Skocz do zawartości
Forum

Bankowanie krwi pępowinowej


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myśmy z mężem się zdecydowali na bankowanie krwi i sznura pępowiny. Różnica w cenie między sama krwią a krwia i sznura nie była duża A ponoć sznur jest lepszy. Jest to całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka i nic nie boli. Mozna poczytac o tym na stronie banków myśmy korzystali z Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Często są promocje ok 20% na bankowanie. Jest to koszt jednorazowy ok 2000zl plus co roku koło 600- 800zl. Zdecydowaliśmy się tylko przy pierwszym dziecku w 2018r. Mam nadzieję że się nie przyda nigdy ale wolę mieć to zabezpieczenie że w razie czego można go wykorzystać i uratować życie. Tą krew i sznur można również wykorzystać na leczenie rodziców czy rodzeństwa. Chyba nawet dziadków. 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z mężem podjęliśmy taką decyzję. Szczerze to ja mam nadzieję, że nie będzie potrzeby wykorzystania takiej pozyskanej krwi, ale przezorny zawsze ubezpieczony jak to mówią. Jestem spokojniejsza, że mam w razie czego taką furtkę. Wszystkie formalności załatwiałam przez Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych. Mam wykupiony abonament na maksymalny okres czyli 18 lat i pakiet Delux wybrany. Warto sprawdzić, ponieważ są różne oferty, dzięki którym można też finansowo zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Monika napisał:

@beata, a dużo jest formalności przy tym, jak to wygląda w skrócie?

Hej, już mówię. Formalności dużo nie jest i bez wychodzenia z domu można wszystko załatwić. Zaczęłam od strony internetowej banku Diagnostyka, tam jest dużo informacji co i jak, numer tel. jeśli masz dodatkowe pytania. Ja umowę wypełniałam online i zestaw pobraniowy dostarczył mi kurier do domu. Bardzo profesjonalnie wszystko przebiegło muszę przyznać i też cenowo są konkurencyjni.

Odnośnik do komentarza

Bankowalismy w PBKM na 18 lat a po tym czasie pelnoletnie juz dziecko moze przedłużyć umowę na kolejne lata. Bank jest bardzo elastyczny w kwestii ceny i podpisania umowy tj. Mailowo, tel rozmowy, spotkanie w domu czy w szkole rodzenia. Zestaw do pobrania może byc przesłany pod dowolny adres takze do szpitala. Wazne aby w szpitalu byla osoba przeszkolona do pobierania krwi i np. Sznura, podczas porodu ( w zasadzie juz po). Szpital przesyła nastepnie pakiet do laboratorium i po badaniach i dalszej weryfikacji są kolekne płatności. W ksiazeczce zdrowia dziecka jest naklejka ze zabezpieczono krew pepowinowa.

Mam nadzieję że to byly najlepiej wyrzucone w błoto pieniądze i nigdy nikt znas nie będzie musiał skorzystać z dobrodziejstw komórek macierzystych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...