Skocz do zawartości
Forum

Amiopunkcja


Gość Pyśka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanko. Jestem w 15 tyg ciąży i zrobiłam badania prenatalne wyszło mi ryzyko trisomi 21. 1 do 63. 1 lekarz wysyła na amiopunkcje a drugi twierdzi że jeżeli nie chce usunąć ciąży to po co iść i narażać się na np. poronienie. Możecie mi doradzić co robić czy przejmować się tym wynikiem i iść na to badanie.? W usg jest wszystko książkowo więc nie wiem co jest nie tak że wyszło mi ryzyko wysokie. Beta HCG wyszło mi niskie ale nie wiadomo czemu. 

Odnośnik do komentarza

Nikt nie może Ci powiedzieć co powinnaś zrobić, musisz wspólnie z partnerem podjąć decyzję. Osobiście nie zdecydowałabym się na amniopunkcję w twoim przypadku. Jeżeli usg prenatalne wyszło dobrze to podwyższone ryzyko wyszło Ci na podstawie testu PAPPa. Dla mnie określenie tego ryzyka to czysta statystyka, która nie za dużo mówi o faktycznym ryzyku. Mój brat oraz chrześniak urodzili się zdrowi, mimo również wysokiego ryzyka. Najważniejsze jest badanie USG, na którym lekarz zobaczy znacznie więcej. 

Życzę zdrowego maluszka oraz podjęcia decyzji zgodnie z twoimi odczuciami. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Pvśka,  jeżeli usg dobre A ryzyko tylko z testu pappa,  to ja bym się nim w ogóle nie przejmowala.  Wystarczy że masz wiek 35+ i już ryzyko wychodzi podwyższone. Dużo znam przypadków podwyższonego ryzyka, gdzie właśnie lekarze mówili że jeśli usg dobre to żeby się nieprzejmowac.   Wszystko oczywiście zależy od Ciebie.  O ile w przypadku wad które można leczyć w ciąży lub zaraz po porodzie to uważam że warto drążyć żeby wiedzieć jak się przygotowac, o tyle akurat w przypadku tej trisomii nie warto wg mnie ryzykować jeśli wiesz że nie zdecydujesz się na przerwanie ciąży. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...