Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy


Gość Staraczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Staraczka

Witam serdecznie, ja z takim zapytaniem,staramy się o dzidziusia, byłam u endokrynologa przepisał mi letrox 50 i acard. Tsh miałam 4.1, powiedzcie mi czy miałyście jakieś skutki uboczne, czy po letrox przytyłyście czy może waga spadła??? Po jakim czasie brania tsh wam spadło i udało wam się zajść w ciążę?? I do czego ten acard, niby powiedział że do rozrzedzenia krwi. 

Odnośnik do komentarza

Letrox ma na celu przywrócenie właściwego poziomu TSH, za czym idzie poprawa przemiany materii więc na pewno nie przytyjesz 🙂 kolejne badania najlepiej wykonać po ok 3 miesiącach od rozpoczęcia farmakoterapii, w tedy z pewnością wszystko wróci do normy. 

Ja zaszłam w ciążę przy TSH sporo ponad normę, wiec nie ma reguły 

Odnośnik do komentarza

4.1 to sporo, ale jak zbijesz lekami, to będzie okej. W ciąży na pewno przez cały ten okres 9 miesięcy będziesz musiała być pod opieką endokrynologa, by regulował dawki. Acard na rozrzedzenie krwi, to normalne. Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Monika_Dietetyczka
6 godzin temu, Gość Staraczka napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Stosujecie dietę żeby nie przytyć od letroxa? Trzeba podobno pić dużo wody. Czy mogę pić wodę smakową? 

Absolutnie nie przytyjesz od Letroxu 🙂 tak jak wspomnialam- normalizuje przemianę materii, więc jeśli masz coś do zrzucenia to chudnięcie będzie dużo łatwiejsze 🙂

picie wody jest istotne w każdym przypadku, nie tylko aby nie przytyć. Możesz pić wodę smakową, ale zrób ja sama. Te kupne mają dużo niepotrzebnych dodatków.. Do mineralnej dorzuc owoce, wciśnij jakiś sok i będzie super 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Staraczka

Monika dziękuję za odpowiedź, jestem zielona w niedoczynności tarczycy. A powiedz mi kochana mam strasznie suchą skórę, włosy swego czasu miałam gęste i zdrowe, a teraz mam suche siano i o połowę mniej włosów na głowie. Czy to jest wina tej niedoczynności tarczycy?? Czy od tego leku będzie poprawa skóry i włosów? Czy to inna przyczyna? Znajoma pielęgniarka pow. Mi że mogę mieć niedobór witaminy d3. 

Odnośnik do komentarza

Staraczka, sucha skóra, problem z włosami itd., to jeden z wielu "skutków ubocznych" niedoczynności tarczycy. Po kilku miesiącach brania Letroxu powinna nastąpić poprawa. Niemniej dobrze by było, żebyś sobie zrobiła różne badania m.in. na B12, wit. D, selen, magnez, ferrytynę, żelazo, elektrolity itd. To pozwoli wyłapać jakie masz braki w organizmie i co należy suplementować.
Po Letrox nie przytyjesz, ale możesz przytyć przez niedoczynność tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Gość Staraczka
W dniu 24/7/2020 o 10:43 PM, Dziubala napisał:

 

Dziewczyny od tygodnia biorę letrox 50 i acard, wczoraj dostałam miesiączki, tak przypadała normalnie, ale mam okropne skrzepy krwi. Czy to tak od tych leków, to normalne? Nie miałam tak nigdy. Czy gdzie szukać przyczyny? 

Odnośnik do komentarza
Gość Staraczka
W dniu 24/7/2020 o 10:43 PM, Dziubala napisał:


Po Letrox nie przytyjesz, ale możesz przytyć przez niedoczynność tarczycy.

Czyli jak? Bo nie rozumiem nawet jak będę brała letrox to i tak mogę przytyć przez niedoczynność tarczycy?? Czy gdybym nie brała. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Staraczka napisał:

Czyli jak? Bo nie rozumiem nawet jak będę brała letrox to i tak mogę przytyć przez niedoczynność tarczycy?? Czy gdybym nie brała. 

Tak, możesz przytyć, bo sam fakt brania leku nie oznacza, że wyniki będziesz miała od razu dobre. Problemy z tarczycą powodują m.in. przemianę materii, a co za tym idzie przybieranie na wadze. Oczywiście to nie reguła, ale zdarza się to bardzo często.
Mając niedoczynność nie możesz nie brać leku, bo sobie zaszkodzisz.
Poczytaj o niedoczynności tarczycy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...