Skocz do zawartości
Forum

Badania prenatalne - prawostronny łuk aorty


Gość Mary

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie  dotyczące wyniku pierwszych  badan prenatalnych. 

Mamy podejrzenie wytworzenia sie RRA czyli prawostronnego łuku aorty, w dodatku płód  ma dosc wysokie tetno, 174 uderzenia na minute, niby  miesci sie w widelkach, ale jest w gornej granicy. 

Czekam na wynnik testu pappa. Czy mam sie czym martwic i czy ta wada RRA może  miec jakis wplyw na zdrowie dziecka?

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka  urodzona z RRA rozwija się bardzo dobrze, co 3 miesiące jestem z nią  kontrolnie na echo serca, wszystko w porządku :) nie widzę różnicy rozwoju w  porównaniu z innymi dziećmi , córka ma rok. Proszę się nie martwić. :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

U nas wykryto prawostronny łuk aorty wraz z błądzącą lewą tętnicą podobojczykową na pierwszych badaniach prenatalnych w 12 tc. Obecnie, w 19 tc na kolejnych badaniach USG prawostronny łuk się potwierdził natomiast wykluczyła się ALSA, jednak czekam jeszcze na echo serca. Dodatkowo, na domiar złego, okazało się, że maluch ma nerkę podkowiastą. Pomimo wykonanych badań testu pappa oraz Nifty i ich prawidłowych wyników dostaliśmy zalecenie wykonania amniopunkcji. Przy zdiagnozowaniu dwóch zmian lekarze zalecają sprawdzić dokładnie czy dzieciaczek nie ma wad genetycznych.

Po pierwszej diagnozie będąc w totalnym dołku zdecydowaliśmy się na wykonanie testy Nifty - wyniki dały nam chwilę spokoju, jednak jak widać nie na długo. Okropnie się martwię, niby w obydwu przypadkach można normalnie żyć i funkcjonować jednak strach przed komplikacjami jest ogromny.

 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja również niedawno dowiedziałam sie ze mój maluszek ma prawostronny łuk aorty. Wyszło to na 3 badaniach prenatalnych  zostało potwierdzone na echu seruszka.teraz czekam na kolejne echo  które zadecyduje gdzie będę rodzic. Bardzo się boję. Proszę powiedzcie mi czy Wasxe dzueci miały problemy z połykaniem? Z bezdechem itp. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...