Skocz do zawartości
Forum

Przechowywanie pamiątkowych zdjęć


Gość Maddi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ciekawi mnie jak ogarniacie przechowywanie zdjęć? Kiedyś zdjęć robiło się o wiele mniej, latwiej mozna było je włożyć do albumów. W ostatnim czasie jednak robi się tych zdjęć o wiele wiecej ale o dziwo sie ich nie wywołuje. Przypominam sobie czasami wydarzenia sprzet kilku lat przeglądając sobie je na telefonie albo na komputerze, nachodzi mnie jednak refleksja, że fajnie byłoby je wywołać w formie fotoksiażki. Czy ktoś może tworzył fotoksiążkę na kreatorze Cewe? Jakie macie o nim opinie? 

Jak poza tym organizujecie domowe zdjęcia? Zarówno te starsze oraz nowsze? Macie może jakieś przydatne tipy? 

Odnośnik do komentarza

ja co jakiś czas wywołuje i wkładam do tradycyjnego albumu. Z np wyjazdów to zamawiałam książeczkę z labilab, czy jakoś tak. Na cewe zaczęłam robić roczek z życia córki ale nie mam cierpliwości ani czasu na takie syzyfowe prace. Dla mnie to za czasochłonne.

Odnośnik do komentarza

Na razie zdjęcia trzymam na dyskach zewnętrznych i na laptopie. Co roku przymierzam się do wywołania zdjęć, ale ciągle brak czasu albo weny, bo czeka mnie przeglądanie... kilkudziesięciu tysięcy zdjęć...
Ostatnio zaczęłam myśleć nad fotoksiążką, bo można samemu komponować zdjęcia itd., ale z drugiej wywołane zdjęcie ma to coś. Teraz czekam do jesieni, może będę mieć więcej czasu (co roku tak myślę) i zacznę w końcu segregować zdjęcia, które chciałabym mieć w fotoksiążce/albumie 🙂

Odnośnik do komentarza

Część zdjęć mam w albumach, ale sporo przejrzałam i wyrzuciłam. Zdjęcia kolegów i koleżanek z kolonii nie są mi już potrzebne 30 lat pózniej. Zachowuje tylko te zdjęcia, które coś dla mnie znaczą. A to co kilka lat się zmienia. Zdjęcia dzieci wieszam na ścianach, robiłam też fotoksiążki dla siebie, dla teściowej, dla mamy bo one rowniez chciały mieć zdjęcia u siebie. Zawsze byłam bardzo analogowa, ale muszę przyznać, że i przechowywanie i oglądanie czy pokazywanie zdjęć również sprawdza się nam w formie cyfrowej. Kiedyś było mniej zdjęć, faktycznie, obecnie trudniej jest to ogarąć ;) Z drugiej strony sama mam świadomość, że zdjęcia takie mogą ulec utracie bo bardziej bezpieczna jest wersja papierowa. Z fotoksiążką Cewe mam bardzo miłe doświadczenia, dwa razy tworzyłam tam projekt, na stronie jest przewygody kreator https://www.cewe.pl/ . Możesz tam wrzucić zdjęcia oraz kreator sam stworzy projekt albumu. Jeśli jednak masz więcej czasu, możesz samodzielnie wybrać układ zdjęc, róznego rodzaju efekty,papier oraz format.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronikka

Mam zdjęcia w fotoksiazkach oraz w albumach (te starsze, z czasów w których jeszcze nie było możliwości fotoksiążki). Uwielbiam je co jakiś czas przeglądać, są bezpieczne oraz wiem, ze nie ulegną zaginięciu. Fotoksiazki drukowałam w kilku miejscach, w sumie z cewe najbardziej byłam zadowolona, empik moim zdaniem oferuje nieco gorszą jakość, jak również kreator nie jest tak wygodny jak w Cewe. Oczywiście wypadałoby również zadbac o bezpieczeństwo fotografii w wersji cyfrowej. Polecam umieścić je w chmurze, jeśli nawet coś sie stanie z dyskiem, będziesz mogła do nich wrócić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...