubrania oraz buty, Kiedyś o wiele częsciej kupowałam na promocjach, w ostatnim czasie nie patrzę sie tak bardzo na promocje co na to jakiej jakości są ubrania, które wybieram. Wole zapłacić trochę więcej ale kupić sobie cos co jest wykonane z dobrej jakości materiąłów.

Szczególnie jesli chodzi o buty - jak ktos się na Was patrzy to najczęściej zwraca uwagę wlaśnie na to jakiego typu obuwie macie na stopach...

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość JolaWawel

Moda zmienia się dość często więc warto sobie zadać pytanie czy mamy możliwość podążania za nią. Jak spojrzymy na propozycje bardziej znanych projektantów to jednak ceny potrafią powalić. Szczerze to na mnie większość tych propozycji nie robi większego znaczenia. Bardziej stawiam na budowanie własnego stylu, wykorzystując do tego nasze rodzime marki ponieważ oferują wysoką jakość w przystępnej cenie. Polecam przejść na styl minimalistyczny czyli przestać kupować produkty na zapas. W praktyce będą one tylko zajmowały niepotrzebnie miejsce 🙂
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja ubrania kupuję w sklepie internetowym Patina, tam znajduje wspaniałe perełki. Jestem troszkę większa, więc cieszę się, że maja tam dobrej jakości ubrania plus size: https://patina.pl/pl/c/SIZE-/119  . Ogólnie ich oferta jest szeroka i czy jesteście większe czy mniejsze niż ja, spokojnie kupicie tam sobie faktycznie ładne, modne ubrania, które długo wam posłużą, polecam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Violanta

Kupowanie ubrań to bardzo delikatny temat. Wszystko będzie zależało zawsze od naszego podejścia. Czy lubimy brać wszystko co znajdziemy w atrakcyjnych cenach, czy bardziej stawiamy na jakość. Odpowiedzieć już musimy sobie same, a najlepiej to przedstawi zawartość naszej szafy. Jeśli mamy w niej zbyt dużo rzeczy jakich nie zakładamy nawet raz na rok, to pora na wprowadzenie zmian 🙂 Aktualnie jest bardzo dobrym moment na zakupienie płaszczu. Wakacje są na półmetku więc możemy spodziewać się świetnych cen. Moment przejścia między sezonem letnim, a jesiennym będzie bardzo komfortowy jeśli posiadamy w swojej szafie jakieś płaszcze . Możemy wybierać w nowoczesnych trendach, decydując się na najnowsze modele. Natomiast trzeba mieć na uwadze rodzaj naszej sylwetki tak by dopasować go idealnie.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja polecam wszelkie ubrania, a w szczególności ostatnio bardzo modne damskie marynarki  [reklama usunięta] , w sklepie Monnari maja ubrania wysokiej jakości, więc na pewno nie będzie tak, że założysz kilka razy i rzecz będzie do wyrzucenia. Ja tam już kupuje od jakiś 3 lat i chyba mogę ten sklep zaliczyć do trójki moich ulubionych, ponieważ nigdy się nie zawiodłam, poza tym maja bardzo szeroki wybór przepięknych ubrań 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o zakup ubrań, tutaj zdecydowanie sama preferuję outlety młodzieżowe [reklama usunięta]. Ubrania damskie i ubrania męskie można tam kupić za przysłowiowe grosze. Co więcej, mamy tutaj możliwość znalezienia ciuchów od znanych projektantów, a ich ceny są jak najbardziej przystępne:).

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

na kupuję głównie ubrania z bawełny, wiskoza, czy elastan też są ok, unikam jedynie poliestru, bo nie przepuszcza powietrza i wełny, bo nie dosyć, że drapie, to jeszcze się mechaci i trzeba ją traktować golarką co jakiś czas. co to pytania autorki: np. sukienka trapezowa [reklama usunięta] z samej bawełny będzie bardziej matowa i ,,lejąca się", z kolei za z dodatkiem wiskozy będzie bardziej elastyczna, dopasowana, podkreślająca figurę

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim. Drogie panie, czy będąc w ciąży nosiłyście sukienki? Ja bardzo lubię je zakładać, ale czas nie jest
dla mnie łaskawy, bo brzuszek rośnie i rośnie. W kilku sklepach internetowych widziałam ładne sukienki ciążowe [reklama usunięta] i to takie na co dzień i od święta... No nie powiem, kusi mnie żeby coś tam sobie kupić Wy dobrze się czułyście w sukienkach?

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Buty polecam kupowaać z prawdziwej skóry. Jest wygodniej, poza tym obuwie takie jest bardizej ekologiczne oraz na dłużej starczy. O ile na ubraniach zdarzy mi się oszczędzić to na pewno nie na butach które wybieram od dobrych polskich producentów.

[reklama usunięta]

😉

szare-botki-damskie-suzana-gruba-podeszw

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja na bluzki wybieram bawełnę organiczną, są wygodniejsze i trwalsze niż ze zwykłe. Dla lajka najłatwiej będzie ją rozpoznać po certyfikatach, tutaj więcej: https://bestyle.pl/material-bawelna-organiczna-czym-rozni-sie-od-zwyklej . Polecam kupić sobie choćby jedną sztukę dla porównania, mnie tak właśnie organiczna bawełna przekonała. Kogoś inne może przekonać, że do jej produkcji nie używa się chemii, dla mnie osobiście to jedynie dodatkowy atut. Choć staram się żyć ekologicznie to nie sposób wybierać jedynie eko rozwiązań na każdym kroku.

 

Odnośnik do komentarza

Mam prawie 6latka i roczniaka.Przy pierwszym dziecku mialam mniej, bo miałam mniejsze mieszkanie, potem zaczelam dostawac ubrania dla drugiego, wieksze mieszkanie i tonelam. Ostatnio przejrzalam starszaka ubrania i mlodego i trochę powyrzucalam, pooddawalam. Podejmowałam decyzję ze straszym synem odnośnie jego ubran bo on ma swój gust i wymogi... Moge wrzucic zdjęcia jak wyglądają jego szuflady. Nadal twierdzę ze ma więcej niż rzeczywiście nosi ale zostawiam bo latem więcej ubran się zużywa.

Obecnie stawiam na ubrania dobrej jakości, w basicowych kolorach oraz krojach [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mi pomogła jeszcze segregacja co noszę. Zrobiłam tak: najpierw przegląd i podział szafy na trzy części.

Pierwsza: noszę mega często, dobry kolor (do typu urody), wygodne, dobry krój, ogólnie rzeczy 10/10 - te powędrowały do jednej części szafy, zrobiłam im zdjęcia i wrzuciłam do apki.

Druga: rzeczy, których totalnie nie noszę albo noszę, ale wybieram jako ostatnie w szafie jak nic innego nie ma. Rzeczy za małe, za duże, w których wyglądam po prostu źle, krojem czy kolorem. Te wrzuciłam do wora na śmieci i oddałam dalej (można sprzedać, ale mi się nie chciało w to babrać, chciałam szybko się pozbyć)

No i trzecia cześć: rzeczy które nie jestem pewna, wydaje mi się ze nosze, generalnie nie pasują do żadnej z tych wyżej kategorii lub po prostu mam jakiś sentyment i chce jeszcze je zachować, ale nie jestem pewna na 100%. Te poleciały do drugiej części szafy (u mnie jakby osobna szafa). I teraz tak, jak po pierwsze o jakimś mi się przypomniało lub założyłam więcej niż raz i jestem go pewna to leci do „głównej” szafy. Po paru miesiącach powtarzasz przegląd, weryfikujesz co nosisz. I tak aż zniknie druga cześć szafy  u mnie nadal to proces. W międzyczasie wychodzi, że np potrzebuje biała bluzkę. To kupuje taka 10/10 już, obojętnie ile mi to zajmie. Musi spełniać 100% wymagań. Czasem jeszcze kupie niewypał to leci do szafy zapasowej. I potem znowu decyduje.

Dodam, że w ostatnim czasie polubiłam szczególnie Mybasic https://mybasic.pl/142-dziewczynka Mają swietnej jakości basicowe ubrania dla kobiet jak i dla dzieci. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...