Skocz do zawartości
Forum

Wypłata chorobowego z ZUS


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do dziewczyn, które są na zwolnieniu chorobowym spowodowanym ciążą, a płaci ZUS. Czy macie wypłacane pieniądze regularnie, czy musicie czekać i to długi czas. U mnie sprawa wygląda tak, że drugi miesiąc czekam za wypłatą pieniędzy i ani widu ani słychu. Dziś nawet byłam osobiście w ZUS i owszem pracodawca złożył do ZUSU odpowiednie papiery, ale moja sprawa stoi i pani, z którą rozmawiałam nie umiała mi nawet odpowiedzieć na pytanie kiedy mogę oczekiwać wypłaty. Tyle tylko się dowiedziałam, że dopiero załatwili sprawy z kwietnia. Żeby było śmieszniej sama pracownica przyznała, że mają duże opóźnienia, a na 9 stanowisk tylko 3 były dzisiaj czynne, bo większość pracowników na urlopie. Poród mam na przełomie września i października i boję się, że do tego czasu nie zostanie mi nic wypłacone. Wcześniej byłam na opiece nad synem i za tymi pieniędzmi czekałam 3 miesiące. Czy możecie mi odpowiedzieć, czy wy też długo czekacie za wypłatą z ZUSU i po jakim czasie doczekałyście się jakichkolwiek pieniędzy?

Odnośnik do komentarza

Ja czekałam dwa miesiące. Zadzwoniłam wkoncu do ZUS i tam mi powiedzieli że ponagla sprawę bo niby 30 dni mają od czasu wpłynięcia dokumentów. No i kilka dni później dostałam informację na PUE ZUS że za dwa tygodnie będą pieniądze. Także trzeba się upominać.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Hej, mi nie płacili przez 3 miesiace. 

Na Facebooku jest grupa Pokrzywdzeni przez Zus

Dołącz, poczytaj posty, ja się dowiedziałam jak przyspieszyć sprawe, a mianowicie:

-skarga do Ministerstwa spraw rodziny (wygoogluj sobie, jest gotowy formularz na stronie) 

-skarga na adres mailowy cot@zus.pl

Napisz, że nie masz środków do życia i prosisz o wyjaśnienie. 

Ja dostałam oficjalne pismo z Ministerstwa i telefon od naczelnik Zus. Od tego czasu mam wypłaty regularnie. 

Powodzenia 

 

Odnośnik do komentarza

Asia93 właśnie wysłałam tą skargę na mail- mam nadzieję, że to coś pomoże. Jeśli to nie poskutkuje to znajdę ten gotowy formularz w internecie i też go wyśle. Ogólnie to są dla mnie jakieś kpiny, żeby tyle czekać na pieniądze jak tu KajaM napisałaś, że czekasz za pieniędzmi od marca i nawet wniosku jeszcze nie rozpatrzyli. To już się do telewizji nadaje. pena89 ja tyle telefonów co do ZUS wykonałam i ani razy nie odebrali, a chodzą tam jakby byli za karę i w ramach czynów społecznych. Za każdym razem muszę udać się osobiście i się dopytywać. Śmiechu warte.

Odnośnik do komentarza

Monia dla mnie to też jest nieporozumienie 🤷 . Pani w okienku powiedziała że to przez to że koronawirus i nie działali przez jakiś czas, ale skoro tak samo było w wypadku mojego L4 to trudno mi w to uwierzyć. Szczerze to myślałam że poczekam może miesiąc od czasu kiedy dostali dokumenty 🤦. Niby wiadomo że wyrównają ale kurcze

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie odkopać temat zamiast tworzyć nowy.

Jak aktualnie wyglądają u Was wypłaty od ZUSu? Czy wszystkie wypłaty są tak mocno spóźnione, czy zdarza się wypłata względnie w terminie? Ile mniej więcej macie opóźnienia?

Od połowy października moją wypłatę przejął ZUS (zwolnienie chorobowe-zagrożenie ciąży). Chciałabym jakoś zorganizować sobie bieżące wydatki i zastanawiam się, czy jest sens liczyć na przelew jeszcze, yhm, w tym roku? 😂

zi133e3kl1gu43kf.png

Odnośnik do komentarza

ZUS ma obowiązek do miesiąca od wpłynięcia dokumentów przelać środki na Twoje konto. Jeśli tego nie zrobi to trzeba tam zadzwonić o powód. Też urodziłam w marcu i w kwietniu nie było przelewu to tam zadzwoniłam i do dwóch tygodni miałam pieniądze z wyrównaniem na koncie i rozpiskę do końca roku kiedy dostanę pieniądze za kolejne miesiące. Warto założyć sobie konto na PUE ZUS, można przez bankowość elektroniczna się tam logowac. Widać tam kiedy wpływa zwolnienie do ZUS czy właśnie kiedy będą wypłaty zasilkow. 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Jak mi jedna z dziewczyn doradziła napisałam skarge i to chyba poskutkowało bo potem miałam w miare regularnie płacone. Teraz jestem na macierzynskim, coreczka ma 5 tygodni i wypłaty macierzynskiego nie dostałam jeszcze. Maz sprawdzal wczoraj na PUE i jego wniosek o ojcowski nie został rozpatrzony tak jak i moje papiery o macierzynski, wiec znowu czekanie nie wiadomo ile 

Odnośnik do komentarza

Normalnie było 60 dni oczekiwania w ZUS na wypłatę i zazwyczaj działało to szybciej. Jak już wreszcie ruszyła pierwsza wypłata i potem była ciągłość to dalej to systematycznie szło. teraz ZUS ma opóźnienia w związku z 👑, te wszystkie tarcze, zwolnienia z ZUS itd. Tam też pracują ludzie, zdalnie czy nie, są na kwarantannie... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...