Skocz do zawartości
Forum

Jaka dieta po urodzeniu dziecka?


Gość Ejerina

Rekomendowane odpowiedzi

Termin porodu mam dopiero na marzec, ale już teraz proszę wszystkie mamy, by podzieliły się swoim doświadczeniem w zbijaniu wagi po ciąży czy ewentualnymi ćwiczeniami.

Jestem w 23tc, a mam już prawie 10kg na plusie i czuję się z tym strasznie. Mój brzuch jest ogromny i nie mogę odmówić sobie nic słodkiego. Wczesniej mogłam batoniki czy ciasta jeść raz na jakiś czas. Teraz codziennie i nie wiem też czy na siłę ich nie jeść czy jednak sobie niczego nie odmawiac, bo widać takie organizm ma zapotrzebowanie.

Najgorsze jest to, że zamiast cieszyć się baby ja wciąż myślę jaka wielka juz jestem, jak mi ciężko, że choć jeszcze nie karmiłam moje piersi już teraz kwalifikuja się na podniesienie (mam je na brzuchu :-(. Od czego to w ogóle zalezy, że jednym rosną piersi i obwód (wcześniej miałam staniki 70-75C teraz 85-90C-B), a innym do porodu wcale (moja koleżanka rodzi teraz własnie i ma piersi bez zmian)

Odnośnik do komentarza

Hej!
Mam dwoje dzieci, coreczke 5 lat i synka 3 miesiace. Podczas kazdej z ciaz przytylam prawie 25 kilo. POdczas pierwszej nie kontrolowalam wagi praktycznie wogole, jadlam wszystko na co przyszla mi chec. Do swojej wagi wrocilam po ok 7 miesiacach od porodu, stosujac bez przerwy jakas diete cod ( za kazdym razem inna, wiec nie polece nic konkretnego), i spedzajac bardzo duzo czasu na spacerach z wozkiem. Praktycznie wszedzie chodzilam na piechote, rezygnujac z jezdzenia czymkolwiek jesli dystans na to pozwalal. W czasie drugiej ciazy postanowilam ze tym razem bede sie pilnowac i nie dopuszcze do tego by znow tak przytyc. Wszedzie czytalam ze babki tyja po 15 kg i ze to jest calkiem normalne i nie patologiczne.No wiec nie jadlam tlusto, rezygnowalam ze slodyczy, gotowalam nawet na parze...Generalnie stresowalam sie bardzo i bylam krok przed tym zeby nie zaczac sie odchudzac w ciazy. I tak ok 7 miesiaca ciazy stanelam na wage i zobaczylam ze juz mam na sobie wiecej 20 kg. Postanowilam ze koniec ze stresem i bede jadla to na co mam ochote. W koncu co za roznica czy po ciazy bede musiala zgubic 15 czy 20 kg? Zrozumialam ze mam taki organizm, ze widocznie tak musi byc by wydal na swiat zdrowe dzieciatko. Dzis mam do zrzucenia jeszcze 10 kg, i szukam wspomagacza jakiegos. sa srodki ktore pomagaja gubiz zbedne kilogramy ale ciaza to nie czas by o tym myslec. Opisujac swoj przypadek chce Cie namowic zebys nie stresowala sie zbyt mocno kazdym kilogramem i nie myslala o tym czemu jedne z nas tyja mniej a inne wiecej, czemu kolezance nie opadly piersi....Kochana teraz jestes inkubatorkiem dla swojego malenstwa, po porodzie i karmieniu pomyslisz o swoim cialku. A newet jesli sie troche znieksztalci co jest przeciez mocno prawdopodobne, to w koncu po to sa chirurdzy plastyczni, diety cod i to forum zeby znalezdz sposob na siebie. Rozejrzyj sie tutaj... 80% babek na tym forum to mamuski ktore dbaja o siebie, chca byc piekne i ich opisane tu przezycia maja byc pomocne nam nowicjuszom. Wiec glowa do gory i brzusio bo masz w nim cudowna istotke, jestem pewna ze jak ja zobaczysz to bedziesz puchla z dumy!!!

 

Jeśi jednak będziesz miała problem z powrotem do formy, poczytaj sobie o zabiegach odchudających:

https://ego-medspa.pl/zabieg-termicznego-wyszczuplania/

Na przykład o termicznym wyszczupleniu. 

Odnośnik do komentarza

Ejerina a robiłaś test obciążenia glukozą? Wiadomo że w ciąży ma się zachcianki ale nie należy im aż tak bardzo ulegać. Nadmiar słodyczy w ciąży i złe odżywianie skutkuje nie tylko nadmiarem zbędnych kilogramów ale jest szkodliwe dla dziecka. Zamiast słodyczy jedz suszone owoce, orzechy, migdały, dużo warzyw, kasz, pełnoziarnistego pieczywa, odpowiednią ilość białka i tłuszczy ale tych zdrowych. Jeśli chodzi o odchudzanie po porodzie to też nie wcześniej niż 6 miesięcy po jeśli karmisz piersią. Im dłużej będziesz karmić tym łatwiej będzie zrzucić zbędne kg. Jeśli sama nie dasz rady skomponować sobie diety na czas ciąży i po porodzie (1800 kcal wystarczy) to może warto wybrać się do dietetyka. Ja w pierwszej ciąży którą straciłam w 23 tygodniu przytyłam 4 kg, w drugiej 6kg przez całą ciążę bo miałam cukrzycę i byłam na diecie 1500 kcal i zero słodyczy w postaci batoników itp. Uwielbiam słodycze ale w ciąży zastąpiłam je jogurtem naturalnym z owocami i płatkami owsianymi, czasami batonik serowy i herbatnik jako podwieczorek. Łatwo nie było ale dla mnie zdrowie dziecka było najważniejsze. 

Co do piersi to sprawa indywidualna. W czasie ciąży i później należy stosować odpowiednie kosmetyki dla kobiet w ciąży i karmiących. Poza tym ciało zmienia się i nie zawsze będzie takie jak przed ciążą...

"Śmierć dziecka... I dla matki żadne inne końce świata nie istnieją..."
marzec 2017 dwa Aniołki 4/5 tc
październik 2017 Aniołek Kacperek 22+1 tc
październik 2018 nasz cud Marcelek

maj 2020 Aniołek 8 tc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...