Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe mamy 2021


Gość Madlen

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Paulaa89 napisał:

My teraz powoli zaczynamy mówić, ale na razie wiedzą tylko osoby z najbliższej rodziny 🙂 z początku trzymalismy to w tajemnicy ponieważ miałam plamienia i na pierwszej wizycie lekarz mnie tak nastraszyl, że to gorzej być nie może i może być tak że właśnie zaczęło się poronienie. Byłam przerażona i bałam się komukolwiek mówić, ale teraz powoli robi się spokojniej więc powiedzieliśmy najbliższej rodzinie 🙂

A jeśli chodzi o spanie to ja też naczytalam się że na lewym boku najlepiej ale nie daje rady cała noc na jednym boku więc śpię raz na jednym raz na drugim 😁 za to mam ogólne problemy ze spaniem gdzie wcześniej nawet nie było o tym mowy 🙈🙈 praktycznie każdej nocy budzę się w okolicach 4 i jestem już wyspana tylko później padam na twarz 🤪

Ja to mogę spać 😅 wstaje po 7 żeby córke do przedszkola wyprawić to jak ją odprowadze i wrócę do domu to czasem mam ochotę wrócić jeszcze do łóżka 🙈😅

Ale ja to śpioch jestem z natury 😅

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Maria Monika napisał:

Ja to mogę spać 😅 wstaje po 7 żeby córke do przedszkola wyprawić to jak ją odprowadze i wrócę do domu to czasem mam ochotę wrócić jeszcze do łóżka 🙈😅

Ale ja to śpioch jestem z natury 😅

Ja normalnie też nie miałam problemów ze spaniem, ale teraz jakoś wszystko się przestawiło do góry nogami 🙃

  • Lubię to 1

16udskjowoaclhaj.png

Odnośnik do komentarza

@Agga aa cytomegalia to jest wirus przenoszony przez łzy,ślinę a nawet przez nasienie osoby zarażonej . Można się zarazić ogolnie tylko od człowieka i w sumie tak jak Tokso dużo ludzi nawet nie wie,że to przechodzi bo w większość przypadków jest to bezobjawowo. Objawia się ogólnie gorączka ,zapaleniem węzłów chłonnych ,złym samopoczuciem . Trochę jak grypa. Jak się zarazisz w ciąży to grozi to poronieniem ,przedwczesnym porodem, wodogłowiem i maloglowiem ,bardzo jest ten wirus niszczący dla płodu . A co ciekawe Pani doktor powiedziała mi że to przez ginekologię nie jest są niby zalecane te badania do zrobienia że musisz mieć je zrobione ...

Co do spania dziewczyny to ja mam ostatnio problem bo codziennie o równej 3 albo parę minut po budzi mnie głód i ból kolan promieniujący na łydki .. i codziennie wstaje o tej porze idę zjeść napić się herbaty i próbuje sobie pozycje odpowiednią znaleźć . Ja na lewym boku nie mogę spać nie da rady ,najlepiej mi się śpi na plecach i na prawym boku ,najlepiej z nogami do góry na poduszce 😄 wiec czas najwyższy kupić chyba tego rogala 😄

@jot.jot to mamy parkę czkajaca😄

Edytowane przez Olga92
Błąd

7v8rdqk37n11vlka.png

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Olga92 napisał:

@Agga aa cytomegalia to jest wirus przenoszony przez łzy,ślinę a nawet przez nasienie osoby zarażonej . Można się zarazić ogolnie tylko od człowieka i w sumie tak jak Tokso dużo ludzi nawet nie wie,że to przechodzi bo w większość przypadków jest to bezobjawowo. Objawia się ogólnie gorączka ,zapaleniem węzłów chłonnych ,złym samopoczuciem . Trochę jak grypa. Jak się zarazisz w ciąży to grozi to poronieniem ,przedwczesnym porodem, wodogłowiem i maloglowiem ,bardzo jest ten wirus niszczący dla płodu . A co ciekawe Pani doktor powiedziała mi że to przez ginekologię nie jest są niby zalecane te badania do zrobienia że musisz mieć je zrobione ...

Co do spania dziewczyny to ja mam ostatnio problem bo codziennie o równej 3 albo parę minut po budzi mnie głód i ból kolan promieniujący na łydki .. i codziennie wstaje o tej porze idę zjeść napić się herbaty i próbuje sobie pozycje odpowiednią znaleźć . Ja na lewym boku nie mogę spać nie da rady ,najlepiej mi się śpi na plecach i na prawym boku ,najlepiej z nogami do góry na poduszce 😄 wiec czas najwyższy kupić chyba tego rogala 😄

@jot.jot to mamy parkę czkajaca😄

Kurcze, szczerze nigdy o tym nie słyszałam... człowiek uczy się całe życie 🤷‍♀️

16udyx8dzd15hq8t.png

Odnośnik do komentarza

@Maria Monika ja tak to żadnych skurczy, ciagniec nie czuje tylko właśnie ten jeden raz ale tak jak piszesz panika jest ale lepiej trochę czasami popanikoeac niż później mam sobie w brodę płuc 🙂

A właśnie dziewczyny bierzecie jakieś witaminy czy coś ? Bo ja od jakiegoś czasu mam zapisane 4x Magne B6,kwas foliowy raz dziennie i 2 x dziennie żelazo 😉 może nie mam tych skurczy po tym magnezie 😄

 

7v8rdqk37n11vlka.png

Odnośnik do komentarza

@Olga92 ja też o tym wirusie nie słyszałam nigdy.. szok

Ja dostałam od gina jakiś zestaw witamin dla ciężarnych. I tylko to mam brać, nic więcej 😉 a magnez jak najbardziej na skurcze pomaga 🙂 mniei w poprzedniej ciąży łapały skurcze łydek, w nocy zazwyczaj. O matko jak to bolało... I wtedy właśnie jak już zaczęłam regularnie łykać magnez to mi przeszły  

 

Edytowane przez Maria Monika

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza

Ciesze się ze u Was wszystko w porządku 🙂 ja właśnie wróciłam z Hania Ze szczepienia. Bardzo była dzielna. Dobrze ze już mamy to za sobą. 

chyba tez pomału muszę mojego rogala wyciągnąć. Ja mam jeszcze po pierwszej ciąży. Nie sprzedawałam bo liczyłam na jeszcze jedno dziecko 🙂 

co do spania ja się budzę 2-3 razy w nocy albo na wodę i siku albo na siku 😂 albo do Hani bo coś jej się przyśniło i płacze. 

ckaigzu3ji8jcuyv.png

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Meggii napisał:

Dziewczyny ja chyba muszę magnez brać bo jak wstaje rano to mam skurcze łydek 😞 w pierwszej ciąży tez tak miałam. Bardzo bolesne to było. 
ja się suplementuje tylko kwasem foliowym i kwasami dha ale nie codziennie jak sobie przypomnę 🙈🙈

No właśnie mi w poprzedniej ciąży takie bolesne skurcze łydek się zdarzały 😕 teraz nie jeszcze, ale może za wczasu powinnam magnez zacząć brać 🤔

@Olga92 no właśnie ja w poprzedniej ciąży nie brałam tych witamin, bo wtedy lekarz też uważał, że nie ma potrzeby.. ten mi teraz zapisał. Biorę, bo nie chcę próbować być mądrzejsza od lekarza 🙈😅 choć wyniki krwi miałam dobre. 

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Meggii napisał:

Mój ginek powiedział ze jak wyniki są dobre z krwi to nie potrzeba brać zadanych witamin i suplementów. Najczęściej u kobiet które biorą cała ciąże suplementy witaminowe waga urodzeniowa dziecka jest większa niż powinna być. Także ja nie biorę 😛 bo jeszcze nie wypchnę 🙈😂

Kurde, to muszę jeszcze to przemyśleć 🤣 😱

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Agga a napisał:

A jak jest u Was ze spaniem? Tj. pilujecie aby spać na lewym boku? Ja spie na obu, bo w pierwszej ani na chwile nie leżałam na prawym lub na plecach. 

Ja się od dłuższego czasu staram odzwyczajać od spania na brzuchu i widzę, że z tym będzie problem... Na brzuchu zawsze najlepiej mi się zasypiało, a w ciąży to wiadomo że odpada. Zresztą już tak od 2-3 tygodni czuję, że w tej pozycji nie do końca wygodnie. Więc się wiercę z boku na bok i na plecy i podobnie jak niektóre dziewczyny wyżej budzę się bez sensu w nocy i nie śpię. A to kurde ostatnie miesiące na zaznanie paru godzin snu ciągiem i fajnie byłoby skorzystać 😀

zi133e3kl1gu43kf.png

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jot.jot napisał:

Ja się od dłuższego czasu staram odzwyczajać od spania na brzuchu i widzę, że z tym będzie problem... Na brzuchu zawsze najlepiej mi się zasypiało, a w ciąży to wiadomo że odpada. Zresztą już tak od 2-3 tygodni czuję, że w tej pozycji nie do końca wygodnie. Więc się wiercę z boku na bok i na plecy i podobnie jak niektóre dziewczyny wyżej budzę się bez sensu w nocy i nie śpię. A to kurde ostatnie miesiące na zaznanie paru godzin snu ciągiem i fajnie byłoby skorzystać 😀

Ja ze wstawanieniem w nocy tez się męczę 😪 kiepsko z tym spaniem tym bardziej że ostatnio cos mnie jeszcze biodra bolą  ...🤷‍♀️ ciężko się wygodnie ułożyć 🙂

16udyx8dzd15hq8t.png

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jot.jot napisał:

Ja się od dłuższego czasu staram odzwyczajać od spania na brzuchu i widzę, że z tym będzie problem... Na brzuchu zawsze najlepiej mi się zasypiało, a w ciąży to wiadomo że odpada. Zresztą już tak od 2-3 tygodni czuję, że w tej pozycji nie do końca wygodnie. Więc się wiercę z boku na bok i na plecy i podobnie jak niektóre dziewczyny wyżej budzę się bez sensu w nocy i nie śpię. A to kurde ostatnie miesiące na zaznanie paru godzin snu ciągiem i fajnie byłoby skorzystać 😀

Ja ze wstawanieniem w nocy tez się męczę 😪 kiepsko z tym spaniem tym bardziej że ostatnio cos mnie jeszcze biodra bolą  ...🤷‍♀️ ciężko się wygodnie ułożyć 🙂

16udyx8dzd15hq8t.png

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Meggii napisał:

Mój ginek powiedział ze jak wyniki są dobre z krwi to nie potrzeba brać zadanych witamin i suplementów. Najczęściej u kobiet które biorą cała ciąże suplementy witaminowe waga urodzeniowa dziecka jest większa niż powinna być. Także ja nie biorę 😛 bo jeszcze nie wypchnę 🙈😂

Serio? O_O Pierwsze słyszę O_O

zi133e3kl1gu43kf.png

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Paulaa89 napisał:

Ja też nic nie słyszałam o tym, żeby przyczyniały się do większej wagi. Biorę Pregnę Plus z polecenia gina. W sumie to u mnie suplementy zaczęły się szybko 🙈 bo Pregnę Start zaczęłam brać jeszcze przed zajściem w ciążę 😀

Paula ale Pregna ma akurat bardzo mało pierwiastków. Mojemu ginkowi chodzi raczej o suplementy gdzie jest cała tablica Mendelejewa 😂

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Agga a napisał:

Ja ze wstawanieniem w nocy tez się męczę 😪 kiepsko z tym spaniem tym bardziej że ostatnio cos mnie jeszcze biodra bolą  ...🤷‍♀️ ciężko się wygodnie ułożyć 🙂

Ja też mam ten problem. Zawsze spałam na brzuchu. Jeszcze trochę próbuję ale bardziej schodze na bok bo brzuch mi powoli przeszkadza.

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...